Γαλλία Παρισι-Disneyland

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.139
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτο ακριβως εχω κανει. Αν αξιζει η οχι το αξιολογει ο καθενας με τις αναγκες του. Σε πολλες περιπτωσεις πολυμελων οικογενειων, παρεων ειναι μονοδρομος. Και ναι οι 2 διανυκτερευσεις ειναι υπερβολικες. Υπερβολικα λιγες δηλ. Και οι 4 στη Ντισνευ. Στο Παρισι μια μονοημερη, ενα πρωινο ειναι υπεραρκετο.
Τελικα σ'αρεσουν πολυ τα πανηγυρια και η κιτσαρια ε; Βλεπε Disneyland, Ρωμη...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τα πανηγυρια και η κιτσαρια
Για το Παρισι μιλας? το φωτογραφιζεις.
4 μερες να τις διαιρεις κιολας σε μια τοσο μεγαλη πολη ειναι οχι απλα κουραση αλλα σκοτωμα. Εκαστος με τα γουστα του βεβαια.οι απληρωτοι κριτες και δικηγοροι εχουν χαρακτηριστει απο τη λαικη θυμοσοφια.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Αν ειναι για 4 μερες τοτε ναι ειναι κριμα να μεινουν 2 για Παρισι. Νομιζα οτι ηταν 6. Φυσικα και τρεις ειναι λιγες αλλα... Οσο για τα εισητηρια για να λεει ο τριπακιας 14.60 πιθανον να μην θυμαμαι καλα και να ειναι 6 και 6 επιστροφη
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.139
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μην παρεξηγιεσαι. Κι εμενα μ' αρεσουν. Διασκεδαζω πολυ. Οπως και να εχουν χαρακτηριστει οι απληρωτοι κριτοδικηγοροι...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτο ακριβως εχω κανει. Αν αξιζει η οχι το αξιολογει ο καθενας με τις αναγκες του. Σε πολλες περιπτωσεις πολυμελων οικογενειων, παρεων ειναι μονοδρομος
Δεν καταλαβα τι εννοεις μου εξηγγεις σε παρακαλω? Προκειται να παμε κι εμεις καποια στιγμη μεσα στο 2014...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν καταλαβα τι εννοεις μου εξηγγεις σε παρακαλω? Προκειται να παμε κι εμεις καποια στιγμη μεσα στο 2014...
Παω στο Παρισι κυριως για Eurodisney 4 διανυκτερευσεις. Δεν θελω να παω ολες τις μερες στο παρκο αλλα ουτε κ να αλλαξω χοτελ αν εχω μικρα παιδια. Κλεινω διαμονη διπλα στο παρκο κ παω μια μερα βολτα στην πολη.
Αλλο πχ. Εχω 2 παιδια 2 κ 9 ετων.ειναι ευνοητο οτι το μικρο εχει αλλες αναγκες. Γιατι να το κουραζω καθε μερα στο παρκο? Παρομοια κ για μεγαλυτερες παρεες. Ειναι σωστο να αποσυνδεεται η διαμονη απο την εισοδο. Υπαρχουν ομως κ οικογενειες που τη βγαζουν ολη τη διαμονη στο παρκο. Τοτε συμφερει το πακετο. Παντως προσωπικα οπως ειπα πριν, με οικογενεια δεν θα σκεφτομουν καθολου να αλλαξω χοτελ για 4 διανυκτερευσεις συνολο. Αν πατε για τα παιδια Παρκο κ παλι Παρκο.αντε με μια ημερησια στην πολη για τους μεγαλους..
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
γεια σας.σκευτομαι με την οικογενεια μου να παμε ενα ταξιδι το παρισι την πρωτοχρονια με ενα γραφειο και θελω να ρωτισω στη disneyland θα προλαβουμε να δουμε σε μια μερα και το 2 παρκα ;;;;;
Πρίν ενα μήνα πήγα στο Παρίσι και μπορώ να σου πώ με βεβαιότητα οτι σε μία μέρα θα προλάβετε με το ζόρι να δείτε το ενα πάρκο. Γνώμη μου είναι να επισκευθείτε το πάρκο της DISNEYLAND και όχι το WALT DISNEY STUDIOS.Επίσης να πάτε όσο πιο νωρίς το πρωί γίνεται γιατί οι ώρες πραγματικά δεν φτάνουν!Η παρέλαση γίνεται στις 4 το μεσημέρι αλλά αξίζει πάρα πολύ να μείνετε μέχρι το βράδυ γιατί στίς 20:30 πραγματοποιείται ένα απίστευτο event με νερά,φώτα,φωτιές και αμέτρητα πυροτεχνήματα που θα σας μείνει αξέχαστο!!!Αφιερώστε την ημέρα σας σε αυτό το πάρκο.Αξίζει!Αν επιχειρήσετε να δείτε και τα δύο πάρκα σε μια μέρα θα καταλήξετε να χάσετε πολλά πράγματα απο το κάθε πάρκο.
 
Last edited by a moderator:

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Εγω πρόλαβα αρκετα και από τα δυο παρκα ( και τα studios εχουν ενδιαφέρον) αλλα με πάρα πολύ τρέξιμο. Φυσικά ηταν καλοκαίρι και μαλλον ειχα περισσότερο χρονο μάλλον επειδή η παρέλαση και τα πυροτεχνήματα γίνονται αργα το βραδυ. Γι΄αυτό πρότεινα δυο μερες.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμείς που θα παμε Eurodisney αποκλειστικα για τα παιδια ηλικιας 8,9 και 11 ετων καθως οι μεγαλοι εχουμε ξαναπαει Παρισι και μειναμε 6 μερες ,και ειναι ενα ταξιδι ονειρο για κεινα που το ζητανε απο μας και απο τον Αη Βασιλη (οποιος πιασει σου λενε) με καθε ευκαιρια....μιλανε συνεχεια γι αυτο....ποσες διανυκτερευσεις να αφιερωσουμε στη Eurodisney ωστε να απολαυσουν-χορτασουν τη διαμονη τους εκει? (Το Παρισι ουτε που τα απασχολει σε αυτη τη φαση,αλλα θα περασουμε μια μερα ετσι για την ιστορια.)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.139
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εμείς που θα παμε Eurodisney αποκλειστικα για τα παιδια ηλικιας 8,9 και 11 ετων καθως οι μεγαλοι εχουμε ξαναπαει Παρισι και μειναμε 6 μερες ,και ειναι ενα ταξιδι ονειρο για κεινα που το ζητανε απο μας και απο τον Αη Βασιλη (οποιος πιασει σου λενε) με καθε ευκαιρια....μιλανε συνεχεια γι αυτο....ποσες διανυκτερευσεις να αφιερωσουμε στη Eurodisney ωστε να απολαυσουν-χορτασουν τη διαμονη τους εκει? (Το Παρισι ουτε που τα απασχολει σε αυτη τη φαση,αλλα θα περασουμε μια μερα ετσι για την ιστορια.)
Απο σας εξαρταται. παντως για τα παιδια εχει και αλλα πραγματα να κανουν (οπως το ωραιοτερο παρκο του Asterix). Θα ξερεις καλυτερα με 3 παιδια αλλα πιστευω πως ενα παιδι βαριεται γρηγορα ενα παιχνιδι οσο ωραιο κι αν ειναι. Με αυτο το σκεπτικο θα ηταν καλυτερο να τα δωσετε πολλα διαφορετικα ερεθισματα παρα να μεινετε κολλημενοι στη Disneyland για ευκολια.

Ποτε ειναι το ταξιδι σας;
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν εχω 3 παιδια,τα δύο δικα μου ειναι 8 και 9 ετων και των φιλων μας 9 και 11 ετων. Το παρκο του Αστεριξ ειναι κοντα στη eurodisney? Λεμε να παμε Πασχα του 2014 ή αν δεν συγχρονιστουμε Σεπτεμβρη του '14. Νωρις ξερω αλλα ειμαι οργανωτικος τυπος....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.139
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν εχω 3 παιδια,τα δύο δικα μου ειναι 8 και 9 ετων και των φιλων μας 9 και 11 ετων. Το παρκο του Αστεριξ ειναι κοντα στη eurodisney? Λεμε να παμε Πασχα του 2014 ή αν δεν συγχρονιστουμε Σεπτεμβρη του '14. Νωρις ξερω αλλα ειμαι οργανωτικος τυπος....
Οχι και τοσο. Οσο περιπου ειναι απο το Παρισι αλλα δεν νομιζω να εχει συγκοινωνια απο Disneyland.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom