ΗΠΑ Παραβιαση Esta

Vasillis76

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε καποιο απο τα ταξιδια μου στην νέα υορκη παραβιασα το esta για μια ημερα χωρις να εχω προθεση,το λαθος εγινε στην καταμέτρηση των μερων απο το ατομο που μου εβγαλε τα εισητηρια και το esta και απο μενα βεβαια που δεν το προσεξα εγκαιρως παιζωντας στα ορια του 90μερου....στα σχεδια μου εχω ενα ακομα ταξιδι για τον χειμωνα και δεν ξερω αν πρεπει να κανω νεα αίτηση για εστα αν θα εγκριθει και αν πρεπει να δω το θεμα της βιζας και αν παλι εχω πιθανοτητες να εγκριθει.
 

agmi

Member
Μηνύματα
504
Likes
2.448
Βασιλη 'ειμαι ασχετος΄για να μην σου λεει ο καθενας το μακρυ & το κοντο του η πηγαινε στο προξενειο/ισως να γινεται & τηλεφωνικα η στειλε ενα μεηλ (δεν ξερω αν χρειαζεται να κανεις το εισητηριο συνημμενο η οχι).
Μπορεις να επικοινωνησεις & με το Homeland Security απο εδω:
https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1126/~/esta---length-of-approval

https://help.cbp.gov/app/ask/session/L2F2LzEvdGltZS8xNTI1NTk4NjEyL3NpZC9hNzdDYVlMbg==
 

euaggelos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας παληκαρια...εγω περσυ ημουν αμερικη σικαγο.παραβιασα τη βιζα 4,5 μηνες. πως μπορω να μαθω αν με δεχτουν παλι...στο διαβατηριο η φραγιδα ειναι οκ...admiteed chi
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.884
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ότι και να σου απαντησουμε εμείς μήν ρισκαρεις από τίς δικες μας απαντησεις.
 

agmi

Member
Μηνύματα
504
Likes
2.448
Βαγγελη, καλα στα λεει ο Μακης, ή θα κανεις αιτηση & αν φας πορτα θα κλεισεις ραντεβου για βιζα (και αν φας τοτες πορτα θα ξερεις το λογο ή θα καταλαβεις οτι παρανομησες). Μπορεις να τους στειλεις & μεηλ!
Το admitted & πρασινα αλογα ειναι οτι εγινες δεκτος, τιποτα αλλο!
Βεβαια οταν φας πορτα λογο παρανομιας, δεν εχει ημερομηνια ληξης που λενε, πχ 5 χρονια, δεν εχω δει μετα αλλους να ξαναγινονται δεκτοι!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Στο ποστ πάντως έγραψε οτι παραβίασε βιζα..Υποθέτουμε οτι εννοεί esta....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom