Γαλλία Παρισι-Disneyland

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Απορία:
Είδα κάπου ότι τις καρτες απεριορίστων διαδρομών τις αγοράζουμε από κάποιο γραφείο στο Παρίσι.
όντως έτσι είναι ή μπορείς να την αγοράσεις στα ταμεία του rer-metro?
Επίσης χρειάζεται φωτογραφίες?:roll:

Την Paris visite pass μπορείς να την πάρεις από οποιοδήποτε σταθμό μετρό από μηχάνημα αυτόματης ανάληψης.
 

mtxjohn

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλημερα. θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει αν μπορω να αγορασω απο την αθηνα εισητηρια για την disneyland στο παρισι.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.542
Όχι μόνο μπορείς ,αλλά επιβάλλεται κιόλας να τα κλείσεις καθώς έχεις και έκπτωση...Απλά μετά εκτυπώνεις σε κόλλα Α4 το εισητήριο /α και είσαι μια χαρά..Υπόψιν ότι το εισητήριο είναι ανοικτό για 6 μήνες, δεν χρειάζεται να δεσμευτείς για συγκεκριμένη μέρα..

Καλά να περάσεις στο Παρίσι...

Υ.Γ αν θες μια συμβουλή, πήγα τον Απρίλιο, χαράμισε και 2 μέρες για την Disney, με το ανάλογο εισητήριο βέβαια..Αξίζει..Δεν θα προλάβεις σχεδόν τίποτα σε μια μέρα..Και φυσικά μην χάσεις στο πάρκο των στούντιος της walt disney το σόου με τους Κασκαντέρ....!!!!!

Disneyland
 

mtxjohn

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
να κλεισω καλυτερα το εισητηριο για μια ημερα στα δυο παρκα. εχω ακουσει και για το fast pass για να μην περιμενεις στην ουρα στα παιχνιδια. ισχύει; δωσε πληροφοριες αν ξερεις.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι ισχύει, το παίρνεις μπροστά από κάθε παιχνίδι, και υπάρχει μόνο για συγκεκριμένα παιχνίδια, αυτά που έχουν τις μεγαλύτερες ουρές κατά βάση. Πας σε ΕΝΑ παιχνίδι κάθε φορά, βγάζεις fast pass, και σου γράφει πάνω περίπου τι ώρα να πας στο παιχνίδι για να μπεις από άλλη είσοδο χωρίς ουρά.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.526
Likes
7.787
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
δεν προλαβαινεις σε μια μερα και τα δυο παρκα ακομη και αν κανεις τρεξιμο....τα εισητηρια τα κλεινεις απο το ιντερνετ τα τυπωνεις οπως σου ειπε και ο φίλος arabicostas.. περνας απο αλλη θυρα οταν εισαι στη εισοδο και σου βαζουν μια σφραγίδα στο χερι.. τα fast pass τωρα θελουν καλή στρατιγικη εξαρταται ποια ωρα θα εισαι εκει και ποια παιχνιδια εχουν αναμονη και fast pass επισης..
καλα να περασεις...
 

Rania7

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Γεια σου Mariw! Καμμία ενόχληση!
δν μπορώ ακόμα να στείλω πμ

Απ' ότι ξέρω κατα καιρούς βγαίνουν κάποιες προσφορές στο internet (αν είναι όμως τσέκαρε το επίσημο site Disneyland. Επίσης αν μείνετε σε ξενοδοχείο στην περιοχή της Disneyland μπορείτε να προμηθευτείτε κι από κει εισιτήρια-έχουν ακριβώς την ίδια τιμή κια γλυτώνεις τις ουρές. Εμείς τα αγοράσαμε 55? οι ενήλικες και 49? ο μικρός(ισχύει έως 11 ετών)

Ελπίζω να βοήθησα κι ότι θες ακόμα μου λες

Καλό ταξίδι! :clap:
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Καλησπερα...εχετα ιδεα πως μπορω να κλεισω ξενοδοχειο και εισητηρια για Disneyland??Εψαξα για site αλλα δεν μου βγαζει τιμες για μια νυχτα αλλα για 2 και εγω θελω μονο μια! Ευχαριστω προκαταβολικα!!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Ευχαριστω..απορω τι εβλεπε ο συζυγος..μονο να ανοιξω θεμα στο φορουμ με ζαλισε..το ψαχνω και επανερχομαι για τυχον αποριες!!:)
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
παιδια γνωριζει καποιος πως μπορω να βρω τις τιμες των ξενοδοχειων του παρκου σε τιμες ευρω?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.595
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom