Πελοπόννησος

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Για Ιούνιο μιλάμε, Ιούλιο-Αύγουστο διακοπές στην Ελλάδα ποτέ από μένα τουλάχιστον.
Αν τον Αύγουστο είναι ερημικά στο Μαραθιά χρειάζεται να σου πω πως θα είναι τον Ιούνιο;
Η Πούντα είναι ακριβώς απέναντι από την Ελαφόνησο και από εκεί που παίρνεις την παντόφλα να περάσεις απέναντι και η πρόταση μου για Νεάπολη είναι γιατί είναι μια κωμόπολη που έχει τουλάχιστον τα βασικά, σ/μ τράπεζες καφέ και ταβέρνες
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
+1 και από εμένα για Νεάπολη. Αν το αποφασίσετε θα σου πω και άλλα κατευθείαν από γνωστή ντόπια.
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
160
Likes
1.205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Στην Πούντα θα κολυμπας και διπλα στη βυθισμένη πόλη στο Παυλοπέτρι. Υπάρχει και αυτό το ντοκιμαντέρ για να πάρεις μια ιδεα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην Πούντα θα κολυμπας και διπλα στη βυθισμένη πόλη στο Παυλοπέτρι. Υπάρχει και αυτό το ντοκιμαντέρ για να πάρεις μια ιδεα.
Το έχω δει... Το είχα ξεχάσει ότι είναι εκεί.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν τον Αύγουστο είναι ερημικά στο Μαραθιά χρειάζεται να σου πω πως θα είναι τον Ιούνιο;
ουαου θα παω ιουνιο τοτε. ενα μαγαζι που μου χρειαζεται ειναι σιγουρα ανοικτο. για τις τραπεζικες μου συναλλαγες θα κανω υπομονη.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Είμαι Ανδρίτσαινα Ηλείας για πολύ λίγο, περάσαμε μια βόλτα από Δημητσάνα χτες και σήμερα έχουμε καταρράκτες Νέδα. Καμιά πρόταση σε αυτό το κομμάτι;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Είμαι Ανδρίτσαινα Ηλείας για πολύ λίγο, περάσαμε μια βόλτα από Δημητσάνα χτες και σήμερα έχουμε καταρράκτες Νέδα. Καμιά πρόταση σε αυτό το κομμάτι;;
Ναος Απολλλωνα που ειναι Unesco, ψαρακι στον Κακοβατο, βολτα στα λουτρα Καιαφα, αρχ. Ολυμπια. Και τι δεν εχει η περιοχη.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Σήμερα επέστρεψα από 5μερο στη Λακωνία με βάση τη Σκάλα (κάμποι ατέλειωτοι στη διαδρομή μου με πορτοκαλιές κι ελιές), Μονεβασιά, Γέρακας, Μολάοι ( για πεζοπορίες το συνιστώ). Παλαιομοναστήρι στον Βρονταμά, Κοσμάς (γραφικό, για ορειβάτες πεζοπόρους, διαφορετικά προτιμήστε το τέλος της Άνοιξης και Καλοκαίρι), Σπάρτη. Μυστράς, Τρύπη με τον Καιάδα, εν συνεχεία επιστροφή στα Ανώγεια (καφεδάκι με τους Ανωγειανούς!), πηγή Μαγγανιάρη απ όπου ξεκινά η ανάβαση στη Πρ. Ηλία την κορυφή του Ταϋγέτου και Τόριζα για μεσημεριανό στη ταβέρνα του Ιλάειρα mountain resort !
Στη Τρίπολη χαμός στην πλατεία με τους καρναβαλιστές σταμάτησα για καφέ σ ένα συνοικιακό μπαράκι με ένα ευρώ ο ελληνικός μαζί μ ένα μπουκάλι εμφιαλωμένο νερό. Αυτό δεν το βρίσκεις στο πιο βουνίσιο χωριό της Κρήτης. Των τουριστικών μας τιμών. Τέλος μην παραλείπετε την Αρχαία Κόρινθο εσείς οι κοντινοί πρωτευουσιάνοι. Δεν είχα χρόνο για την Ακροκόρινθο. Ατέλειωτη η Πελοπόννησος....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom