Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία ΠαρασκευοΣαββατοΚύριακο Βιέννη ή Πράγα...(?) Με Group ή τα δυό μας?

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αθηνα μένω.
Απο τα θέματα που διάβασα στο site αφησα τη Βουδαπέστη για πιο μετά σε σχέση με αυτές Πράγα Βιέννη.

Είπαμε βοσκος αλλα στις διακοπές να είμαστε μακρυά απο τα πιλά...
(πιλα = (κρητικη διάλεκτος) = τα αφοδέματα των ζωντανων... :)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αν και δε με σπρώξατε προς μία απο τις δύο πόλεις...
Αφού θέλεις σπρώξιμο για ν αποφασίσεις σε σπρώχνω κι εγώ μαζί με τους προλαλήσαντες για Πράγα και μην τολμήσεις να μας πείς ότι αποφάσισες Βιέννη!:xmas_lol:
Για 2 μιση μερούλες ότι πρέπει είναι η Πράγα μικρή και χαριτωμένη,αφήστε τη Βιέννη για άνοιξη και για περισσότερες μέρες.
Για το θέμα της παρέας που λές μα δε σας καταλαβαίνω έχετε παρέα ο ένας τον άλλο τι καλύτερο!!!να μούλεγες ότι θα πήγαινες μόνος και σκεφτόσουν γκρουπ η μόνος μόνος εκεί παιζόταν να σου έλεγα με γκρουπ(αν δεν είχες συνηθίσει και σου κακοφαινόταν να γυρνάς σε ξένη χώρα μόνος)αλλά τώρα ζευγαρωμένος μην το σκέφτεσθε καθόλου!Εννοείται μόνοι σας!
 

voskos

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια,Μπολον,Βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Νομίζω πως κατέλειξα...

Πράγα.Χωρίς group.Ευχαριστω για τα μηνυματα και να εχετε καλές γιορτές.
:xmas_smile::xmas_redface::xmas_cheesygrin:
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
πραγα θα παω σε μια εβδομαδα,βιεννη επειδη εχω παει θα σου προτεινα να πας αλλη φορα που θα μπορεις να μεινεις περισσοτερες μερες.2,5 μερες για βιεννη δεν φτανουν με τιποτα οποτε δεν θα το ευχαριστηθεις!
 

voskos

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντια,Μπολον,Βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Λοιπόν,
εδώ μάζεψα τις πληροφορίες μου για το γενικό πλάνο κατα το ταξίδι και θα ήθελα να μου απορρίψεται ή να συμπληρωσεται κατα το δοκουν...

-Βόλτα στην πλατεία της παλιάς πόλης.Εκέι έχει και ρολόι που ανοίγουν τα πορτάκια κάθε ώρα.!!!:xmas_lol:

-Βόλτα στο δρόμο Parizska (απέναντι απο το ρολόι).:xmas_eek:

-Βολτίτσα εβραϊκή συνοικία (το νεκροταφείο διάβασα δε λέει πολλά)

-Γέφυρα Καρόλου (must!!!):xmas_cheesygrin:

-Παλιά πόλη (Stare Mesto). / Εκκλησία Αγ. Νικολάου.

-Κάστρο (Hradcany). Πριν να μπω να πάω πιο πάνω στο μοναστήρι Loreta..

-Απο παραστασεις μουσικοθεατρικά Laterna magica / Μαύρο θέτρο.

-Απο μαμ διαβασα 2-3 αλλα θα ρισκάρω και λίγο..:xmas_twisted:

-Αξίζει διάβασα η αγορά μαριονέτας και κρυσταλλων.. (θα το δούμε).:xmas_lol:


Περιμένω απόψεις αν και δε πρόκειται να ακολουθήσω standart πρόγραμμα...
Και τί γίνεται με τη τσέχικη κορόνα???Μήπως να κάνω συνάλλαγμα απο Ελλάδα γιατι πολύ λαμογιά διάβασα στα αναλλακτήρια...:xmas_cool:

Ευχαριστώωωωωωωωωωω!!!!@@@@
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom