Πελοπόννησος vs Κρήτη

Πελοπόννησος vs Κρήτη


  • Total voters
    138

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Στη Σάμο δεν έχω έρθει, αλλά πιστεύω πως θα μου αρέσει πολύ. Αυτές τις μέρες μάλιστα περιμένω και κάποια κρασιά από τον Συνεταιρισμό :)
Συγχωρεμένος προς το παρόν για το πρώτο σκέλος. Για το δεύτερο αν μου πεις ονόματα θα σε προετοιμάσω!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Xαχα, η λίστα Τασκόν και στο TravelStories!

Δεν πιστεύω να είστε τίποτε τελευταίοι και να μην ξέρετε τι είναι η λίστα Τασκόν!

Tascón List - Wikipedia
Τώρα ξέρουμε, φροντίσαμε να μάθουμε τις τελευταίες εβδομάδες.
Συγχωρεμένος προς το παρόν για το πρώτο σκέλος. Για το δεύτερο αν μου πεις ονόματα θα σε προετοιμάσω!
Ψηλές Κορφές και Vin Doux μας σύστησαν, θα στείλουν και κάποια για δοκιμή και βλέπουμε (είναι για τη δουλειά της Αλιόνας, και απευθυνθήκαμε σε κάποια συνεταιριστικά οινοποιεία, ενώ γνώιρζα ότι η Σάμος βγάζει καλά κρασιά). Α, και ένα ροζέ, Σελανα;;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.946
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Α, και ένα ροζέ, Σελανα;;
Είμαστε off topic αλλά αυτό το έχω τιμήσει κι εγώ, το πήρα μάλιστα και από τ' αεροδρομιο σε τριπλή συσκευασία τη τελευταία φορά που βρέθηκα Σάμο. Καλό ροζέ, γλυκίζει όμως, είναι πιο πολύ συνοδευτικό, ιδανικό για φρούτα, τυριά κτλ. ;)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εγω ψηφισα Κρητη...δεν ειμαι φανατικος για κανενα απο τα δυο μερη...εχω περασει ωραια κ στα δυο, εχω βρει φανταστικα μερη κ στα δυο, αλλα 1. Φαραγγι Σαμαριας και 2. Κρητικη μουσικη.....
πηγα σε γαμο μια φορα στην Καλαματα κ απο ενα σημειο κ μετα εψαχνα μαχαιρι να κοψω τις φλεβες μου....η χειροτερη εμπειρια μετα απο ποντιακο γαμο (και μην παρεξηγηθει κανεις....εχω ποντιακο αιμα)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.114
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.114
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
εγω ψηφισα Κρητη...δεν ειμαι φανατικος για κανενα απο τα δυο μερη...εχω περασει ωραια κ στα δυο, εχω βρει φανταστικα μερη κ στα δυο, αλλα 1. Φαραγγι Σαμαριας και 2. Κρητικη μουσικη.....
πηγα σε γαμο μια φορα στην Καλαματα κ απο ενα σημειο κ μετα εψαχνα μαχαιρι να κοψω τις φλεβες μου....η χειροτερη εμπειρια μετα απο ποντιακο γαμο (και μην παρεξηγηθει κανεις....εχω ποντιακο αιμα)
Δηλαδή το κριτήριο ψήφου είναι οι γάμοι;;;

@STKF μετά πως να μην ξεκινήσεις να ψηφίζεις σε war; :haha:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Δηλαδή το κριτήριο ψήφου είναι οι γάμοι;;;
Ο άνθρωπος λέει να παντρευτεί, θα βγάλει και λεφτά αν τον κάνει στην Κρήτη σου λέει. :cool:
Γάμοι, κρασιά, πιστόλια, πειρατές, πέτρες, εκκλησίες, μπανάνες, ό,τι θέλει καθένας το ονομάζει κριτήριο σε τούτα τα war :haha:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.114
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ο άνθρωπος λέει να παντρευτεί, θα βγάλει και λεφτά αν τον κάνει στην Κρήτη σου λέει. :cool:
Και του χρόνου τότε :haha:

Γάμοι, κρασιά, πιστόλια, πειρατές, πέτρες, εκκλησίες, μπανάνες, ό,τι θέλει καθένας το ονομάζει κριτήριο σε τούτα τα war :haha:
Ε γι αυτό τα εγχώρια war έχουν πιο πολύ γέλιο! :p
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τώρα ξέρουμε, φροντίσαμε να μάθουμε τις τελευταίες εβδομάδες.

Ψηλές Κορφές και Vin Doux μας σύστησαν, θα στείλουν και κάποια για δοκιμή και βλέπουμε (είναι για τη δουλειά της Αλιόνας, και απευθυνθήκαμε σε κάποια συνεταιριστικά οινοποιεία, ενώ γνώιρζα ότι η Σάμος βγάζει καλά κρασιά). Α, και ένα ροζέ, Σελανα;;
Ω πολύ καλές επιλογές. Το Vin Doux είναι γλυκό και από τα αγαπημένα μου. Το Ψηλές Κορφές επίσης πολύ καλό λευκό ξηρό. Επίσης στα αγαπημένα από ξηρά.
Το Σελάνα είναι όντως ροζέ, ημίξηρο, πολύ καλό και πολύ βελτιωμένο σε σχέση με παλιά. Επίσης αγαπημένο (τι στο καλό πια?).
Χωρίς πλάκα ένα από αυτά τα τρία παραγγέλνω όταν βγω και θέλω κρασί.

Εύγε νέε μου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom