Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία ΠαρασκευοΣαββατοΚύριακο Βιέννη ή Πράγα...(?) Με Group ή τα δυό μας?

voskos

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια,Μπολον,Βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Σκεφτόμαστε να πάμε αρχές του 2011 ένα ταξίδι προς τα κει και αν και διάβασα κάποια σχετικά θέματα δε ξεκαθάρισα τελικά.Φωτίστε με μπας και αποφασίσουμε..

Σε 2,5 μερες που θα έχουμε πού θα περάσουμε πιο γεμάτα, δηλαδη να δούμε αρκετά πράγματα χωρίς να κάψουμε τις σόλες μας και να πάρουμε γεύση απο την πόλη κι όχι απο τους δρόμους.

Επίσης το θέμα group ή όχι? Τελευταίο ταξίδι μου ήταν Ρώμη με παρέα άλλα δυο ζευγάρια και περάσαμε τέλεια ψάχνοντας την πόλη.Αυτή τη φορά θα πάμε χωρίς παρέα οπότε μήπως να πάμε με group???

Καλώς σα βρήκα στο site και Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε...

Ευχαριστώ εκ των προτάιρων για τις απαντήσεις...:xmas_lol:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για 2 1/2 μερες Πράγα χαλάρα (αν κι την βαρεθηκα, την εχω δει 7 φορες κι παμε ξανα 8η επειδη η κοπελα μου ποτε δε πηγε). ουτε θα πολύ περπατήσετε για να την δειτε, κι ειναι κι φθηνη.

α κι τα δυο σας, για μενα, ταξιδι στην Ευρώπη δε χρειαζετε να πας με γκρουπ
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν περασατε ωραια ψαχνοντας σε τετραδα γιατι να μην περασετε και οι δυο σας? Βιεννη και Πραγα ειναι πολυ ευκολοι προορισμοι, τα αξιοθεατα λιγοτερα απο τη Ρωμη και δεν υπαρχει περιπτωση να μπερδευτειτε. Με εναν τουριστικο οδηγο και τις εκτυπωσεις απο το travelstories θα βρειτε τα παντα.
 

voskos

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια,Μπολον,Βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Και μια συμπληρωματική ερώτηση..

Με ποιά αεροπορική εταιρία συμφέρει.
Και όταν λέω συμφέρει δε με πειράζει να δώσω 50 ευρώ παραπάνω αν είναι να πάθω λουμπάγκο και να με βάλουν με τα κατσίκια και τις κότες...:xmas_cheesygrin:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μενεις αθηνα η καπου αλλου στην ελλαδα για να σου πουμε :)

το ενδεχομενο βουδαπεστη το σκεφτεικες? :xmas_razz:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Με οποια βρεις φτηνοτερα, δεν ειναι μεγαλη η αποσταση, 2,5 ωρες παλευονται και στριμωχτα. και κυριως σε βολικες ωρες. Αustrian & CSA για απευθειας.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
[quote voskos;238247] δε με πειράζει να δώσω 50 ευρώ παραπάνω αν είναι να πάθω λουμπάγκο και να με βάλουν με τα κατσίκια και τις κότες...:xmas_cheesygrin:[/quote]

Έλα βρε συ "βοσκός" (voskos) είσαι, τι σε πειράζει να σε βάλουν μαζί με τα κατσίκια;:bleh::haha: Καλά να περάσεις ό,τι και αν επιλέξεις!!! :xmas_lol:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW

voskos

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια,Μπολον,Βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Αθηνα μένω.
Απο τα θέματα που διάβασα στο site αφησα τη Βουδαπέστη για πιο μετά σε σχέση με αυτές Πράγα Βιέννη.

Είπαμε βοσκος αλλα στις διακοπές να είμαστε μακρυά απο τα πιλά...
(πιλα = (κρητικη διάλεκτος) = τα αφοδέματα των ζωντανων... :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αν και δε με σπρώξατε προς μία απο τις δύο πόλεις...
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
θεωρω καλυτερα να πατε οι δυο σας και να μην μπλεξεις με γκρουπ!αλλωστε οτι χρειαζεσαι θα το βρεις μεσα στο Forum! διαλεγεις κι εναν οδηγο και εισαι ετοιμος!τουλαχιστον ετσι θα το κανω εγω μιας και 3-8 ιανουαριου θα ειμαι πραγα με τη φιλη μου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.768
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom