Πάρος Παρος τελικα !!! ναουσα ή παροικια...???

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Τελικα ειμαι οτι να 'ναι...:D:bleh:
αλλαξα ολες τιε γνωμες μου και θα παμε Παρο.

απ'οτι διαβασα και εδω και αλλου η ποιο πολυ ζωη ειναι ναουσα , οχι οτι παει πισω και η παροικια.
η αποσταση ναουσα - παροικια ειναι 12 χιλιομετρα?

δεν με ενδιαφερουν αλλες περιοχες οπως λειβαδια και αλλα τετοια μιας και προτιμω να μενω στο κεντρο και να τα εχω ολα κοντα και για μπανιο...ας ταξιδεψω λιγο !!!



σκεφτομαι να κανω αυτο.
μισες μερες στο ενα μισες στο αλλο.
αλλιως ''κλεινω'' ποιο πολυ για ναουσα μιας και ακουσα οτι εχει ποιο πολλα πραγματα εκει.

τα μπαρακια στην ναουσα ειναι στο κεντρο η εκτος? για να ξερω .

επισης μια περιοχη πιπερι δεν ειναι κοντα στην ναουσα? εκει θα ειναι ωραια να μεινω?
μιας και ειναι 1 χιλιομετρο μονο? και πας και με τα ποδια για φαγητο - ποτο στην ναουσα.

περιμενω γνωμες απο ατομα που γνωριζουν (και σιγουρα θα ειναι πολλα...)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
διαμονη Ναουσα,και κοντα στο κεντρο...ουτε παροικιες,ουτε πιπερια,ουτε αλατια..η ζωη ειναι στο κεντρο της Ναουσας..Απο εκει θα ξεκινας για μοναστηρι,πουντα,χρυση ακτη κλπ.οτι αλλο θες ρωτας.Ποτε πας?
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
διαμονη Ναουσα,και κοντα στο κεντρο...ουτε παροικιες,ουτε πιπερια,ουτε αλατια..η ζωη ειναι στο κεντρο της Ναουσας..Απο εκει θα ξεκινας για μοναστηρι,πουντα,χρυση ακτη κλπ.οτι αλλο θες ρωτας.Ποτε πας?
συμφωνώ και επαυξάνω..Νάουσα.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
η ναουσα σιγουρα ειναι πολυ πιο καλη επιλογη!!Απο πολλες αποψεις!

Καλα να περασεις!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εννοειται Ναουσα .
Εχει και η Παροικια τα απειρα μπαρ-κλαμπ κλπ ,αλλα εχει και πολυ μεγαλυτερη βαβουρα και κακη βαβουρα πολλες φορες ...περισσοτερους μεθυσμενους ξενους που κανουν τρελαμαρες κλπ κλπ
Εντωμεταξυ οταν φορτωνε-ξεφορτωνε καραβι ενιωθα οτι βρισκομουν στον Πειραια.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Στη Νάουσα.
Από παραλίες έχει την Πιπέρι κι άλλη μία από την άλλη μεριά όπως πας για Σάντα Μαρία, αλλά μάλλον δεν θα πας σε αυτές. Από το κέντρο φεύγουν συνεχώς καραβάκια για όλες τις γύρο παραλίες (Κολυμπήθρες, Λογαρά κλπ)
Η Σάντα Μαρία δεν είναι μακριά, πας και με ταξί.
Από την Παροικιά μόνο απέναντι στον Κριό μπορείς να πας (κι εκεί με καραβάκι αν θες)
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
διαμονη Ναουσα,και κοντα στο κεντρο...ουτε παροικιες,ουτε πιπερια,ουτε αλατια..η ζωη ειναι στο κεντρο της Ναουσας..Απο εκει θα ξεκινας για μοναστηρι,πουντα,χρυση ακτη κλπ.οτι αλλο θες ρωτας.Ποτε πας?

τελος ιουνιου παω με αρχες ιουλιου.
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Στη Νάουσα.
Από παραλίες έχει την 1)Πιπέρι κι άλλη μία από την άλλη μεριά όπως πας για Σάντα Μαρία, αλλά μάλλον δεν θα πας σε αυτές. Από το κέντρο φεύγουν συνεχώς καραβάκια για όλες τις γύρο παραλίες (Κολυμπήθρες, Λογαρά κλπ)
2)Η Σάντα Μαρία δεν είναι μακριά, πας και με ταξί.
Από την Παροικιά μόνο απέναντι στον Κριό μπορείς να πας (κι εκεί με καραβάκι αν θες)

σε αυτα που εχω κανει με εντον αγραμματα τι εννοεις ?

1) γιατι δεν θα παω εκει ?

2) γιατι να παω με ταξι? θα νοικιασω μηχανακι ολες τις μερες για να γυρναμε.

οσο για τα καραβακια που λες. για αντιπαρο απο που εχει να την επισκεφτω και αυτην μια μερα ?
μονο απο παροικια η παει και απο ναουσα?

επισης αυτα τα καραβακια που λες ξερεις στο περιπου ποσο στοιχιζουν?

και να ξερει καποιος αν υπαρχει καραβακι να κανμει τον γυρο ρου νησιου.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αντιπαρο νομιζω δεν παει απο παροικια αλλα απο πουντα(οχι πουντα beach).Να πας Σαντα Μαρια..Αν εισαι ομως πιο νεος ολο το παιχνιδι γινεται punda beach.Αν εισαι λιγο μεγαλυτερος μοναστηρι..Τα μπαρακια και η νυχτερινη διασκεδαση ειναι στη Ναουσα.Αν δεν εχεις κλεισει δωματια ακομα παιζουν πολλες προσφορες απο διαφορα sites σε πολυ καλες τιμες γι αυτη την περιοδο.Καραβακια που κανουν το γυρω του νησιου δε νομιζω να υπαρχουν.Απο Ναουσα πανε καραβακια απεναντι σε μοναστηρι-κολυμπιθρες
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
αντιπαρο νομιζω δεν παει απο παροικια αλλα απο πουντα(οχι πουντα beach).Να πας Σαντα Μαρια..Αν εισαι ομως πιο νεος ολο το παιχνιδι γινεται punda beach.Αν εισαι λιγο μεγαλυτερος μοναστηρι..Τα μπαρακια και η νυχτερινη διασκεδαση ειναι στη Ναουσα.Αν δεν εχεις κλεισει δωματια ακομα παιζουν πολλες προσφορες απο διαφορα sites σε πολυ καλες τιμες γι αυτη την περιοδο.Καραβακια που κανουν το γυρω του νησιου δε νομιζω να υπαρχουν.Απο Ναουσα πανε καραβακια απεναντι σε μοναστηρι-κολυμπιθρες

ευχαριστω πολυ χρησιμα αυτα που μου λες.
να σαι καλα.
πες καμια καλη προσφορα και γενικα οποις ξερει ''ας ριξει την ιδεα'' ..:p
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
stefano apartments naousa
αυτο πχ για 5 μερες το δινει το booking στα 95 ευρω...αν δε σ αρεσει πες μου να βρω κατι αλλο
ναι αλλα δεν εχω πιστωτικη..
πως ν α''ψωνισω'' απο εκει και πaypal δεν δεχονται.
θα τον παρω τηλεφωνο να δω ποσο κανει και κανονικα να ειναι.
σε ευχαριστω παντως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom