Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
D

Delmem9770

Guest
Σαπιλα το ελληνικο ποδοσφαιρο,βρωμαει απο παντου.Απορω πως τα καταφερνουμε σαν εθνικη.Θα μου πεις,οι μισοι παιζουν εξω...
Αυτα λεω και εγω τοσο καιρο. Επιτελους εχω μια αδερφη ψυχη σ αυτο το φορουμ να τα λεμε παρεα. :clap::clap:
 

dove

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
τι να συζητησεις και τι να παρακολουθησεις...Ακόμη και στο ch.l υπάρχει μεγάλο παρασκήνιο...Πλέον δεν έχει καν νόημα..Προσωπικά το άθλημα(να παρακολουθω συστηματικά) το έκοψα πάνω από 5 χρόνια τωρα...βλέπω επιλεκτικά καποιους αγωνες...όπως αυτος που έρχεται Μπάρτσα- Μιλαν μπας και δω λίγη μπαλίτσα...
Αυτά!
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
H Toτεναμ σημερα,αφησε μυθια που λεμε και στην Καρδιτσα...
Αν συνεχισει ετσι τη βλεπω τελικο.Απολαυσα ποδοσφαιρο σημερα!
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αυτα λεω και εγω τοσο καιρο. Επιτελους εχω μια αδερφη ψυχη σ αυτο το φορουμ να τα λεμε παρεα. :clap::clap:
Αμε,χρειαζομαι συμμαχους...Ηδη ενας δεν με χωνευει απο δω μεσα γιατι υποστηριζω Αναγεννηση Καρδιτσας!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Αμε,χρειαζομαι συμμαχους...Ηδη ενας δεν με χωνευει απο δω μεσα γιατι υποστηριζω Αναγεννηση Καρδιτσας!
Ας είσαι αν.Καρδίτσας ,ο Jimp είναι καλό παιδί :cool:άσχετα αν εγώ δεν τον μιλάω για πλάκα. :haha:
Σ αυτό το τόπικ όλοι πειραζόμαστε μεταξύ μας.
Κάποια στιγμή θα εμφανιστεί και η Ελενάρα και παρόλο που αγαπάει τα
κουνέλια ,τα έχει με τους λαγούς. :)
Γαυρίνα κι αυτή.Τ αφεντικό είναι με την κούλα αλλά αυτός άλλαξε κράτος,
ήπειρο και ημισφαίριο σιγά μην ασχοληθεί με το ελληνικό ποδόσφαιρο.
Ο stolt που σου είχα πει εμφανίστηκε. :)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
Η Τότεναμ, η οποία είναι σε φόρμα γενικά, πάει με χίλια για τελικό και κούπα.... ο μικρός μου γιός, που είναι οπαδός της, τόχει σίγουρο ....πέρσι μάλιστα που πήγα Λονδίνο του είχα πάρει τη στολή της Τόττεναμ και τη φοράει να παίζει και είναι όλο καμάρι τώρα..

Βέβαια, ξαναλέω το ποδόσφαιρο και η λογική δεν κάνουν και πολύ παρέα....
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
chrisbd said:
Η Τότεναμ, η οποία είναι σε φόρμα γενικά, πάει με χίλια για τελικό και κούπα.... ο μικρός μου γιός, που είναι οπαδός της, τόχει σίγουρο ....πέρσι μάλιστα που πήγα Λονδίνο του είχα πάρει τη στολή της Τόττεναμ και τη φοράει να παίζει και είναι όλο καμάρι τώρα..

Βέβαια, ξαναλέω το ποδόσφαιρο και η λογική δεν κάνουν και πολύ παρέα....
Η Τοτεναμ των τελευταίων ετών φτιάχνει fan base. Παλιότερα τα παιδιά γίνονταν Λίβερπουλ, Αρσεναλ τώρα γίνονται Τοτεναμ
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ας είσαι αν.Καρδίτσας ,ο Jimp είναι καλό παιδί :cool:άσχετα αν εγώ δεν τον μιλάω για πλάκα. :haha:
Σ αυτό το τόπικ όλοι πειραζόμαστε μεταξύ μας.:)
Προφανως και αστειευομουνα καλε!Σιγα μην τσακωθουμε για τις μεγαλες ομαδες,στις μικρες κολλαμε!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.600
Ρε παιδιά μην τα ισοπεδωμουμε ολα, δεν είναι μονο το ελληνικο πρωταθλημα σαπιο, αλλά παντου υπάρχουν στημενοι αγωνες και σαπιλα, εστω και σε μικρότερο βαθμό. Στην Ιταλια εχουν βγει ηδη δυο σκάνδαλα, στην Αγγλια γινεται τεράστια κουβεντα για την ευνοια της Μαντσεστερ, στην Ισπανία για την ευνοια της Μπάρτσα και παλαιότερα της Ρεαλ.

Η διαφορά του ελληνικου ποδοσφαίρου που κάνει το πρωτάθλημα μας απαίσιο και αποκρουστικό είναι το τρισαθλιο θεαμα που προσφέρουν οι ομάδες μας, τα απαράδεκτα γηπεδα και η γηπεδικη βια που δεν επιτρέπει τους υγιεις φιλάθλους και τις οικογένειες τους.
Όχι, εσύ τα ισοπεδώνεις όλα φίλε dik-7...σωστά ξεκινάς και τα λες αρχικά, παντού υπάρχει σαπίλα, κλέφτες κτλ. Η διαφορά μας όμως με τον προηγμένο κόσμο (εμείς είμαστε μεταξύ αυτού και του 3ου), όχι μόνο όσον αφορά ο ποδόσφαιρο αλλά στα πάντα, είναι θεμελιώδης: εκεί, όταν πιάνεται ο κλέφτης, έχει συνέπειες. Μπαίνουν μέσα στη ψειρού, αποκλείονται, τρώνει ποινές, στιγματίζονται. Εδώ? Χαχαχα....εδώ βγήκαν κασέτες, αποδείξεις, μύρια όσα για τη Παράγκα ("ποια παράγκα Γιώργο? Δε ξέρω για τι μου μιλάς" όπως είχε πει ο Θωμάς στο Γεωργίου στην αλήστου μνήμης συνέντευξη) και δεν άνοιξε μύτη...αντιθέτως...κορδώνεστε κι από πάνω για αίσχη και όργια που σας χάρισαν πρωταθλήματα της φακής (το 1ο χαρακτηριστικότερο όλων που το κλέψατε από την ΑΕΚ), αφού ο σκοπός ήταν πρωτάθλημα με κάθε κόστος. Αυτή είναι η Ελλάδα....αλλά αυτό το "παντού γίνονται", κρατήστε το για πάρτη σας....κι επειδή είμαι 36 χρονών στα 37, ποτέ πριν ο Ολυμπιακός δεν ήταν τόσο μισητός όσο έγινε επί Κρόκους. Τον σιχάθηκε όλη η Ελλάδα....

Για τη 2η παράγραφο, συμφωνώ, αλλά αφήνεις πάλι απ'έξω το αναξιόπιστο, τις παράγκες, τις ΚΕΔ με τους Σπάθες και τους Γκαγκάτσηδες κτλ...

Άλλα άσε, έχω ξεκολλήσει χρόνια από αυτή την αρρώστεια και έχω βρει την υγειά μου με υγιή αθλητισμό που κάνω ο ίδιος, δε πέφτω ξανά στη λούμπα του λούμπεν ελληνικού ποδοσφαίρου....ανεπιστρεπτί....
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η ΑΕΛ είναι μικρή ομάδα με 3 τίτλους?
Όλα καλά και ωραία αλλά μη μου συγκρίνεις ΑΕΛ με ασα!
Καμια ελληνικη ομαδα δεν ειναι μεγαλη ομαδα,αυτη ειναι η αποψη μου.Και η ΑΕΚ που υποστηριζω εγω εχει τιτλους,αλλα ειναι ΧΩΡΙΟ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καμια ελληνικη ομαδα δεν ειναι μεγαλη ομαδα,αυτη ειναι η αποψη μου.Και η ΑΕΚ που υποστηριζω εγω εχει τιτλους,αλλα ειναι ΧΩΡΙΟ.
Γενικά ναι χωριό ειμαστε.
Για τα ελληνικά δεδομένα είναι μια μεγάλη ομάδα μαζί με ολυμπιακο,παναθηναϊκό,παοκ,ΑΕΛ,πανιώνιο.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom