Πάρος Παρος τελικα !!! ναουσα ή παροικια...???

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ειναι πολυ απλο,χρησιμοποιησε την πιστωτικη καποιου αλλου.Εγω το βρισκω πολυ φτηνο παντως
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
ειναι πολυ απλο,χρησιμοποιησε την πιστωτικη καποιου αλλου.Εγω το βρισκω πολυ φτηνο παντως
δεν γινεται αυτο με την πιστωτικη.
αλλα μιλησαμε πριιν λιγο και ειπε θα δει τι μπορει να κανει.
να δω ποσο ''παει κιολας'' χωρις πιστωτικη.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
1)γιατί θα προτιμήσεις να πας εκέι που πάνε όλοι κι όχι εκεί που θα έχει λίγους τουρίστες. Σαν παραλίες δεν είναι κακές.
2) το είπα γιατί ανέφερες την παραλία Πιπέρι και νόμισα ότι δεν έχεις μεταφορικό οπότε και με ταξί να πας, τόσο κοντα που είναι δεν θα σου κοστίσει.
Τα καραβάκια δεν θυμάμαι πόσο κοστίζουν. Πάντως όχι πολύ.
Για Αντίπαρο πας από Πούντα, ένα λιμανάκι πιο κάτω από την Παροικιά. Δεν έχω ακούσει για καραβάκι που κάνει τον γύρο του νησιού. Αφού θα έχεις μηχανάκι όμως μπορείς να πας όπου θέλεις.
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
1)γιατί θα προτιμήσεις να πας εκέι που πάνε όλοι κι όχι εκεί που θα έχει λίγους τουρίστες. Σαν παραλίες δεν είναι κακές.
2) το είπα γιατί ανέφερες την παραλία Πιπέρι και νόμισα ότι δεν έχεις μεταφορικό οπότε και με ταξί να πας, τόσο κοντα που είναι δεν θα σου κοστίσει.
Τα καραβάκια δεν θυμάμαι πόσο κοστίζουν. Πάντως όχι πολύ.
Για Αντίπαρο πας από Πούντα, ένα λιμανάκι πιο κάτω από την Παροικιά. Δεν έχω ακούσει για καραβάκι που κάνει τον γύρο του νησιού. Αφού θα έχεις μηχανάκι όμως μπορείς να πας όπου θέλεις.

μαλλον στο πιπερι θα παω να μεινω μιας και ειναι 300 μ απο το κεντρο της ναουσας αρα 4-5 λεπτα περπατημα.. σιγα !!!
και ησυχα θα ειναι και θεα θα εχω. :D:D
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Αν προτιμάς στην Νάουσα, νομίζω ότι είναι καλύτερα στην άλλη παραλία την Αγίων Αναργύρων (βρήκα πως την λένε). Είναι πιο ανοιχτά και δεν έχει δίπλα το λιμανάκι που όσο και νάναι, δεν είναι και ότι καλύτερο. Απέχει κι αυτή το ίδιο από το κέντρο.
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Αν προτιμάς στην Νάουσα, νομίζω ότι είναι καλύτερα στην άλλη παραλία την Αγίων Αναργύρων (βρήκα πως την λένε). Είναι πιο ανοιχτά και δεν έχει δίπλα το λιμανάκι που όσο και νάναι, δεν είναι και ότι καλύτερο. Απέχει κι αυτή το ίδιο από το κέντρο.

ναι αλλα εκει δεν βρηκα κατι εως τωρα..
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
μαλλον στο πιπερι θα παω να μεινω μιας και ειναι 300 μ απο το κεντρο της ναουσας αρα 4-5 λεπτα περπατημα.. σιγα !!!
και ησυχα θα ειναι και θεα θα εχω. :D:D

Συμφωνώ για διαμονή λίγο έξω από τη Νάουσα αλλά πολύ κοντά της ώστε να περπατάτε εκεί κ με τα πόδια το βραδάκι. Θα έχετε πιθανόν κ θέα καλύτερη κ λίγο ησυχία όταν μία στο τόσο θα θέλετε να ρεμβάσετε.
Μέσα-μέσα στο κέντρο της Νάουσας γίνεται το βράδυ πανικός, δεν ξέρω αν μπορεί να κοιμηθεί κανείς σε δωμάτιο εκεί εκτός αν το επιχειρεί μετά τις 7-8 το πρωί!:haha: Φαντάζομαι έχετε υπ όψιν σας ότι γίνεται χαμός από ηλικίες 17-21 που πάνε εκεί παρέες-παρέες για να ξεσαλώσουν. Υπάχουν ωστόσο κ αρκετές οικογένειες, αλλά κ ζευγάρια που πάνε για την έντονη ζωή. Από τη Νάουσα, όπως σου είπαν πηγαίνουν καραβάκια σε Κολυμπήθρες κ Μοναστήρι, που είναι όμορφες παραλίες. Δεν συμφωνώ ότι είναι για μεγάλες ηλικίες το Μοναστήρι, απλώς δεν γίνεται ο χαμός της pounda beach (εγώ -κι ας ήμουν τότε μόλις 20- δεν πήγα εκεί γιατί δεν θα το άντεχα!). Να πάτε μονοήμερη στην Αντίπαρο, είναι άλλο πράγμα τελείως! Έχει δυο όμορφες κ μεγάλες, σχετικά ήσυχες παραλίες (τον Άγιο Γεώργιο κ τον Σωρό, νομίζω ανοργάνωτες...εννοείται έχει κι άλλες που δεν τις ξέρω όμως..). Να πάτε για φαγάκι ή καφεδάκι στο Σιφνέικο στην Αντίπαρο, μια φοβερή τοποθεσία με φανταστικά ηλιοβασιλέματα (έκεί βρίσκεται κ το μαγαζί "Ηλιοβασίλεμα" που όμως δεν είναι κάτι το φοβερό, αλλά έχει κι ΄΄αλλα μαγαζιά -κυρίως πιτσαρίες- ακριβώς δίπλα για να διαλέξετε). Μάλιστα υπάρχει κι ένα πολύ αξιόλογο σπήλαιο στην Αντίπαρο (που όμως έχει κοπιαστική ανάβαση απ' ό,τι διάβασα), εμείς δεν το είδαμε γιατί δεν το πετύχαμε ανοιχτά (πρέπει να πάτε πρωί). Καραβάκι για Αντίπαρο από λιμανάκι Πούντας, όπως σου είπαν (όχι της παραλίας), κ έχει δρομολόγια μέχρι αργά το βράδυ για να γυρίσεις. Συνδυάζεται θαυμάσια η Αντίπαρος με την Πάρο γιατί δημιουργεί όμορφη αντίθεση (απ'τη μια η έντονη ζωή στις παραλίες, τα κλαμπ κ τα μπαράκια της Νάουσας με τα φοβερά κοκτέιλ- από την άλλη η ηρεμία, η χαλάρωση κ τα πανέμορφα ηλιοβασιλέματα της Αντιπάρου!) Καλά να περάσετε!:D
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
τελικα εκλεισα για 5 νυχτες - 6 μερες στους αγιους αναργυρους που ειναι ποιο κοντα απο το πιπερι.
μια χαρα φαινεται και οικονομικοτατο.
 

verde

Member
Μηνύματα
38
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αστυπάλαια
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική, Λατινική Αμερική
Ούτε Νάουσα, ούτε παροικιά... Η Πάρος είναι πανέμορφο νησί ψάξτε το και σταματήστε να πηγαίνετε στα 2 χειρότερα μέρη της..

φιλικά ένας παριανός ;)
καλές διακοπές σε όλες-ους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom