Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
υπάρχουν μερικοί που ισχυρίζονται πως αυτο το σωματειο δυστυχως τις 2 τελευταιες δεκαετίες εχει καταστρεψει/βιάσει αυτο το υπέροχο κάποτε κ στην ελλαδίτσα άθλημα.
τωρα μονο σε μουντιάλ η σε γιουρο η σε τσαμπιονς λινγκ το ευχαριστιομαστε
κ συνηθως μονο από την τιβί,

κατα αλλους τα παραπανω δεν ισχυουν κ οτι συνυπευθυνοι ειναι κι άλλοι....
η ουσία ειναι μία, να κερδαει πάντα ο ένας κ ο ίδιος, με καθε τροπο
Aγαπητε μου,σιγουρα εχει ο Ολυμπιακος μεγαλο μεριδιο ευθυνης για την καταντια του ελληνικου ποδοσφαιρου,ειναι η μεγαλυτερη ομαδα τα τελευταια χρονια,κατακτωντας ουτε και ξερω ποσα πρωταθληματα χωρις κανεναν ουσιαστικο αντιπαλο.
Εγω,που ειμαι Αεκτζου,θελω να σου προσθεσω πως στην βρωμια του ποδοσφαιρου εχει συμβαλλει και η δικη μου ομαδα,κυριως την περιοδο του βαρυμαγκα,πουρατου Ψωμιαδη.
Επισης,η βρωμια συνεχιζεται και στα πιο κατω πρωταθληματα,ειδικα στη Β.Γι'αυτο και εγραψα παραπανω,πως μετα το στοιχημα,οι παραγες εγιναν βιλες.Ολοι φταινε,αυτην ειναι η διαπιστωση μου,καποιοι περισσοτερο,καποιοι λιγοτερο...παντως ολοι.
Εγω τα τελευταια αρκετα χρονια,την βρηκα την λυση και ΔΕΝ παρακολουθω ελληνικο ποδοσφαιρο,μακαρι να το καναν ολοι αυτο μπας και γινοταν τιποτα...αλλα που.Οι Ολυμπιακοι θα συνεχιζουν να κορδωνονται για τα πρωταθληματα που παιρνουν,και οι λοιποι να βριζουν τους Ολυμπιακους.Το ξερουμε το σιριαλ χρονια τωρα.
Απαξιωστε το ρε παιδια...μια ειναι η λυση.Κλειστε τις τηλεορασεις σας,δεν γινεται να παρακολουθειται μουντιαλ,Ch.League,Euro,UEFA,και συγχρονως να μενετε ευχαριστημενοι απο το ελληνικο πρωταθλημα!Εκτος κι αν εγω ειμαι τοσο καθυστερημενη.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν κάποια ομάδα πρεπει να τιμωρηθει παραδειγματικά, ποια θα ηταν αυτή? ετσι για μην τολμησουν αλλοι να κανουν παρομοια αισχη κ να σταματησει η κατρακυλα κ η απαξιωση.
μονοι κερδισμένοι ολοι μας θα βγουμε
στην ιταλία τιμωρηθηκαν γιουβε κ μίλαν παλαιοτερα, στην γαλλία η μαρσειγ.

η επικαιροτητα το έφερε το θέμα κ γι αυτο η σχετικη κουβέντα.
τι να συζηταμε ως την κυριακή, ποιος θα μαρκάρει τον μέσι?
ο χουμελς λένε τα προγνωστικά
ποιοι θα κλαίνε για τον χαμένο τιτλο?
οι απόψεις διιστανται...
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παραδειγματικη τιμωρια;ΟΛΕΣ.
Η ΑΕΚ ηδη "τιμωρηθηκε",με εναν υποβιβασμο ως απορροια ολων των "δραστηριοτητων" παλαιοτερων διοικησεων,κλπ,κλπ...τα ξερουμε αυτα.
Για μενα πρεπει να γινει ενα restart,ή καλυτερα ενα format και φτου κι απ΄την αρχη.Αλλα,δεν ειναι ρεαλιστικη η αποψη μου,οποτε τι μας μενει;Η σαπιλα.

Μπορουμε να κανουμε υποθεσεις για το Σαββατο,ειναι πιο γαργαλιστικο.
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
(εν τω μεταξυ,γελαω με τον εαυτο μου που συνεχιζω μια κουβεντα την οποια μισω να αγαπω,ή το αντιστροφο...πονεμενη Αεκτζου...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.406
Ε ναι, πρεπει να βγει η Μαρια Τερεζα να τα πει. Αλλα τι λεω, εχετε και τον αγιο Πειραιως μαζι σας. Αληθεια, τι του χουν ταξει οι δημαρχαιοι σας; Ο Περίεργος θα ξερει....
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
http://m.contra.gr/article/2911417/kougias-euthunes-marinaki-upovivasmos-olumpiakou.html

Απολαυστε τον αδιαφθορο Κουγια οσοι εν μεσω Μουντιάλ ασχολείστε σοβαρα με τα εντος συνόρων
χωρίς να εχω παρακολουθήσει τον κύριο,
ασχολούμαστε με τα εντός γιατί,
1) προεκυψε απ την επικαιρίτητα
2) μας πονάει πολύ που ενω παντου το σπορ το χαιρονται καθε σκ από σεπτέμβριο εως μαιο κ περιμένουν τις μεγάλες γιορτές καθε 4 χρόνια, εδω σχεδον οι πάντες μονο με τις μεγάλες γιορτες ασχολουμαστε

το πόσο απαξιωμένο ειναι το ποδόσφαιρό μας, φαινεται από τα εισιτηρια
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Ρόμπεν said:«Καμία πιθανότητα η Αργεντινή»

Ο Άριεν Ρόμπεν θεωρεί δεδομένη την κατάκτηση του Μουντιάλ από την Εθνική Γερμανίας.
Ο ηγέτης της Ολλανδίας που αποκλείστηκε χθες από την Αργεντινή στη διαδικασία των πέναλτι, δήλωσε πως η «αλμπισελέστε» δεν έχει πιθανότητες να κερδίσει τον τελικό της προσεχούς Κυριακής απέναντι στη Γερμανία.

Συνέχεια http://www.novasports.gr/MundialNew...n=102321&Round=261681,261665&Team=16593,24833
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ρόμπεν said:«Καμία πιθανότητα η Αργεντινή»

Ο Άριεν Ρόμπεν θεωρεί δεδομένη την κατάκτηση του Μουντιάλ από την Εθνική Γερμανίας.
Ο ηγέτης της Ολλανδίας που αποκλείστηκε χθες από την Αργεντινή στη διαδικασία των πέναλτι, δήλωσε πως η «αλμπισελέστε» δεν έχει πιθανότητες να κερδίσει τον τελικό της προσεχούς Κυριακής απέναντι στη Γερμανία.

Συνέχεια http://www.novasports.gr/MundialNew...n=102321&Round=261681,261665&Team=16593,24833

Ο κυριος Ρομπεν εχει μαλλον αμνησια.Ξεχναει τον δικο του τελικο προ 4ετιας.
Και επισης πως το φετινο μουντιαλ ειναι για τους αουτσαιντερς.
Ηταν βαρυ το χθεσινο,Παπαριεν Ρομπεν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Toν Ντιέγο τον χάσαμε για 2 εκπομπές επειδή... πήγε στο Ντουμπάι. Δεν κάνω πλάκα, το άτομο είναι κουκουρούκου, ξεκινάει η εκπομπή και είναι στο αεροδρόμιο ο τύπος με cool blades α λα Κιμ, δηλώνοντας "σε όλους μου τους φανς ζητώ συγγνώμη, έπρεπε να πάω στο Ντουμπάι να υπογράψω κάτι". Ό,τι να' ναι άφησε την εκπομπή στον Βίκτορ Ούγκο (μέχρι τώρα τον έλεγα Πρέκα αλλά νομίζω έχει κι ένα υβρίδιο από Αβραμό) που μη έχοντας πρόγραμμα δε σταμάτησε να μας λέει τι άψογο που είναι να συνεργάζεται κανείς με το Ντιέγο, και τώρα που λείπει είναι ευκαιρία να μας τα πει αυτά, τι ευλογία, τι κωλοφαρδία να δουλεύεις με το Ντιέγο, μόνο που δεν έβγαλε να την παίξει κιόλας, τελικά κάλεσαν τον Ρεϊνιέρ να μας πει δυο κουβέντες και την έσωσε την εκπομπή. Μιλάμε για το Ρεϊνιέρ που είπε ότι η Κολομβία παίζει σαν πραγματική Βραζιλία στην πρώτη φάση κι ότι η Βραζιλία παίζει μπουρμπούτσαλα και του βάλανε φιόγκο και τον επέστρεψαν στην Κούβα πακέτο...

Τέλος πάντων, επέστρεψε ο Μαραντό. Στην αρχή της εκπομπής χάρισε κι ένα ρολόι Hublot στον Βίκτορ Ούγκο, από αυτά που έχουν πάνω το 10 της φανέλας του Μαραντό κι αυτός δε σταμάτησε να τον ευχαριστεί και τι ωραίο δώρο, να μου κόψει το χέρι όποιος θέλει να το κλέψει, μα θα κοιτάω την ώρα κάθε 30'', έλεος βρε γύφτουλα, να σου δώσουμε άλλο ένα μπας και το βουλώσεις.

Τεσπα ο Ντιέγο καλά τα είπε για το 7-1, χωρίς πικαρίσματα, χωρίς υστερίες, χωρίς να δείχνει χαιρέκακος, είπε ότι η Βραζιλία δεν κατέβηκε, ότι δεν είχε "φίλτρο", ότι εκεί δεν έκοβε κανείς κι ότι χωρίς τον Τιάγκο μάλλον καταδικασμένοι ήταν. Και είπε ότι το ματς με την Ολλανδία θα ήταν δύσκολο και μετά από 10'' παύσης και "γύρω μου το τζάμι έχει σπάσει κι έχω μείνει με το βλέμμα καρφωμένο, τι ήθελα να κάνω έχω ξεχάσει" είπε ότι πιστεύει πως θα το πάρουν. Έφεραν και το Σαμοράνο στην εκπομπή (τι παιχταράς), είπαν τα αστειάκια τους και καλύφθηκαν τα κενά.

Και μετά... κέρδισε η Αργεντινή. Και είδαμε άλλον Μαραντόνα. Ειλικρινά τον χάρηκα. Ένας Μαραντόνα που χαμογελούσε, που δεν ήταν μαστουρωμένος/πιωμένος, που μιλούσε σε κανονικό ρυθμό, που έκανε ωραίες παρατηρήσεις, που έδωσε τα εύσημα στον Σαβέλα αλλά κυρίως στον Μαστσεράνο, που δε θριαμβολογύσε, που χαιρόταν την επιτυχία της χώρας του χωρίς τα κλασικά "αν ήμουν εγώ στον πάγκο", που μίλησε για τον τσικίτο Ρομέρο σα να ήταν παιδί του (ΟΚ, αυτός τον είχε φέρει στην Εθνική) και που θύμησε αυτό που είναι: ένας θρύλος της μπάλας, που ξέρει μπάλα, που λέει πράγματα που βγάζουν νόημα, που έχει αίσθηση του χιούμορ. Φυσικά δεν έλειψε και το βίντεο από την επιστροφή του από το Ντουμπάι όπου έκανε το αεροπλάνο μπου%$%^λο παίζοντας με τις μαράκες το "κι ήρθε ο Φιντέλ, μπήκε στα καζίνο και τελείωσαν τα γλέντια", του διάβαζαν την επιστολή του Φιντέλ προς αυτόν κι έβαζε τα κλάματα, που φώναζε ότι οι νότιοι θα ξεσηκωθούμε κατά των βορείων λαών και γενικά το γνωστό δράμα/τσίρκουλο/θέαμα. Θεε μου αυτό να ζήσω, μια πτήση με το Μαραντό συνεπιβάτη, ζητώ πολλά;


Σας θυμίζω ότι με την ήττα της Ολλανδίας έχασα ΟΛΑ τα στοιχήματα πλην ενός, εκείνου που έλεγε ότι θα το πάρει ευρωπαϊκή ομάδα. Κι επειδή η παράδοση σε αυτό το Μουντιάλ λέει πως τα χάνω όλα, συγχαρητήρια από τώρα για τους Αργεντίνους, μπράβο τους για την κατάκτηση και που απέδειξαν ότι αυτό είναι το ποδόσφαιρο: ένα άθλημα που έφτιαξαν οι Άγγλοι για να κερδίζει συχνότερα ο πιο κωλόφαρδος, ου μην κι ο μονίμως χειρότερος. Μην μου πείτε ότι δε σας προειδοποίησα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom