Παρέα για Ταξίδια...

sotogun

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΟΛΛΑΝΔΙΑ ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Γειά σε όλους.Εγω το πρώτο 20ήμερο του Δεκέμβρη θα πάω ενα ταξίδι.Σκέφτομαι για Βέλγιο-Ολλανδία ή Αυστρία,κάπου κεντρικά η΄βόρεια πάντως.Δεν εχω βρεί ακόμα παρέα και τα οργανωμένα πακέτα των τουριστικών γραφείων αφορούν δίκλινα δωμάτια και η επιβάρυνση για μονόκλινο είναι αρκετά μεγάλη..Οπότε ψάχνω ενα άτομο για να μοιραστούμε το δωμάτιο και φυσικά για παρέα.Και φυσικά ο προορισμός είναι συζητήσιμος..Ευχαριστώ!
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μα...Βερολίνο;... Πωπω και 1/1000 να ήθελα να κάνω ό,τι θες, λόγω χώρας θα σου έλεγα όχι. Καλύτερα πεινασμένη εδώ παρά ψωμί απο'κει. Με τίποτα και το λέω πολύ σοβαρά. Ξέρω, δε με ρώτησες αλλά...δεν μπορώ να κρατηθώ. :D
 

CHRIS K

New Member
Μηνύματα
0
Likes
6
καλησπερα σε ολους,

λεγομαι Χριστινα και οπως εσεις φυσικα, λατρευω τα ταξιδια!
δηστυχως ομως,ειδικα λογω των καιρων,κανενας φιλος/η μου,
δε μπορει ν'ακολουθησει...
οποτε ψαχνω για νεους ανθρωπους, που να γουσταρουν τα ταξιδια αλλα και να μπορουν ακομα να ταξιδευουν,για να ζησουμε καινουργιες
εμπειριες μαζι !
οποιος/οποια ενδιαφερεται, στειλτε μου ξεκινησουμε μια καινουργια και 'ταξιδιαρικη' φιλια...

φιλια
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
CHRIS K said:
καλησπερα σε ολους,

λεγομαι Χριστινα και οπως εσεις φυσικα, λατρευω τα ταξιδια!
δηστυχως ομως,ειδικα λογω των καιρων,κανενας φιλος/η μου,
δε μπορει ν'ακολουθησει...
οποτε ψαχνω για νεους ανθρωπους, που να γουσταρουν τα ταξιδια αλλα και να μπορουν ακομα να ταξιδευουν,για να ζησουμε καινουργιες
εμπειριες μαζι !
οποιος/οποια ενδιαφερεται, στειλτε μου ξεκινησουμε μια καινουργια και 'ταξιδιαρικη' φιλια...

φιλια
Ανέβασε και μια φωτογραφία σου για να έχεις πιο γρήγορα αποτελέσματα
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ανέβασε και μια φωτογραφία σου για να έχεις πιο γρήγορα αποτελέσματα
Χαχαχαχαχα .. Χριστινα καλως ηλθες πες μας που θες να πας τι θες να δεις κλπ κλπ.
Tell us more ..!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Mα τι είστε εσείς οι άντρες κατευθείαν ο νους στο πονηρό!!!
Χριστίνα καλώς ήρθες και έυχομαι στο φόρουμ να κάνεις πολλούς φίλους ειτε για συμβουλές είτε ακόμη και για παρέα σε κάποιο ταξίδι σου.Υπάρχουν πάρα πολύ άνθρωποι που λόγω έλλειψης παρέας δεν τολμούν ή και δεν μπορούν λόγω υψηλότερου κόστους να πραγματοποιήσουν τα ταξίδια που επιθυμούν οπότε είναι μια καλή ευκαιρία τα ταξιδιωτικά φόρουμ να ενώνουν και ταξιδιώτες.
Εγώ το έχω σκεφτεί και σε τύπου μεγαλύτερη παρέα.Είναι ωραίο να μοιράζεσαι εμπειρίες και πολλές φορές οι γνώσεις περισσότερων του ενός κάνει το ταξίδι καλύτερο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να κανονίζεις ταξίδι με κάποιον που γνωρίζεις ελάχιστα... μην κάνεις λοιπόν το λάθος γιατί και θα τσακωθείς και θα καταστρέψεις το ταξίδι σου...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Στο ταξίδι πας με κάποιον που γνωρίζεις καλα, φίλος/αδερφός/κοπελα κλπ κλπ. Δεν μπορείς να πας με κάποιον που δεν ξέρεις και πολυ καλα, δεν θα νιώθεις άνετα και στο τέλος δεν θα περάσεις και καλα. Άμα δεν βρίσκεις παρέα, καλύτερα μονη σου. Δεν είναι σάιτ γνωριμιών ακριβώς αυτο εδω...

Sent from my iPhone using Travel stories
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ταξιδιωτικές εμπειρίες ψάχνει όχι μπόιφρεντ.

Sent from my iPod using Travel stories
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Προσωπικα ειμαι μεγαλος οπαδος του κινηματος «πηγαινε μονος αν κανεις αλλος δεν θελει να ακολουθησει», ωστοσο δεν θα ελεγα οχι σε καποια παρεα για πολλα απλα προβληματα που προκυπτουν. (θες να πας στη τουαλεττα στο αεροδρομιο και πρεπει να κουβαλας και τις τσαντες σου μαζι, ο ενας μπορει να μεινει να φυλαεει τα πραγματα και ο αλλος να ψαξει να βρει που φευγουν τα λεωφορεια ή ταξι). Παντως καλο θα ηταν να συζητησεις πρωτα και να δεις αν «κολλας» με τον αλλο στα things-to-do σε καποια εκδρομη πρωτα, και μετα να αποδεκτεις τη παρεα. Αμα ειναι να «συμβιβαστεις» για χαρη του αλλου μη κανοντας αυτο που θελεις ειναι χαζο. Εδω δεν το εκανες για τους κολλητους σου, θα το κανεις για καποιον ξενο? Παντως εχα ιστοριες φιλων που «κολλησαν» μια χαρα, αφου πρωτα ειχαν βαλει κατω τα συν και πλην του καθενος και ξεκαθαρισαν στα ισα τι θα ηθελε ο καθενας.

ΥΓ. Μη ξαναγραψεις σε greeklish – λυπησου τα ματακια μας.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαι γω θεωρω δυσκολο να πας ταξιδι με καποιον που γνωριζεις ελαχιστα εως καθολου. Εδω με φιλο πας και μαλλιοτραβιεσαι... Καλυτερα μονος και ησυχα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.083
Μπορεί να το σκεφτόμουν αν έμενα σε μονόκλινο και δεν είχε την απαίτηση να είμαστε αυτοκόλλητοι όλη μέρα. Τώρα, τί "παρέα" θα ήταν αυτό, δεν ξέρω, δεν το έχω κάνει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.983
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom