• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάρτιο - Απρίλιο 2018 !!

Παξοί Παξοί η Πάργα;

vaso1

Member
Γεια σας έχω ένα κοριτσάκι δυόμιση χρόνων και θέλουμε να πάμε διακοπές οικογενειακώς..τι μου προτείνετε; Να μείνουμε Παξούς η Πάργα; Που είναι πιο βολικά πιστεύετε για παιδιά; Επισης θα ήθελα πληροφορίες για ξενοδοχεία προτάσεις .. ευχαριστώ πολυ

Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Νομιζω και οι Παξοι και η Παργα ειναι προορισμοι ιδανικοι για οικογενειες.Αν πατε κατεθειαν με αυτοκινητο Παργα πιο προσβασιμη και θα κανετε και ωραιες βολτες στο λιμανι το βραδακι στην παραλια της Παργας με το παιδακι σας και αρκετες οργανωμενες παραλιες Βαλτος,Λυχνος κλπ.Το μονο αρνητικο ειναι οτι η Παργα εχεις τις ανηφοριες της ειδικα προς το καστρο .Παξους θα ελεγα πιο ηρεμα απο πλευρας κοσμου αν και εχω παει μονο μονοημερα με καραβακι και δεν ειχα μεινει ,δεν ξερω πως ειναι οι δρομοι για το υπολοιπο νησι και οι αποστασεις .Οι καλες παραλιες των Παξων νομιζω ειναι με σκαφακι οποτε αν προτιματε λογω παιδιου να πηγαινετε με αμαξι ευκολα τοτε Παργα νομιζω..
Το ταξιδακι αυτο το ειχα κανει περυσι με διαμονη Παργα ,αλλα δεν νοειται να μην κανεις και μια κρουαζιερα Παξοι -Αντιπαξοι ,αλλα επειδη εχετε παιδι τοτε το πλανο το ξερετε εσεις καλυτερα ,καθως στο κομματι αυτο δεν εχω εμπειρια :p.

Εμεις ειχαμε μεινει στο Diogenis studios στο Χρυσογιαλλι ειναι ανηφορικα της Παργας ,αλλα πιστευω με αυτοκινητο θα εισαστε οποτε δεν θα εχετε θεμα.Συμπαθητικα διαμερισματα οικονομικα ,με ωραια θεα και εχει και πισινα.Πολυ φιλικη η κοπελα που το εχει.

Οτι και να λεμε εχεις κανει καλες επιλογες σε προορισμο η Παργα ειναι υπεροχη και το βραδυ φωτισμενη θυμιζει Ιταλικη πολη.

Tσεκαρε και την ιστορια μου επειδη ομως πηγαμε σε πολλα κανε skip και πηγαινε στις μερες που πηγαμε Παργα Παξους κατευθειαν :p.

Ελλάδα - Ριβιέρα της Ηπείρου +Bonus Παξοί

GTS

Member
Εννοείται Παργα, οι Παξοί είναι προορισμός για ενήλικες, οι παραλίες είναι με χοντρό βότσαλο, είναι ακριβά, είναι είναι είναι. Παργα και πέριξ σαφώς πιο οικονομικά, με παραλίες με άμμο ιδανικές για παιδάκια, καλό και φτηνό φαγητό. Για μένα δε τίθεται καν σύγκριση για διακοπές με μωρό.

marian90

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Εμεις ειμαστε ζευγαρι (χωρις παιδια) και σκεφτομασταν διακοπες Κερκυρα και να συνδυασουμε να δουμε και Συβοτα και Παργα. Λεμε διανυκτέρευση Παργα. Προτείνετε μονοημερη Παξοι-Αντιπαξοι ή να κανουμε και μια διανυκτέρευση Παξούς;

hawk

Member
Εμεις ειμαστε ζευγαρι (χωρις παιδια) και σκεφτομασταν διακοπες Κερκυρα και να συνδυασουμε να δουμε και Συβοτα και Παργα. Λεμε διανυκτέρευση Παργα. Προτείνετε μονοημερη Παξοι-Αντιπαξοι ή να κανουμε και μια διανυκτέρευση Παξούς;
Οι Παξοί δεν έχουν τίποτε σημαντικό για πεις να μείνω ένα βράδυ , εκτός από κάτι μπαράκια , στη Λάκκα που έχει μόνο τουρίστες , επίσης είναι ακριβότερα κατά πολύ , η διαμονή στους Παξούς , πρέπει να μας πεις ποια περίοδο θα πας .

Οι Παξοί είναι ωραίοι το πρωί , πας Αντίπαξους για μπάνιο , αυτό αξίζει :cool:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.006
Μέλη
36.632
Νεότερο μέλος
Evakot

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα