Παρέα για Ταξίδια...

manman

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
καλησπερα
αν υπαρχει ακομη ενδιαφερον απαντησε μου
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά καλησπέρα! Όπως όλοι εσείς εδώ, λατρεύω τα ταξίδια. Όμως δυστυχώς δεν βρίσκω πολλά άτομα που να διατίθενται να... χρεώσουν την πιστωτική κάρτα τους για ταξίδι, όπως εγώ.
Σκέφτηκα λοιοπόν να μαζευτούμε κάποια άτομα με παρόμοιο πρόβλημα, να γνωριστούμε, και που ξέρετε, ίσως διοργανώσουμε και κανένα ταξίδι. Τι λέτε;;;
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα marlen και καλωσήρθες!! μερικά ταξίδια μου λογω δυσκολίας ανέυρεσης συνταξιδιωτών τα εκανα μόνος. αλλά δεν με χάλασε. έχει και αυτό την μαγεία του.
Καλώς σας βρήκα!!! Μου φαίνεται τελικά ότι υπάρχουν πολλοί με δυσκολία ανεύρεσης συνταξιδιωτών. Γι'αυτό πρότεινα να οργανωθούμε.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Έχω δεν έχω δυσκολία ανεύρεσης συνταξιδιωτών αλλά χρημάτων:)Λες να οργανωθούμε και εμείς:)
Καλώς όρισες και από εμένα Marlen και καλή τύχη στην ανεύρεση σου.
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έχω δεν έχω δυσκολία ανεύρεσης συνταξιδιωτών αλλά χρημάτων:)Λες να οργανωθούμε και εμείς:)
Καλώς όρισες και από εμένα Marlen και καλή τύχη στην ανεύρεση σου.
Καλησπέρα kabamarou & καλώς σε βρήκα! Και τα δύο συμβαίνουν και σε μένα, αλλά θεωρώ ότι όταν κάποιος θέλει παρα πολύ κάτι, βρίσκει λύσεις. Δυστυχώς, πολύ λίγοι διατίθενται να κάνουν οποιαδήποτε θυσία για ταξίδια...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αρχικά καλώς όρισες :)
Εύχομαι να βρεις παρέα (δείχνω κι εγώ ενδιαφέρον,που ζεις?) απλά να έχεις υπόψη σου το αυτονόητο... καλύτερα μόνη παρά με μια κακή παρέα! :)
Μου έχει τύχει σε ταξίδι με κολλητούς να "σκοτωθούμε" όλοι μεταξύ μας!2 απο τους 5 της παρέας αποχώρησαν και απο την παρέα!
Θέλει προσοχή και σεβασμό στα γούστα του καθενός.
Μετά απο αυτό έκανα πολλάαα ταξίδια μόνη μου και να σου πω το απόλαυσα!Είμαι όμως έτοιμη να δοκιμάσω μια νέα παρέα μιας και οι κολλητοι μου που ξέρω οτι έχουμε τα ίδια γούστα δεν έχoυν τσακιστό σεντ :p όχι οτι εγώ έχω αλλά είναι αυτοσκοπός τα ταξίδια για μένα συν οτι θα είμαι σε λίγο έτοιμη να πάω εκτός Ευρώπης και σκίαζομαι!!!!!!!!!!!!! :p
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Και εγώ παλιότερα έκανα θυσίες μεγάλες για να μαζέψω χρήματα για ταξίδια,τώρα πλέον κάνω θυσίες για να μαζέψω χρήματα για το ρεύμα και άλλες βασικές ανάγκες.

Κάποιος φίλος μου,μου είχε πει ότι είναι χειρότερο να είσαι με άλλους ανθρώπους και να αισθάνεσαι μόνος πάρα να είσαι μόνος. Έχω τραβήξει και εγώ προσωπικά σε ταξίδια μεγάλους τσακωμούς. Άλλο να βγεις με τον άλλο 2-3 ώρες για έναν καφέ και άλλο να είσαι μαζί του για ημέρες. Όλα τα ελαττώματα βγαίνουν στην φόρα τότε, γιαυτό προσοχή στον ποιον θα επιλέξεις για να πας ταξίδι:)
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Καλως ορισες..ευχομαι καθε σου επιθυμια για ταξιδι να πραγματοποιηθει...Εγω μηνες τωρα ψαχνω ιστιοσελιδες σχετικα με ταξιδιωτικα γραφεια για single αλλα δεν εβγαλα ακρη...και ακομα παρακαλω φιλους να παμε διακοπες!(βεβαια η αληθεια ειναι οτι με το που γυρναω απο το ενα μερος θελω να ορφανωθω για το αλλο).
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
σιγά σιγά μαζευόμαστε αρκετοί με παρόμιο πρόβλημα. πριν 4 μήνες έκλεισα απο το ίντερνετ διακοπές στην Αμερική κ οι υπόλοιποι συνταξιδιώτες ήταν ολοι κινέζοι. ήμουν ο μόνος μη ασιάτης. είχε πλάκα. να φανταστείτε μόνο κινέζικα έτρωγα. χεχε!!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
παιδια το προβλημα του να παει κανεις μονος με γκρουπ ειναι καθαρα χρηματικο.βγαινει πανακριβο το μονοκλινο σχεδον 30% κοστος συν!
πειτε απο ποιες σελιδες κλεισατε.?
μιλαμε για αθωα ταξιδια ετσι?Για ατομικα οχι...single :p για συνταξιδιωτες ψαχνουμε οχι για γαμπρο :)
 

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Γεια σας κι από μένα!!

Κι εγώ είμαι από αυτούς που αποκαλούμε "μοναχικούς ταξιδιώτες"!
Αύριο ξεκινάω ένα δεκαήμερο ταξίδι μόνη μου για Πράγα Βιέννη Βουδαπέστη.

Γενικότερα μ' αρέσει η αίσθηση να είμαι εντελώς αυτόνομη και να κάνω το πρόγραμμά μου όπως εγώ επιθυμώ. Δεν με φοβίζει ούτε ο ποδαρόδρομος, ούτε οι εξαντλητικές περιηγήσεις σε μουσεία, ούτε η "ταλαιπωρία" του κάθε ταξιδιού. Γενικότερα προσπαθώ να αδράξω κάθε στιγμή και να κάνω όσα περισσότερα πράγματα μπορώ στο κάθε μέρος που βρίσκομαι στα πλαίσια του διαθέσιμου χρόνου που έχω.
Αυτό μέχρι τώρα το έχω βρει πολύ σπάνια σε ανθρώπους. Οι περισσότεροι βλέπουν το ταξίδι σαν ευκαιρία για άραγμα και ξεκούραση. Επομένως δύσκολα θα ευχαριστιόμουν τέτοιου είδους ταξίδια με άλλα άτομα.

Από την άλλη, είναι πολύ όμορφο να μοιράζεσαι τις πρωτόγνωρες εμπειρίες και τα συναισθήματα που σου δημιουργεί η εξερεύνηση ενός καινούργιου μέρους μ' έναν άλλο άνθρωπο.

Μάλλον κάπου στη μέση είναι κρυμμένη η αλήθεια..

Η ιδέα σου πάντως ωραία!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom