Παξοί Παξοί η Πάργα;

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
περάσαμε ένα βράδυ στην Πάργα πέρσι...κακός χαμός από κόσμο, μετριότατο φαγητό και γενικότερα κακή εξυπηρέτηση...καλοκαιριάτικα δεν θα ξαναπήγαινα ούτε για καφέ...
και ένα tip: κοντά στην Πάργα έχει την παραλία Αλωνάκι Φαναρίου και την Σκάλα που ακόμα και εγώ που είμαι συνηθισμένος στη Χαλκιδική έπαθα πλάκα...μονόδρομος για μπάνιο όταν είσαι εκεί γύρω...
 
Last edited:

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Έχω και μια εναλλακτική σκέψη για Ιθάκη επίσης.
Iθακη εχει μονο 1 οργανωμενη παραλια αν δεν κανω λαθος στην οποια γινεται χαμος τα καλοκαιρια(ωραια νερα). και γενικα ολες νομιζω εχουν βοτσαλο/πετρες,οχι αμμο. δεν ξερω τα γουστα σου,απλα σε ενημερωνω
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Γεια σας έχω ένα κοριτσάκι δυόμιση χρόνων και θέλουμε να πάμε διακοπές οικογενειακώς..τι μου προτείνετε; Να μείνουμε Παξούς η Πάργα; Που είναι πιο βολικά πιστεύετε για παιδιά; Επισης θα ήθελα πληροφορίες για ξενοδοχεία προτάσεις .. ευχαριστώ πολυ
Πολύ όμορφα είχαμε περάσει στην Λυγιά. Παραθαλασσιο χωριό πριν την Πάργα. Μεγάλη αμμώδη παραλία, αρκετά ενοικιαζόμενα σε προσιτές τιμές και ένα μαγευτικό λιμανάκι που δένουν οι ντόπιοι ψαράδες και μπορείς να αγοράσεις φρέσκα ψαράκια για το παιδί. Αν έχετε αυτοκίνητο είναι μια καλή τοποθεσία για εξορμήσεις στην ευρύτερη περιοχή.Βράχο, Παργα,Πηγές Αχέρωντα κ.α και άχαστο ημερήσια κρουαζιέρα Παξοι-Αντιπαξοι- Γαλαζιες σπηλιές με τον καπετάν Βασίλη και το σκάφος του το Marco Polo!!!
Δεν βρίσκω τον λόγο να μείνετε Παξούς με παιδί. Το νησί απευθύνεται νομίζω σε άλλη κατηγορία τουριστών. Σκαφάτους κυρίως και με χοντρά πορτοφόλια. Δεν το θεωρώ την καλύτερη επιλογή για ζευγάρι με μικρό παιδί.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες: η Παργα είναι πιο «λαϊκο» μέρος, τουριστικό, με χάλια κλίμα, απάλευτη υγρασία, εγώ καλοκαίρι δε θα ξαναπατουσα. Όμως για οικογένεια με μικρό παιδί θα πρότεινα γενικά κάπου Θεσπρωτία, οι Παξοί είναι ονειρεμένο νησί αλλα τελειως άλλη φάση.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Επίσης 90€ την βραδιά μου φάνηκε πολύ. Ψάχνω γύρω στα 60 με 65€ ανά βραδιά.
Με 60 ευρώ, δυστυχώς, πολυ απίθανο να βρεις, τα δωμάτια είναι λίγα - με καλό κόσμο, όποτε η τιμές είναι ψηλά, εκτός από τα δωμάτια όμως, μπορείς να την βγάλεις φθηνά, υπάρχουν ταβέρνες, πολυ καλές, με μερίδες μεγάλες, ποιοτικες και φθηνές.

Μόνο χρήματα χρειάζεται για το Παξοι - Αντιπαξοι, που αντε να πας 2 φορές όλες κι όλες :)
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Έχω και μια εναλλακτική σκέψη για Ιθάκη επίσης
Η Ιθάκη, στα ίδια επίπεδα με τους Παξους είναι, λίγα δωμάτια, - ακριβά , καλός κόσμος, από Ιταλία , αλλά μπορεί να φας σε 2 μαγαζιά καλό - ποιοτικο και φθηνό φαγητό :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.283
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom