Παπούτσια για ταξίδια

funtukaki

Member
Μηνύματα
61
Likes
51
(παιδια συγνωμη,δεν ηξερα που να βαλω το συγκεκριμενο θεμα,και ειπα να το ανατρησω εδω τελικα). Να σας ρωτησω κατι? Επειδη καθε φορα στα ταξιδια μας ριχνουμε το απειρο περπατημα,ειμαστε συνηθως με αθλητικα (τυπου nike),αλλα και παλι στο τελος της ημερας τα ποδια μου με πεθαινουν. :shock: (το Παρισι το περπατησαμε σχεδον ολοκληρο την τελευταια φορα, και ειχα ψοφησει απο την κουραση, που να φορουσα και τακουνια,που τα επιλεγουν αλλες γυναικες..)

Ειπα λοιπον να επενδυσω σε ενα καλο ζευγαρι παπουτσια φετος που να προσφερονται για πολυ ορθοστασια (ουρες σε μουσεια πχ) και περπατημα: εχω ακουσει για της Columbia, οτι ειναι καλα ποιοτικα και λιγακι τσιμπημενα στις τιμες (αλλα χαλαλι αν ειναι να σωθουμε) αλλα και για μια αλλη εταιρια, την Ecco, που ηρθε προσφατα στην Ελλαδα. Εχει κανεις εμπειρια? Οσοι απο εσας ταξιδευετε πολυ, τι παπουτσια προτιματε,καμια ιδεα/προταση? Ευχαριστώ :rolleyes:
 
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πουκετ
Τα columbia κατα τη γνωμη μου ειναι αντικειμενικα ακομψα εντελως οσο και να μας ενδιαφερει η ανεση και οχι η ομορφια μας σε ενα ταξιδι.Τα Eco ειναι πολυ πιο συμαζεμενα.Εκει μπορεις να βρεις ομορφα αθλητικα αλλα και ανατομικα τυπου σανδαλια που βολευουν ιδιαιτερα σε ενα καλοκαιρινο ταξιδι.Ειναι οτι χειροτερο να περπατας χιλιομετρα με κλειστο παπουτσι μεσα στο κατακαλοκαιρο οσο ανετο αθλητικο κι αν ειναι.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
να σε πω

εγώ εδώ και 4 χρόνια χρησιμοποιώ στα ταξίδια μου τα ίδια All Stars. ποτέ δε παρουσίασαν κανένα πρόβλημα (άσχετα αν είναι προς την αποσύνθεση τους. Αλλιώς στις κρύες περιοχές Αρβύλες και αυτές για μένα πάντα ήταν άνετες.
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Είχα και εγώ μονίμως τεράστια προβλήματα με τα παπούτσια,συνήθως ότι κομψό δεν μου έβγαινε και βολικό.Πρόσφατα-στις χειμερινές εκπτώσεις-τόλμησα και πήρα τα MBT.Είναι μια εταιρεία αμερικάνικη θαρρώ,στο διαφημιστικό τους φυλλάδιο χρησιμοποιούν την έκφραση ANTI-SHOE,σίγουρα χοντροκομμένα αλλά βρήκα την υγειά μου στο ταξίδι που έκανα το Πάσχα.Ρίξε μια ματιά στο www.mbt.com...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Έχω λίγο (έως πολύ) προβληματικά πόδια και με κουράζουν σχεδόν όλα τα παπούτσια, είτε αθλητικά είτε σανδάλια. Τα columbia πάντως είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ άνετα!!τα συστήνω ανεπιφύλακτα για περπάτημα (και δεν είναι όλα άκομψα όπως λέει κάποιος πιο πάνω..)
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Μπορεις να δοκιμάσεις να βάλεις στα αθλητικά σου ένα ζευγάρι ανατομικούς πάτους. Κάποια διαφορά σίγουρα θα την δεις.

να σε πω

εγώ εδώ και 4 χρόνια χρησιμοποιώ στα ταξίδια μου τα ίδια All Stars.

Χειροτερά παπούτσια απο τα all star για περπάτημα δεν υπάρχουν. Φευγούν κομμάτια μετα απο τα πόδια. Πως τα αντέχεις....?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
μη το ψάχνεις είμαι περιέργο παιδάκι εγώ

μετά απο πολύωρο περπάτημα σε Ρώμη, Μιλάνο, Πράγα, Βερολίνο (χώρια οι συναυλίες) δε έχει κανένα παράπονο απο τα παπούτσια μου :bleh:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Για πολύ περπάτημα και πολύωρη ορθοστασία, συνήθως φοράω ένα καλό, μαλακό αθλητικό reebok. Είναι ό,τι πιο βολικό έχω δοκιμάσει σε αθλητικό.

Σε ίσιο κλειστό παπούτσι για ταξίδι προτιμώ ένα ζευγάρι aerosoles και για καλοκαιρινό ανοιχτό και ίσιο, επίσης aerosoles ή boxer.

'Εχω βρει την υγειά μου....

Το τακούνι απλά δεν παίζει στο ταξίδι.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εγω φοραω κλασσικα αθλητικα αλλα με καλτσες που ενισχυουν την κυκλοφορια του αιματος στα ποδια. Κρατανε τα ποδια σε σταθερη θερμοκρασια και οποιαδηποτε παπουτσια κι αν φορας δεν κουραζεσαι και δεν πρηζονται τα πελματα
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Lyda, αυτές οι κάλτσες είναι ειδικές; πού τις βρίσκει κανείς;
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Στα φαρμακεια, ας μην κανουμε διαφημηση, κανε μια ερευνα στο ιντερνετ και θα βρεις αρκετες εταιρειες. Καλο ειναι αυτες τις καλτσες να τις φοραμε και στο αεροπλανο για να μην πρηζονται τα ποδια μας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom