Ryanair Παραδοτέες αποσκευές Ryanair

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Παιδια καλησπερα! Θελω να ρωτησω κατι που ισως φανει χαζο, αλλα δεν εχω παραδωσει ποτε αποσκευη στην ryanair. Εναντι 12,50€ αγορασα παραδοτεα αποσκευη (φανταζομαι δικαιουμαι και την γυναικεια τσαντα?). Θα κανω κανονικα το check in μου μεσω του app 2 μερες πριν και θα παω να αφησω και την βαλιτσα στον γκισε που κανουν το check in στο αεροδρομιο? Παντα την εχω μαζι μου κ δεν εχω τετοια προβληματα..
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Παιδια καλησπερα! Θελω να ρωτησω κατι που ισως φανει χαζο, αλλα δεν εχω παραδωσει ποτε αποσκευη στην ryanair. Εναντι 12,50€ αγορασα παραδοτεα αποσκευη (φανταζομαι δικαιουμαι και την γυναικεια τσαντα?). Θα κανω κανονικα το check in μου μεσω του app 2 μερες πριν και θα παω να αφησω και την βαλιτσα στον γκισε που κανουν το check in στο αεροδρομιο? Παντα την εχω μαζι μου κ δεν εχω τετοια προβληματα..
Παραδοτέα στο γκισέ και μικρή τσάντα μαζί σου
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Καποιος που γνωριζει την διαδικασια για το check in αν εχουμε παραδοτεα βαλιτσα??
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καποιος που γνωριζει την διαδικασια για το check in αν εχουμε παραδοτεα βαλιτσα??
Το κάνεις απ'το σπίτι, πας στο γκισέ της εταιρείας στο ααεροδρόμιο με εκτυπωμενα ή κατεβασμένα στην εφαρμογή τα boarding pass και τους δίνεις τη βαλίτσα.
 

ThaliaVen

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Παιδιά καλησπέρα! Πετάω την Παρασκευή με Ryanair, έχω αγοράσει παραδοτέα 20 κιλών, την ζύγισα και μου βγαίνει 22 κιλά περίπου. Επειδή δεν με παίρνει να βγάλω άλλα πράγματα, απλώς θα πληρώσω για υπέρβαρο όταν την ζυγίσουν ε; Διάβασα στο site τους 11€ / κιλό, αλλά ρωτάω για σιγουριά εδώ τους ειδικούς :)
 

GIOTA1971

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Γνωρίζετε αν μπορούμε να προσθέσουμε αποσκευές ενώ έχουμε κάνει το check in?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
790
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Παιδιά καλησπέρα.. έχω αγοράσει το plus εισιτήριο της ryanair , και συμπεριλαμβάνεται μια 20κιλη παραδοτέα.. πρέπει να είναι 55*40*20 η δεν έχω θέμα με τις διαστάσεις?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Παιδιά καλησπέρα.. έχω αγοράσει το plus εισιτήριο της ryanair , και συμπεριλαμβάνεται μια 20κιλη παραδοτέα.. πρέπει να είναι 55*40*20 η δεν έχω θέμα με τις διαστάσεις?
Διαστάσεις βαλίτσας
Βεβαιωθείτε ότι η βαλίτσα σας δεν ξεπερνά τα 20 κιλά. Κάθε επιβάτης που υπερβαίνει το προσωπικό όριο παραδοτέας αποσκευής θα επιβαρύνεται για το υπέρβαρο της αποσκευής σύμφωνα με την τιμή που ισχύει την ημέρα του ταξιδιού. Η τιμή αυτή επί του παρόντος ορίζεται στο ποσό των 11 €/£ ανά κιλό (ή το αντίστοιχο ποσό σε τοπικό νόμισμα).
Για λόγους υγείας και ασφάλειας η Ryanair δεν αποδέχεται τη μεταφορά οποιουδήποτε μεμονωμένου προϊόντος που υπερβαίνει τα 32 κιλά ή έχει συνολικές διαστάσεις άνω των 81 εκ. (ύψος), 119 εκ. (πλάτος) και 119 εκ. (πάχος). Αυτό το όριο βάρους δεν ισχύει για εξοπλισμό ατόμων με περιορισμένη κινητικότητα.
https://help.ryanair.com/hc/el/articles/360017825598
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
790
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Διαστάσεις βαλίτσας
Βεβαιωθείτε ότι η βαλίτσα σας δεν ξεπερνά τα 20 κιλά. Κάθε επιβάτης που υπερβαίνει το προσωπικό όριο παραδοτέας αποσκευής θα επιβαρύνεται για το υπέρβαρο της αποσκευής σύμφωνα με την τιμή που ισχύει την ημέρα του ταξιδιού. Η τιμή αυτή επί του παρόντος ορίζεται στο ποσό των 11 €/£ ανά κιλό (ή το αντίστοιχο ποσό σε τοπικό νόμισμα).
Για λόγους υγείας και ασφάλειας η Ryanair δεν αποδέχεται τη μεταφορά οποιουδήποτε μεμονωμένου προϊόντος που υπερβαίνει τα 32 κιλά ή έχει συνολικές διαστάσεις άνω των 81 εκ. (ύψος), 119 εκ. (πλάτος) και 119 εκ. (πάχος). Αυτό το όριο βάρους δεν ισχύει για εξοπλισμό ατόμων με περιορισμένη κινητικότητα.
https://help.ryanair.com/hc/el/articles/360017825598
Αυτό είναι το θέμα.. με βάση αυτό που ανεβασες ,μπορώ να πάρω βαλίτσα με μεγαλύτερες διαστάσεις..αλλά μικρότερη από αυτές που αναφέρει.. ρώτησα όμως στο τσατ της Ράιαν και Μ είπαν πως η 20αρα είναι συγκεκριμένων διαστάσεων (55*40*20)..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
ρώτησα όμως στο τσατ της Ράιαν και Μ είπαν πως η 20αρα είναι συγκεκριμένων διαστάσεων (55*40*20)..
Κατα την συνομιλία σας κάποιος δεν κατάλαβε κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom