Παραδείγματα κακομαθημένων ταξιδευτών

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Mου εχει τυχει 20 χρονος cool τυπακος να καθεται πίσω μου και να εχει περάσει το πόδι του διπλα στο κάθισμα μου με τετοιο τροπο ώστε όποτε γυριζα το κεφαλι μου στο παραθυρο, να ερχομαι τετ α τετ με την σολα του.
Έλα, με συγκινείς. Γνωρίζω ότι μικροδείχνω αλλά όχι και εικοσάχρονος! Γλυκούλα!

(τώρα που το σκέφτομαι δεν ήμουν εγώ, τα παπούτσια μου τα βγάζω πάντα).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
.... εμείς τα λέμε εδώ, τα γράφουμε, τα διαβάζουμε και τους σχολιάζουμε, ο αντίλογος τι να λέει άραγε για εμάς ❓
Πάμε στοίχημα ότι όλο και κάποιος τα κατεβάζει και τα κοιτάει στο νεκρό χρόνο του για να γελάει, όπως κάνουμε εμείς με τα γκρουπ με τις "μανούλες" κλπ;
 

annoula

Member
Μηνύματα
261
Likes
536
Πόντος για τη μπασκετική αναφορά στην annoula
Χαχαχα! Μα αγαπω μπασκετάκι! Και ποδοσφαιράκι! Γιατι να το κρύψωμεν άλλωστε???

Πάμε στοίχημα ότι όλο και κάποιος τα κατεβάζει και τα κοιτάει στο νεκρό χρόνο του για να γελάει, όπως κάνουμε εμείς με τα γκρουπ με τις "μανούλες" κλπ;
Εγώ στοίχημα που είναι να το χασω εκ των προτέρων, δεν βάζω!😊
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
597
Likes
2.411
Μιας και λέτε για πόδια, τώρα θα σας γράψω ένα που όμως παραδέχομαι είναι πραγματικά τελείως υστερικό και ιδιότροπο.

Καθόμουν σε θέση D, ανάμεσα διάδρομος και ο διπλανός μου θέση C, για να καταλάβετε την κάτοψη :haha: .
Πριν ακόμα ξεκινήσει η απογείωση, αυτός έβγαλε το πόδι στο διάδρομο αρκετά έξω. Και στη συνέχεια χτυπούσε τη φτέρνα στο διάδρομο με δύναμη πάνω κάτω, σαν τικ. Σε εναλασσόμενο ρυθμό, γρήγορα-αργά, ασταμάτητα. ΚΑΙ δεν σταματά εδώ. Με το χέρι, έκανε πως παίζει κιθάρα με το πόδι. Και αυτό σε εναλασσόμενο ρυθμό.

Ευτυχώς βρήκα θέση άδεια πιο πίσω και εξαφανίστηκα από δίπλα του.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μιας και λέτε για πόδια, τώρα θα σας γράψω ένα που όμως παραδέχομαι είναι πραγματικά τελείως υστερικό και ιδιότροπο.

Καθόμουν σε θέση D, ανάμεσα διάδρομος και ο διπλανός μου θέση C, για να καταλάβετε την κάτοψη :haha: .
Πριν ακόμα ξεκινήσει η απογείωση, αυτός έβγαλε το πόδι στο διάδρομο αρκετά έξω. Και στη συνέχεια χτυπούσε τη φτέρνα στο διάδρομο με δύναμη πάνω κάτω, σαν τικ. Σε εναλασσόμενο ρυθμό, γρήγορα-αργά, ασταμάτητα. ΚΑΙ δεν σταματά εδώ. Με το χέρι, έκανε πως παίζει κιθάρα με το πόδι. Και αυτό σε εναλασσόμενο ρυθμό.

Ευτυχώς βρήκα θέση άδεια πιο πίσω και εξαφανίστηκα από δίπλα του.
Ρε παιδιά όλοι έχετε συνταξιδέψει μαζί μου;

It's a small world!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.336
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μιας και λέτε για πόδια, τώρα θα σας γράψω ένα που όμως παραδέχομαι είναι πραγματικά τελείως υστερικό και ιδιότροπο.

Καθόμουν σε θέση D, ανάμεσα διάδρομος και ο διπλανός μου θέση C, για να καταλάβετε την κάτοψη :haha: .
Πριν ακόμα ξεκινήσει η απογείωση, αυτός έβγαλε το πόδι στο διάδρομο αρκετά έξω. Και στη συνέχεια χτυπούσε τη φτέρνα στο διάδρομο με δύναμη πάνω κάτω, σαν τικ. Σε εναλασσόμενο ρυθμό, γρήγορα-αργά, ασταμάτητα. ΚΑΙ δεν σταματά εδώ. Με το χέρι, έκανε πως παίζει κιθάρα με το πόδι. Και αυτό σε εναλασσόμενο ρυθμό.

Ευτυχώς βρήκα θέση άδεια πιο πίσω και εξαφανίστηκα από δίπλα του.
Σε πτήση Θεσσαλονίκη - Βιέννη, έξαλλος 20χρονος τουρίστας είχε ανοίξει το τραπεζάκι κι έπαιζε ταμπούρλο επί ώρα, τραγουδώντας με μουρμουρητά ενδιάμεσα.
Μία που σηκώθηκα, γράπωσα τη θέση κοπανώντας το προσκέφαλο και απλά τον κοίταξα σοβαρά κατάματα χωρίς να πω κάτι, κι αμέσως λύθηκε το ζήτημα.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
597
Likes
2.411
Σε πτήση Θεσσαλονίκη - Βιέννη, έξαλλος 20χρονος τουρίστας είχε ανοίξει το τραπεζάκι κι έπαιζε ταμπούρλο επί ώρα, τραγουδώντας με μουρμουρητά ενδιάμεσα.
Μία που σηκώθηκα, γράπωσα τη θέση κοπανώντας το προσκέφαλο και απλά τον κοίταξα σοβαρά κατάματα χωρίς να πω κάτι, κι αμέσως λύθηκε το ζήτημα.
Έλιωσα :haha: :haha: :haha: :haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.512
Likes
8.063
Νομιζω πρεπει να ανοιχτει και τοπικ για τις εμπειριες μας αμιγως στα πλοια... θα ειναι πολυ πιο καλτ απο τα αεροπλανα
Για παραδειγμα:
Γυρναω απο Μυκονο Πειραια. Πρωτη σταση Τηνος. Οι γριες που πριν λιγο ειχαν ανεβει γονατιστες στην Παναγιά, μπαινουν στο πλοιο ηδη δαιμονισμενες γιατι ξερουν οτι θα συναντησουν τα "αλητοπαιδα" που ερχονται απο Μυκονο. Με το που μπαινουν λοιπον, πριν προλαβουμε να μαζεψουμε τα ποδια μας και τις τσαντες μας για να κανουμε χωρο να κατσουν, ξεκινανε οι γριες να κλωτσανε τα ποδια μας για να μας τα κατεβασουν και να μας πετανε τις τσαντες με μανια στο πατωμα.
Μολις δε ειπα σε μια "μανταμ εκτος απο ταμα επρεπε να κανετε και εξορκισμο" εγινε της μουρλης.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
597
Likes
2.411
Για παραδειγμα:
Γυρναω απο Μυκονο Πειραια. Πρωτη σταση Τηνος. Οι γριες που πριν λιγο ειχαν ανεβει γονατιστες στην Παναγιά, μπαινουν στο πλοιο ηδη δαιμονισμενες γιατι ξερουν οτι θα συναντησουν τα "αλητοπαιδα" που ερχονται απο Μυκονο. Με το που μπαινουν λοιπον, πριν προλαβουμε να μαζεψουμε τα ποδια μας και τις τσαντες μας για να κανουμε χωρο να κατσουν, ξεκινανε οι γριες να κλωτσανε τα ποδια μας για να μας τα κατεβασουν και να μας πετανε τις τσαντες με μανια στο πατωμα.
Μολις δε ειπα σε μια "μανταμ εκτος απο ταμα επρεπε να κανετε και εξορκισμο" εγινε της μουρλης.
Σου απονεμω το χρυσο μεταλλιο ιστοριας κακομαθημενων ταξιδευτων.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.546
Likes
8.554
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Το παρόν τοπικ δεν αφορά μόνο ταξίδια με αεροπλάνα αλλά οπουδήποτε και οποτεδήποτε ευδοκιμούν ταξιδευτές. Απορώ που δεν έχουν γραφτεί παραδείγματα από ξενοδοχεία ή ακόμα περισσότερο χοστελ.

Έτος 2011, τόπος Σεβίλλη: επιστρέφω με φίλο Έλλην στο χοστελ και όπως ανοίγουμε την πόρτα του δωματίου και αρχίζει το φως του διαδρόμου να φωτίζει το σκοτεινό δωμάτιο, βλέπουμε ότι στο πρώτο κρεβάτι με το που μπαίνεις κοιμάται ένας τυπάς γυμνός. Είχε πάρει και μια στάση σώματος και όπως σκέπαζε το σεντόνι το ένα του κωλομέρι ήταν λες και τον ζωγράφιζε κάποιος. Ο συνδυασμός της εικονας με εμάς να λέμε ρε μήπως τον ζωγραφίζει κάποιος μας έκανε να μην μπορούμε να κοιμηθούμε από τα γέλια. Φυσικά θα έπρεπε να απαγορεύεται από το νόμο να κοιμάσαι γυμνός στο χοστελ αλλά μάλλον κάποια πράγματα απλά θεωρούνται κοινή λογική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.558
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom