Γαλλία Παρισι-Disneyland

Rania7

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Επιτελους κλεισαμε για Παρισι! Τρια χρονια το ονειρευομαστε αυτο το παιχνιδι με τα παιδακια μου και τον αντρα μου!!!
Κλεισαμε πτησεις και ξενοδοχειο (κοντα σε Disneyland) και μας βγηκε πολυ καλη τιμη.
Τα παιδια μας ειναι 11.5 και 14 ετων και ειναι κατενθουσιασμενα!:clap:
Χρειαζομαι τη βοηθεια σας σχετικα με καποιες καρτες για μεταφορες και μουσεια που βρηκα στο ιντερνετ (paris visit-paris museum) και δεν ξερω αν συμφερουν.
Επισης βρηκα εισιτήρια για Disneyland πιο φθηνα απο το επισημο site της DL.
Μπορω να αναφερω εδω το site που τα βρηκα?
Ελπιζω να με κατατοπισετε
φιλια!!!
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Rania μου θα περάσετε τέλεια. Και για μας η Eurodisney ήταν το πρώτο ταξίδι με τα παιδάκια μας στο εξωτερικό. Σε ποιό ξενοδοχείο θα πάτε; Θα μείνετε μόνο Eurodisney ή και Παρίσι;
 

mary che

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλησπερα σας και εγω θελω πληροφοριες για το παρισι. θα μεινουμε 5 μερες και επειδη ειμαστε παρεα με παιδια θα ηθελα να μας προτεινετε κατι οικονομικο για την διαμονη μας!!!! τα εισητηρια για την ντισνευ απο που θα τα κλεισω???
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Δεν χρειαζεται να κλεισεις...εκει επι τοπυ αγοραζεις...

ΕΠΙΣΗΣ

Ισχυει κανονικα το ελληνικο φοιτητικο πασο....
Φιλοι μου πηγαν πριν 2 βδομαδες και εδωσαν το ατομο 45? και για τα δυο παρκα...
 

mary che

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Kαλημερα !!!! Επειδη θα ειμαστε παρεα 4 ενηλικων και 3 παιδια 8, 10, και 13 χρονων εχετε να μου προτεινετε καποιο οικονομικο διαμερισμα κοντα στο κεντρο ωστε να μην χανουμε πολυ χρονο?
 

Rania7

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Εμεις επειδη τα παιδια ειχαν ονειρο τα παιδια για Disneyland κανονισαμε εκει 2 ημερες, οποτε κλεισαμε ξενοδοχειο κοντα στην Disneyland.
Εγω ηθελα να μεινουμε και 1 ή 2 ημερες στο Παρισι, αλλα ο αντρας μου δεν ηθελε να μετακομιζουμε οποτε δεν επεμεινα...
Εξαλλου απο εκει το τρενο σε παει Παρισι σε 35΄οπως ειδα στη σελιδα του ξενοδοχειου.
Τα εισιτηρια για τα παρκα οπως με ενημερωσαν δεν χρειαζεται να τα κανεις κρατηση. Ομως σε ενα site τα βρηκα πιο οικονομικα και σκεφτομουν μηπως τα παραγγειλω.
πχ στο επισημο site της Disneyland χρεωνουν 1 ημερα 1 παρκο 57€ ενω στο άλλο site 51. Αν σκεφτεις οτι ειμαστε 4 ατομα και θελουμε απο 2 τετοια ο καθενας ειναι μια σεβαστη διαφορα.
Εχει κανεις προταση γι΄αυτο?
 

Rania7

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Απορία:
Είδα κάπου ότι τις καρτες απεριορίστων διαδρομών τις αγοράζουμε από κάποιο γραφείο στο Παρίσι.
όντως έτσι είναι ή μπορείς να την αγοράσεις στα ταμεία του rer-metro?
Επίσης χρειάζεται φωτογραφίες?:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom