Παράξενοι χάρτες

Μηνύματα
210
Likes
859
Δεν ξέρω αν ο παρακάτω χάρτης επιτρέπεται να μπει εδώ διότι δεν περιέχει στατιστικά στοιχεία, αλλα θα τον ποστάρω διότι μου αρέσει πολύ οπτικά!

View attachment 276557
Τον έχουμε στον τοίχο μας αλλά σε μαύρο! Είνα αυτοκόλλητο και είναι και διασκεδαστικό στο να το τοποθετήσεις!

Φανταστικό θέμα!!!! Μπράβο στον @Defkalion ή σε όποιον το σκέφτηκε!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
18η η Σαουδική Αραβία (!) ; :shock:
Πιο πάνω κι από τα Ηνωμένα αραβικά εμιράτα.
Προφανώς φίλη μου είναι λόγω θρησκευτικού τουρισμού.
Παρεμπιπτόντως πολύ θα ήθελα να δω που θα είναι το Κιργισταν και το Ουζμπεκισταν σε δέκα χρόνια.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Πιο πάνω κι από τα Ηνωμένα αραβικά εμιράτα.
Προφανώς φίλη μου είναι λόγω θρησκευτικού τουρισμού.
Παρεμπιπτόντως πολύ θα ήθελα να δω που θα είναι το Κιργισταν και το Ουζμπεκισταν σε δέκα χρόνια.
Ναι, έχεις δίκιο! Για το Προσκύνημα στη Μέκκα!
Όσο για τα -σταν, ξέρω εγώ; Χλωμό το κόβω να τα δούμε top 30!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Δε θα μπορούσα φυσικά να παραλείψω και το χάρτη της Αυστραλίας που χρησιμοποιώ στις περισσότερες παρουσιάσεις μου εκτός της χώρας για να δώσω σε μη-Αυστραλούς να καταλάβουν με τι έχουμε να κάνουμε εδώ:

View attachment 276271
Ορίστε και ένας ακόμα χάρτης της Αυστραλίας, που δείχνει ότι σε όλο αυτό το κίτρινο κομμάτι ζει μόλις το 2% του πληθυσμού της χώρας:

Με αυτούς τους χάρτες θα έλεγα ότι δουλεύεις σε μεσιτικό γραφείο που προωθείτε την εγκατάσταση κόσμου στο Red Center...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Βουρ για κεντρική (ξανά) και νότια Αμερική προτού κοκκινίσουν :rolleyes-80:. Μου κάνει εντύπωση που καμία από τις χώρες της περιοχής δεν είναι στις τοπ 30.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.292
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βουρ για κεντρική (ξανά) και νότια Αμερική προτού κοκκινίσουν :rolleyes-80:. Μου κάνει εντύπωση που καμία από τις χώρες της περιοχής δεν είναι στις τοπ 30.
Είναι πολύ μακριά από τις χώρες που αποστέλλουν τουρίστες και είναι χαμηλά και σε συνέδρια, business traveling κλπ (Για τον ίδιο λόγο εν μέρει).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom