Ρουμανία Σερβία Περίεργες δοσοληψίες στο τρένο μεταξύ Βουκουρεστίου και Βελιγραδίου.

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Έτσι μας έβαλαν στο τελευταίο βαγόνι στα γνωστά κουπέ τα οποία χωρούσαν 6 άτομα αλλά ο υπάλληλος μας διαβεβαίωσε πως δεν θα ερχόταν κανείς άλλος.
Μάλλον σας έβαλαν εκεί για ''ξεκάρφωμα '' δικό τους .
Ουτως η αλλιώς τουρίστες ήσασταν ουτε ''είδατε ουτε ακούσατε '' τίποτα σωστά ???
Πάντως το ''θηρίο στην πόρτα'' πρέπει να το έβλεπες για πολλά βράδυα στον υπνο σου !!!!!
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Μάλλον σας έβαλαν εκεί για ''ξεκάρφωμα '' δικό τους .
Ουτως η αλλιώς τουρίστες ήσασταν ουτε ''είδατε ουτε ακούσατε '' τίποτα σωστά ???
Πάντως το ''θηρίο στην πόρτα'' πρέπει να το έβλεπες για πολλά βράδυα στον υπνο σου !!!!!
Τι να λέγαμε και σε ποιον; Ειχαμε πραγματικα φοβηθει πολυ παιδι απερα απο την πλακα...και το θηριο αστα να πανε...ειδικα την πρωτη φορα που τον ειδα ημουν και απο τον υπνο...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φτάσαμε στον κεντρικό σταθμό του Βουκουρεστίου με το όνομα Gare de Nord κατά τις 8 το βράδυ μιας και το τρένο έφευγε στις 9. Εγώ ήμουν απογοητευμένος για δύο λόγους. Ο πρώτος ήταν πως είχα βαρεθεί να βλέπω τις περισσότερες ελληνικές εταιρείες να δραστηριοποιούνται εκεί. Δηλαδή περίμενα κάτι πιο αυθεντικό, αντί αυτού σε μία κεντρική πλατεία δεν θύμιζε ότι ήσουν σε μία ξένη χώρα παρά νόμιζες ότι ήσουν στην πλατεία Συντάγματος.

μηπως ησουν στη Βουκουρεστιου ?
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Νιώθω λες και είδα μια καλογυρισμένη σκηνή από θρυλεράκι! Συναρπαστική η εμπειρία σας!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Έτσι μας υποδέχθηκε το Βελιγράδι. 4 Έλληνες τρέχαμε σαν του πανικόβλητους κοντά 2 τετράγωνα μην έχοντας προσέξει καν το μέρος που είμαστε. Όσο για το εμπόρευμα έμεινε μέσα στην ψευδοροφή καθώς οι κύριοι που το έβαλαν εκεί κατέβηκαν μαζί μας από το βαγόνι. Που ξέρεις μπορεί να πήγε μετά ο οδηγός και να το κατέβασε!

αν δε κάνω λάθος, στα σύνορα πάντα αλλάζουν μηχανές κι οδηγούς, μιας κι δε τους επιτρέπουν να συνεχίσουν :rolleyes:
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
αν δε κάνω λάθος, στα σύνορα πάντα αλλάζουν μηχανές κι οδηγούς, μιας κι δε τους επιτρέπουν να συνεχίσουν :rolleyes:
σωστό και αυτό...και σε άλλα τρενα που έχω παει απο θεσσαλονικη σκοπια ή στην Πόλη πάλι από Θεσσαλονικη άλλαζε η μηχανή...τώρα ποιος τα κατέβασε απο εκεί πανω ένας θεος ξέρει...παντως ο ρουμανος οδηγος ηταν σιγουρα στο κολπο...για να κανει 2 στασεις στη μεση του πουθενα!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Είχαμε σκεφτεί να σηκωνόμασταν και να δείχναμε την οροφή του τρένου μην σου πω να την κατεβάζαμε κάτω και να δείχναμε τον άντρα στην αστυνομία αλλά μετά λέμε που να τρέχεις κάτσε στα αυγά σου μήπως και φτάσουμε Βελιγράδι.
"Παλεψε" το καλο με το κακο μεσα σου .... αν το εκανες,μαλλον δεν θα ησουνα εδω να μας λες την ιστορια .....
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικο!
Η αρχη ομολογουμενως ειναι εντυπωσιακη και μου φαινεται οτι και η συνεχεια θα ειναι το ιδιο καλη για αυτο θα συμφωνησω με ολους τους προηγουμενους...Γραψε γρηγορααα!!Περιμενω να δω τι σας συνεβη με αγωνια!
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Η αρχη ομολογουμενως ειναι εντυπωσιακη και μου φαινεται οτι και η συνεχεια θα ειναι το ιδιο καλη για αυτο θα συμφωνησω με ολους τους προηγουμενους...Γραψε γρηγορααα!!Περιμενω να δω τι σας συνεβη με αγωνια!
τα έχω ηδη γραψει ολα!!!:D
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Μου μετέδωσες την αγωνία σου... μπρρρ!!!
Μα ποσο θα ηθελα να ειχα βγαλει μια φωτογραφια εκεινον τον ανθρωπο...αλλα που ορεξη για τετοια...και οχι απλα ορεξη αλλα και με τι κοτσια!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom