Γαλλία Παρισι-Disneyland

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Στην ηλικία των 7 και 8 είχα πάει κάποια ταξίδια με τους γονείς μου στο εξωτερικό. Ήταν από τις καλύτερες στιγμές της παιδικής μου ηλικίας που τις θυμάμαι ακόμη με μεγάλη νοσταλγία και μου δημιούργησαν το μικρόβιο του να θέλω να ταξιδεύω συνέχεια από τότε σε ξένες χώρες και δεν είχα την τύχη να πάω και στο πανέμορφο Παρίσι τότε.
Είναι και πως θα το παρουσιάσεις βέβαια κάτι.Πες του ότι είναι η πόλη του ρατατούι και του κουασιμόδου. Δείξε τους τα σημαντικότερα αξιοθέατα λέγοντας τους κάποιες πληροφορίες για αυτά με ενθουσιασμό και θα περάσουν πάρα πολύ καλά αλλά και θα το θυμούνται αυτό το ταξίδι σαν μια γλυκιά ανάμνηση.
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Εμένα το site της Disney με μπέρδευε αρκετά, γιατί φαινόταν να θέλει γαλλική διεύθυνση στα στοιχεία που έδινες,διαφορετικά σε έβγαζε ξανά στα ακριβά εισιτήρια για τους μη Γάλλους. Έκλεισα από τα fnac on line το francilien για Δευτέρα βέβαια, άρα λίγο πιο ακριβό, στα 41Ε. Πήγα πριν 2 εβδομάδες, μάλλον όμως ήμουν τυχερή-δεν είχε τρελό κόσμο. Καλό είναι να πάει κανείς με το άνοιγμα του πάρκου, να τρέξει πρώτα προς πειρατές Καραϊβικής στην Adventureland που δεν έχουν εκείνη την ώρα πολύ κόσμο (μπήκα αμέσως) και fast pass για τα πιο διάσημα μετά. To space mountain είχε μόνο 30 λεπτά αναμονή, τσάμπα χαράμισα το fast pass μου-η περισσότερη ήταν 70 λεπτά στο Big thunder mountain(για τους άλλους, διότι εγώ δεν πήγα τελικά)

Lucia στην σελιδα τους εκει που ζητουσαν στοιχοια διαμονης σου στη γαλλια τι ειχες βαλει??επιδει και εμεις θα κλεισουμε francilien μιας και ειναι το πιο οικονομικο 41 ευρο για ενα παρκο (αν κανω λαθος διορθωστε με) και δεν ξερω τι να κανω,θα με βοηθουσες παρα πολυ να μου απαντουσες!!!! ευχαριστω πολυ
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Αναφερει απο πανω η κοπελα οτι τα αγορασε τελικα απο το site της fnac και οχι απο το επισημο της disney οπου λογικα δε ζητουσε διευθυνση. Το site ειναι αυτο Concerts, theatre, museums, exhibition, football, rugby, matchs, fairs, tours - Fnac Tickets εχει και Αγγλικη γλωσσα αν δεν μιλας Γαλλλικα. Ριξε μια ματια.
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Αναφερει απο πανω η κοπελα οτι τα αγορασε τελικα απο το site της fnac και οχι απο το επισημο της disney οπου λογικα δε ζητουσε διευθυνση. Το site ειναι αυτο Concerts, theatre, museums, exhibition, football, rugby, matchs, fairs, tours - Fnac Tickets εχει και Αγγλικη γλωσσα αν δεν μιλας Γαλλλικα. Ριξε μια ματια.

Δυστυχος τις μερες που θα παμε δεν τις εχουν διαθεσιμες σε αυτο το λινκ.εμεις θελουμε να παμε 28 του δεκεμβρη και δεν μπορεις να το επιλεξεις.αν μπορει καπιος να βοηθησει πως να το κανω απο εδω η μεσο του σαιτ τους γιατι με εχει αγχωσει αρκετο καιρο
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Lucia στην σελιδα τους εκει που ζητουσαν στοιχοια διαμονης σου στη γαλλια τι ειχες βαλει??επιδει και εμεις θα κλεισουμε francilien μιας και ειναι το πιο οικονομικο 41 ευρο για ενα παρκο (αν κανω λαθος διορθωστε με) και δεν ξερω τι να κανω,θα με βοηθουσες παρα πολυ να μου απαντουσες!!!! ευχαριστω πολυ
Όντως αγόρασα από το site της fnac, στο οποίο δε ζητούν διεύθυνση. Είχα σκεφτεί να βάλω τη διεύθυνση του ξενοδοχείου στη Γαλλία στην τελική, αλλά δε χρειάστηκε με το fnac. Δεν πολυδίνουν σημασία-αρκεί να έχεις εισιτήριο-εμένα δε με ρώτησε κανείς από που είμαι-είδε ταυτότητα μόνο για το όνομα, τίποτε άλλο. Δεν τίθεται θέμα νομίζω, τι να σας πουν; "Γιατί τα αγοράσατε φτηνά από αλλού;;". Ας τα βάλουν με τη fnac τότε.
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα! πηγα eurodisney το 10 χριστουγεννα και ηταν τελεια! θελαμε να μεινουμε σε ξενοδοχειο μεσα στα παρκα και οι τιμες ηταν πολυ διαφορετικες στο γαλλικο site με το ελληνικο! νομιζω 200 ευρω διαφορα! ετσι πηραμε τηλ στην disneyland στη γαλλια κ μας το κλεισαν αυτοι με τις τιμες γαλλιας!
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Όντως αγόρασα από το site της fnac, στο οποίο δε ζητούν διεύθυνση. Είχα σκεφτεί να βάλω τη διεύθυνση του ξενοδοχείου στη Γαλλία στην τελική, αλλά δε χρειάστηκε με το fnac. Δεν πολυδίνουν σημασία-αρκεί να έχεις εισιτήριο-εμένα δε με ρώτησε κανείς από που είμαι-είδε ταυτότητα μόνο για το όνομα, τίποτε άλλο. Δεν τίθεται θέμα νομίζω, τι να σας πουν; "Γιατί τα αγοράσατε φτηνά από αλλού;;". Ας τα βάλουν με τη fnac τότε.
Όμως στο account που χρειάζεται να ανοίξεις στη fnac σου ζητάει πλήρη στοιχεία διεύθυνσης. Εκεί χρησιμοποίησες τα της Ελλάδας και η αγορά ολοκληρώθηκε κανονικά ;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
μπήκα στην http://www.fnac.com/.Σε αυτό κλείνετε εισιτήρια για την DISNEY?
αγγλική γλώσσα για το site δεν βρήκα..ή αυτή τη στιγμή έχω στραβομάρα...
μπορώ άραγε να κλείσω εισιτήρια και για την disney του ΤΟΚΙΟ?
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ναι, δεν είχα θέμα.
Ωραία lucia , σε ευχαριστώ πολύ..

μπήκα στην http://www.fnac.com/.Σε αυτό κλείνετε εισιτήρια για την DISNEY?
αγγλική γλώσσα για το site δεν βρήκα..
Δες αυτό.
Book and buy your tickets Parks/Attractions - - Fnac Tickets
Είναι ότι καλύτερο βρέθηκε σε english version. Για το ρεζουμέ χρησιμοποίησε τον translator :)
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
έχει μείνει κανείς σας σε κάποιο ξενοδοχείο μέσα στη disneyland? απ' ότι είδα στο site το εισιτήριο και για τα δυο πάρκα είναι 89e το άτομο. άν το ξενοδοχείο κοστίζει περίπου 200 τη βραδιά, αξίζει νομίζω να μείνεις εκεί. έχει και δωρεάν είσοδο στο πάρκα
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εγω ειχα μεινει στο newport bay 3 αστερων μεσα στο παρκο! ηταν πολυ ωραια και αξιζε νομιζω γιατι ολα τα ξενοδοχεια τους εχουν καποιο θεμα και εχουν καποιες εκδηλωσεις καθε μερα μεσα! εγω αν ξαναπηγαινα παλι μεσα θα εμενα ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα οταν το εψαχνα νομιζω εβγαινε πανω κατω το ιδιο με το να μεινω εκτος γτ δεν ειχαν εισιτιρια τα εκτος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.188
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom