Πελοπόννησος vs Κρήτη

Πελοπόννησος vs Κρήτη


  • Total voters
    138

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
ferrari μπορει να έχει καμιά στην Τρίπολη αλλά λειπει το "piazza de" μπροστα.. μπορει να ειναι αδελφοποιημένες με την Τζένοα.. μετραει και αυτό..
Μόνο παναμερα στην Τρίπολη, είναι θέμα τιμής
 

dammys

Member
Μηνύματα
370
Likes
680
Κλεμμένο από φίλη στο φου μπου


Θα σας πω τι μου συνέβη σήμερα...
Πηγαίναμε στην Εθνική οδό Ρεθύμνου - Χανίων και ξαφνικά το παρμπρίζ γέμισε νερά και το αμάξι έβγαλε καπνό!
Σταματάμε στη μέση του πουθενά και βλέπουμε απέναντι μας ένα βουλκανιζατέρ. Οδηγούμε έως εκεί και μπροστά στο μαγαζί έστεκε ένας άνθρωπος, κλασσική φυσιογνωμία άντρα από τον Αποκόρωνα.. Γίγαντας.
Κατεβαίνουμε δειλά...

-Ήντα'ναι (μας λέει)
-Μάλλον τρύπησε το ψυγείο
-Ασε θα δω εγώ.
-Τρύπησε (μας λέει)
-Να πάμε Χανιά ή να επιστρέψουμε Ρέθυμνο (τον ρωτάω ) έχουμε ραντεβού με ένα γιατρό.
Και τότε μας κοιτάει για καποια δεύτερα αμίλητος, βάζει το χέρι στη τσέπη και βγάζει κλειδιά.
-Πάρτε το αμάξι μου να πάτε στο γιατρό(μας λεει)
-Μα τι λες άνθρωπε μου, μας ξέρεις;
-Πάρτε το αμάξι και σκάει ενα πλατύ χαμόγελο που φώτισε ο κόσμος όλος.
Όταν μπήκα στο αυτοκίνητο αυτόματα άρχισα να κλαίω.. Ένιωσα δέος μπροστά στην καλοσύνη του!
Σε ευχαριστώ πολύ κύριε Σήφη Οικονομάκη που μου απέδειξες απόψε ότι υπάρχουν άνθρωποι!
Το είχα ανάγκη..

Γιατί μάτια μου τους όμορφους τόπους , τους κάνουν οι ανθρώποι....
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Πάντως είναι από τα war που ενδιαφέρει περισσότερο τα μέλη. Έχουν ψηφίσει περισσότεροι από όσοι σε άλλα war που αφορούν ακόμα και δημοφιλείς χώρες της Ευρώπης και είναι περισσότερο καιρό ανοιχτά.
Για να είμαστε σίγουροι για την ψήφο μας πρέπει να πάμε ξανά φέτος και Πελοπόννησο και Κρήτη νομίζω.😇
Η επανάληψη θα βοηθήσει στην απόφαση.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πάντως είναι από τα war που ενδιαφέρει περισσότερο τα μέλη. Έχουν ψηφίσει περισσότεροι από όσοι σε άλλα war που αφορούν ακόμα και δημοφιλείς χώρες της Ευρώπης και είναι περισσότερο καιρό ανοιχτά.
Εγώ τα λέω εδώ και καιρό, ο λαός διψάει για προορισμούς στην Ελλάδα, πόσο μάλλον τώρα που οτιδήποτε αλλο με την υπάρχουσα κατάσταση είναι τουλάχιστον δύσκολο.

Πέρα από το war, το συγκεκριμένο νήμα είναι θησαυρός.
Πολλές και αξιόλογες μαζεμένες πληροφορίες εκατέρωθεν!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Καλά μην περιμένεις κι εσύ από ένα τέτοιο war να ακούσεις αντικειμενικές πληροφορίες για περιοχές, πήγαινε καλύτερα στα σχετικά θέματα. Είναι οι γνωστοί τοπικισμοί ανά περιοχή είναι και το war, όλα φουσκώνονται εκατέρωθεν για να κερδηθούν ψήφοι.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Εγώ τα λέω εδώ και καιρό, ο λαός διψάει για προορισμούς στην Ελλάδα, πόσο μάλλον τώρα που οτιδήποτε αλλο με την υπάρχουσα κατάσταση είναι τουλάχιστον δύσκολο.

Πέρα από το war, το συγκεκριμένο νήμα είναι θησαυρός.
Πολλές και αξιόλογες μαζεμένες πληροφορίες εκατέρωθεν!
Συμφωνώ 100% .
Και επειδή λόγω μεγέθους, σημαντικότητας, γραφικότητας, ομορφιάς, φύσης κλπ. και τα 2 μέρη έχουν πολλά να δώσουν, κάθε ταξίδι έχει τη χάρη του. Κάποτε όταν ήμουν μικρότερη απορούσα που έβλεπα Γάλλους, Άγγλους κλπ. να ενθουσιάζονται τόσο με ένα - έστω και μίνι- γύρο της Πελοποννήσου. Επειδή είχα πάει πολλές φορές, κάποια πράγματα δεν με εντυπωσίαζαν τόσο. Μεγαλώνοντας τα είδα με άλλο μάτι, άσε που πήγα και σε μοναδικές καστροπολιτείες (Μυστράς, Μονεμβασιά), που σαν παιδί δεν θα εκτιμούσα τόσο γιατί είχα μανία κυρίως με τη θάλασσα και τα παιχνίδια.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Μια (παλαιότερη) φανταστική ανακάλυψη που ενώνει τους δύο τόπους, και δείχνει που είχε φτάσει η εικαστική τέχνη 1000 χρόνια πριν από την Κλασική Αρχαία Ελλάδα. Ασύλληπτο.

Η αριστουργηματική σφραγίδα που έκρυβε ο τάφος του πολεμιστή της Πύλου
i-aristourgimatiki-sfragida-pou-ekrube-o-tafos-tou-polemisti-tis-pulou.jpg



και εδώ νεότερα

Μοναδικά ευρήματα στον τάφο του Γρύπα Πολεμιστή στην Πύλο | in.gr
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.771
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλά μην περιμένεις κι εσύ από ένα τέτοιο war να ακούσεις αντικειμενικές πληροφορίες για περιοχές, πήγαινε καλύτερα στα σχετικά θέματα. Είναι οι γνωστοί τοπικισμοί ανά περιοχή είναι και το war, όλα φουσκώνονται εκατέρωθεν για να κερδηθούν ψήφοι.
Καλά ναι σίγουρα, ειδικα όταν ψάχνουμε που είναι η δύση και η ανατολή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom