Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.768
Πέναλτι μαϊμού, καθαρό φάουλ στον πεθαμένο Κασίγιας και άλλο ένα ματς του οποίου η εικόνα αλλοιώθηκε από τη κάκιστη διαιτησία, φαινόμενο σταθερό δυστυχώς στα μουντιάλ των τελευταίων χρόνων, προφανώς όχι τυχαίο. Η Ισπανία ήταν πεθαμένη πάντως από ένα σημείο και μετά και αυτός ο Κόστα που κέρδισε το μαϊμού πέναλτι ήταν τραγωδία...δεν τους ξέρω τους περισσότερους παίκτες να πω την αλήθεια, αλλά για τον Ρομπέν τι να πει κανείς....παιχτάρα.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Καλά με τη διατησία στο Μεξικό-Καμερούν γελάει ο κόσμος!
Τουλάχιστον το Μεξικό κούτσα κούτσα όσα γκολ και να του ακύρωναν θα συνέχιζε μέχρι να βάλει ένα και όντως τα κατάφερε.

Στα διαιτητικά λάθη του Ισπανία-Ολλανδία δε θα σταθώ καν, περίμενα μεγάλη ματσάρα ήταν και τύπου άτυπη ρεβάνς αλλά και τέτοιο διασυρμό των Ισπανών δεν τον φανταζόμουν!
Ο Κασίγιας δικαίως έχει δεχτεί απίστευτο κράξιμο (αναμενόμενο αφού τόσα χρόνια ήταν στο απυρόβλητο, κάποια στιγμή θα αποκαθηλωνόταν κι αυτός) αλλά γενικότερα η άμυνα ήταν για τα πανηγύρια, ειδικά στο 2ο ημίχρονο κατέρρευσαν και δε μπορούσαν να ακολουθήσουν το διαβολεμένο ρυθμό των Ολλανδών. Σίγουρα η Ισπανία είναι χορτασμένη ομάδα, οι παίκτες της έρχονται από χρονιά φουλ αλλά εντάξει είσαι η κάτοχος οφείλεις να υπερασπιστείς τον τίτλο σου με αξιοπρέπεια, λογικά με τη χτεσινή εικόνα δείχνει οτι δεν....αλλά Ισπανοί είναι αυτοί δε τους ξεγράφω και τόσο εύκολα, τους συμπαθώ κιόλας να τα λέμε κι αυτά οπότε βλέπουμε.
Η Ολλανδία όντως είναι μια αδικημένη ομάδα κατά καιρούς είχε τις δυνατότητες να φτάσει στην πηγή αλλά νερό ακόμα δεν...Χτες τους υποστήριζα φανατικά ομολογώ μετά από πολλά χρόνια (το 1998 την είχα δει Οράνιε...@GTS από το νηπιαγωγείο βλέπω μουντιάλ...:D), απίστευτοι στο 2ο ημίχρονο και το σκορ θα μπορούσε να πάρει τέτοιες διαστάσεις που θα μιλούσαμε για σκύλευση!
Η μεγάλη δικαίωση όμως για μένα ήταν η εμφάνιση του Ρόμπεν που τα τελευταία χρόνια του είχε κολλήσει τόσο έντονα η ρετσινιά του λούζερ που άλλος θα είχε σταματήσει τη μπάλα. Άριεν είσαι ψυχάρα!

Το Χιλή-Αυστραλία κι αυτό αναμενόμενο το αποτέλεσμα αλλά για να είμαι ειλικρινής όταν ο μαραθώνιος μπύρας- μπάλας ξεκινάει από τις 7 το απόγευμα συνοδεία πιτογύρων και λίτρων παγωτού οι αντοχές πέφτουν οπότε το είδα με το ένα μάτι ανοιχτό και δε μπορώ να πω πολλά...:D

υ.γ με αυτά τα πέναλτι που έχουν δοθεί ως τώρα μπορώ να φανταστώ τον τυπάρα να προπονείται 2 μέρες τώρα στις ''βουτιές'' στο ξενοδοχείο...λογικά θα δράσει απόψε...αν δεν έχει τραυματιστεί από τις πρόβες...:p
Στα του ματς ελπίδες πολλές δε νομίζω οτι έχουμε, σίγουρα η Κολομβία χωρίς Φαλκάο έχει ένα μείον αλλά δεν πιστεύω οτι μπορούμε να κάνουμε πολλά. Δε θέλω να πω τι σκορ προβλέπω γιατί θα με πείτε κομπλεξική!
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
223
Προβλέπω πολύ ταμπούρι και νομίζω θα το πάρουμε το Χ. Το ματς που φοβάμαι περισσότερο είναι με τους Ιάπωνες...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Λες Μπος ε;;;:D

Εγώ πιστεώ οτι σε αυτό το Μουντιάλ πάμε για 2 ήττες και μία ισοπαλία στο τσακίρ κέφι...
Είμαστε όμως και κ...φαρδη ομάδα οπότε μακάρι να διαψευστώ...μακάρι και όχι όμως γιατί αυτό το Σάμπα Ελλάς μου βαράει στα νεύρα!

Τεσπά πάω να κάνω την πρώτη μου καλοκαιρινή βουτιά να πάρω δυνάμεις και σε λίγες ώρες θα ξέρουμε.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μέχρι τώρα καλά τα πήγαν...απόψε σταματάνε οι νίκες των λατινοαμερικανών
 

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Αμυντικα πιστευω πως ειμαστε αρκετα καλοι,μεσοεπιθετικα ομως δεν νομιζω να υπαρχει ομαδα στο μουντιαλ με τοσο λιγο ταλεντο..Για σημερα βλεπω ισοπαλια,αν καταφερουμε με καποιο τροπο να βαλουμε ενα γκολακι...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Επειδη ειναι λιγο δυσκολο να βλεπω ολους τους αγωνες ξερει κανείς κανενα σαιτ που να εχει τα χαιλαιτσ των αγωνων και να μην ψαχνω στο you tube που συνηθως βρισκεις τσ γκολ;
Οσον αφορα την εθνικη μας νομιζω οτι εχουμε απο τα χειροτερα κεντρα της διοργανωσης αν ξεκινήσουν δε σαλπι και τζιολης αντι φετφα και κονε το προβλημα γίνεται ακομη μεγαλυτερο.
Προσωπικα θεωρω πιο δυσκολο αγωνα αυτον με τους Ιάπωνες.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Απλά να σκεφτούμε επίσης πως σφιχτά και δεμένα πίσω παίζει και η Κολομβία και πολλά, μην πω τα περισσότερα παιχνίδια τα πήρε με 1-0.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.719
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom