Γαλλία Παρισι το καλοκαιρι!!!Βοηθεια....

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
1. Σιγα μην παει 5 μερες Παρισι και φαει μια μερα στις Βερσαλλιες, καλυτερα να μιην παει.
2. 60-70 θελει μονο για τρενο και εισοδο στη disneyland. Τις αλλες μερες ειναι καλα 60-70 ευρω, OK.
Δηλαδη εσυ προτεινεις να μην παμε καθολου Βερσαλλιες?Δεν ειχαμε σκοπο να αφιερωσουμε ολοκληρη μερα αλλα καποιες ωρες...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.449
Δηλαδη εσυ προτεινεις να μην παμε καθολου Βερσαλλιες?Δεν ειχαμε σκοπο να αφιερωσουμε ολοκληρη μερα αλλα καποιες ωρες...
Αν πήγαινες για 2 βδομάδες, θα σου έλεγα να αφιερώσεις μια μέρα στις Βερσαλλίες... Για 5 μέρες έχει πολύ καλύτερα πράγματα να δεις και να κάνεις!!
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Άντε μωρέ... τι να πας να κάνεις στις Βερσαλλίες; Όπως πηγαίνουν στο Σενμπρουν να δουν τη χέστρα του Φραγκίσκου Ιωσήφ, έτσι πηγαίνουν και στις Βερσαλλίες.
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
αα ναι??για πειτε ρε παιδια εσεις που ξερετε...τι αξιζει να δουμε????
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
861
Το θέμα είναι ποια είναι τα ενδιαφέροντα του καθενός..Αν σου αρέσουν τα κάστρα, οι χρυσές πόρτες με τις διακοσμήσεις και όλα αυτά τα αριστοκρατικά, εγώ λέω να πας Βερσαλλίες.. Απλά έχε υπόψη ότι έχουν πολύ μεγάλες ουρές, ειδικά Ιούλιο..

Εγώ θα έλεγα να μην ξεχάσεις να επισκεφτείς το μουσείο Ορσαί (Orsay) ειδικά αν σου αρέσει ο Μονέ/Βαν Γκογκ/Μανέ και γενικά ο ιμπρεσσιονισμός..Εξαιρετικό μουσείο κατά τη γνώμη μου, don't miss it..
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Μπα..τα παλατια δεν ειναι του γουστου μας αλλα δεν θα αξιζε μια βολτα απεξω τουλαχιστον να δουμε πως ειναι?ή ειναι πολυς κοπος για το τιποτα??
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
861
Α! Υπάρχουν και αυτά τα λεωφορειάκια του τουριστικά (hop on-hop off) που είναι γύρω στα 25 ευρώ το εισιτήριο για δύο μέρες και περνά από όλα τα αξιοθέατα και μπορείς να κατέβεις να δεις ό,τι θέλεις και παίρνεις αργότερα τα επόμενα..
Δεν είναι πάντα η πιο συμφέρουσα λύση, αλλά κάποιες φορές βολεύει από το ανέβα κατέβα στο μετρό..

Μπα..τα παλατια δεν ειναι του γουστου μας αλλα δεν θα αξιζε μια βολτα απεξω τουλαχιστον να δουμε πως ειναι?ή ειναι πολυς κοπος για το τιποτα??
Μπα, από απέξω μόνο δεν αξίζει..Ασε που είναι και έξω από το Παρίσι και θα πρέπει να τρέχεις με λεωφορεία ή τρένα..
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
αα ναι ε?οποτε βγαινουν απο το προγραμμα...ευχαριστω πολυ..με τις καρτες τι παιζει,εχω μπερδευτει παρα πολυ....!!!!!!!!!!??
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.489
Για το Παρίσι έχουνε γραφτεί πολλά ίσως τα περισσότερα απο οποιοδήποτε άλλο θέμα ...Πήγαινε στην αναζήτηση και γράψε Παρίσι και ότι απορίες έχεις εδώ ειμαστε Παρισόπληκτοι και μη.
Τα κυριότερα θα πρέπει ήδη να τα γνωρίζεις....και για να δείς καλά πρέπει να οπλιστείς με δύναμη και να το περπατήσεις, οπωσδήπωτε πρεπει να έχεις τον χάρτη του Παρισιού όπου αποτυπώνονται όλα τα μνημεία, αξιοθέατα, μουσεία, πάρκα κλ.. με τις στάσεις του μετρό .... Το μετρό θα σε πάει παντού..
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
εχω διαβασει παρα πολλα ηδη αλλα δεν βγαζω ακρη..Απο υπομονη για περπατημα εχω αλλο τιποτα..Θα τα διαβασω παλι και οτι θελω θα ρωτησω..ευχαριστω πολυ και παλι!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπα..τα παλατια δεν ειναι του γουστου μας αλλα δεν θα αξιζε μια βολτα απεξω τουλαχιστον να δουμε πως ειναι?ή ειναι πολυς κοπος για το τιποτα??
Στην κυριολεξια ομως πολυς κοπος για το απολυτο τιποτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.025
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom