Παντρευόμαστεεεε....Γαμήλιο ταξίδι???

Kwstakis

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,
30 Αυγούστου κάνουμε το μεγάλο βήμα και πέρα από τα τρεξίματα που έχει ένας γάμος ήρθε η ώρα, ελπίζω να μην αργήσαμε, να αποφασίσουμε για το ταξίδι μας...στην αρχή είχαμε στο μυαλό μας κοκτέιλ και απέραντες αμμουδιές σε εξωτικά νησιά, όμως με γνώμονα τον καιρό που μπορεί να έχει (βροχές κ.λ.π.), τις τρομερές αποστάσεις (όχι ότι είναι τόσο πρόβλημα) είπαμε να δούμε και κάτι διαφορετικό όπως για παράδειγμα ένα ταξίδι στην Κούβα...Δεν έχουμε κατασταλάξει και λόγω άγνοιας θα ήθελα την βοήθεια/ προτάσεις σας. Νομίζω ότι με οργανωμένο (group) θα είναι καλύτερα και η περίοδος αφορά το πρώτο δεκαήμερο (περίπου) του Σεπτεμβρίου. Από θέμα χρημάτων γύρω στις 2.000€ κυμαινόμαστε(πάνω κάτω μια μικρή απόκλιση δεν μας πειράζει)...
Ευχαριστώ προκαταβολικά...
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Θα σου προτεινα απο την στιγμη που θες κατι διαφορετικο, να σκεφτεις για Βιετναμ. Δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω μιας και δεν εχω παει αλλα εχω ψαξει αρκετα γι αυτο και αποτελει το "ονειρο μου"!
halong.jpg
 

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Το budget που αναφερεις φανταζομαι οτι δεν ειναι και για τους δυο μαζι?
 

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Θα σε βοηθησουν οι πιο εμπειροι φιλοι,παντως και μενα μου φαινεται δυσκολο με αυτα τα χρηματα να ξεφυγεις απο ευρωπη..
 

roumpini

Member
Μηνύματα
45
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Συμφωνώ απόλυτα με Photini 1986.Τα 2000 ευρώ είναι πολύ λίγα για εξωτικό προορισμό.Επίσης θα σου έλεγα να μην επιλέξεις group ειδικά για το γαμήλιο ταξίδι σου.Υπάρχουν τόσες όμορφες ,ρομαντικές και ευρωπαϊκές επιλογές γαι να περάσετε αξέχαστα και μόνοι σας.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Δεν διαλέγεις κάτι πιο κοντά;2.000 και για τους δύο και σκάρτους 2 μήνες πριν το ταξίδι δύσκολο να βρεις σε αυτά τα χρήματα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ψάξτε Ιταλία ή νότια Γαλλία. Όμορφα, αξιοπρεπή και καθόλου τσίπικα. Για να γουστάρετε και να το θυμάστε.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Θα σας ενδιέφερε μήπως κάποιο road trip? Με αυτοκίνητο ή μηχανή σε Νότια Γαλλία ή Ελβετία κλπ. κλπ.
 

Kwstakis

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ανέφερα την Κούβα ως παράδειγμα, διότι βρήκα σε ταξιδιωτικό (οργανωμένο ταξίδι βέβαια...), δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω την επωνυμία του, για 10 μέρες με 1099€ (το άτομο) στην Αβάνα, στο ξενοδοχείο Melia Varadero 5* All Inclusive.
Όσο αφορά τους Ευρωπαϊκούς προορισμούς, είναι δεύτεροι στην προτίμηση μας αλλά εφόσον το μπάτζετ δεν βγαίνει...θα δούμε και για εκεί.
Όσο αφορά το road trip δεν θέλει η σύζυγος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom