Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οκ έχεις δίκιο. Αλλά, ας προσπαθήσω μια τελευταία φορά. Επαγγελματικό ποδόσφαιρο σε χώρα χωρίς αξιοπιστία σε οποιαδήποτε άλλη έκφανση της κοινωνίας σημαίνει μεγαλύτερη διαφθορά, πιο εύκολος έλεγχος του παρασκηνίου κτλ κτλ. Το ότι εμείς δε μαθαίνουμε για τυχόν παρόμοια (λιγότερα) γεγονότα σε άλλες χώρες, δε σημαίνει πως δε γίνονται. Απλά, όπως εκεί ο πολίτης σέβεται πιο εύκολα από το Λαρισαίο πολίτη τον ΚΟΚ και ο αστυνομικός επίσης που θα τον ελέγξει το ίδιο, αντίστοιχα ο επιχειρηματίας θα παίξει πιο κοντά στους κανόνες και όχι ξεδιάντροπα. Το "Λαρισαίος" δεν το είπα για να θίξω εσένα, κι εγώ από εκεί είμαι. Αλλά είναι γεγονός ότι σ' αυτή την πόλη (τουλάχιστον σε σύγκριση με τις γειτονικές) η παιδεία περί ΚΟΚ είναι πολύ κάτω του μηδενός.
Κι επειδή ΞΑΝΑλέω, το ποδόσφαιρο δεν είναι τουλάχιστον για εμένα πλέον λόγος να χαλάει η ζωή μου, και ούτε η πρωταρχική χαρά αυτής, αν αύριο μεθαύριο δε μου αρέσει για τον χι ψι λόγο αυτό που βλέπω, απλά δε βλέπω. Ή βλέπω για να δέχομαι τα πειράγματα των φίλων μου.
Στο συγκεκριμένο τόπικ συζητάμε για το ποδόσφαιρο, θα πιάσουμε να λύσουμε όλα τα προβλήματα του τόπου για να εξηγήσουμε τι προκαλεί τη διαφθορά σε αυτό;
Βασικά και μόνο που είσαι από Λάρισα και δεν υποστηρίζεις την ΑΕΛ τελειώνει εδώ η κουβέντα.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Στο συγκεκριμένο τόπικ συζητάμε για το ποδόσφαιρο, θα πιάσουμε να λύσουμε όλα τα προβλήματα του τόπου για να εξηγήσουμε τι προκαλεί τη διαφθορά σε αυτό;
Βασικά και μόνο που είσαι από Λάρισα και δεν υποστηρίζεις την ΑΕΛ τελειώνει εδώ η κουβέντα.
Η κουβέντα τελειώνει εδώ για τα ποδοσφαιρικά ή γενικά στο forum;
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Για το ποδόσφαιρο φυσικά, εκτός και αν αλλάξεις ομάδα κατά το ευρωπαικό support your local football team.
Αμπελωνιακός δηλαδή..Αν κι εκεί ακόμη, πριν λίγα χρόνια "πουλήσαμε" την άνοδο στην Αναγέννηση απ' όσο ξέρω, μιας και δεν έπαιζε ψιλό για να γίνει ΠΑΕ... Ούτε στα ερασιτεχνικά δεν μπορούμε να είμαστε καθαροί δηλαδή ;)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Δεν πιστεύω να υπονοείς εμένα;Έχω πολλές φορές αναφέρει ότι κάνουμε χαβαλέ.
Κι ο Κώστας ακόμα πιο πολλές φορές ότι έχουμε πιο σημαντικές προτεραιότητες
στην ζωή μας.
Γενικά μπρε μιλάω... και γω καμιά φορά μπορεί να το κάνω...δεν το λέω σώνει και καλά για κακό απλά μπορεί να παρασυρόμαστε...



Πάντως θεωρώ ότι είναι κακό να ασχολούμαστε με την διαιτησία, να αναλύουμε φάσεις ως Βαρουχάδες και να ψάχνουμε να βρούμε βίντεο με κακές διαιτησίες που είναι πολλές δυστυχώς πολλές .... δεν οδηγεί πουθενά..
Απ την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να είμαι και "διαιτητής" εκτός από "προπονητής", "μάνατζερ" και "τεχνικός σύμβουλος", να ξέρω όλους τους κανονισμούς και τι προβλέπει ο νόμος σε κάθε ανομία των ομάδων και των ποδοσφαιριστών...Πάντως απο το να κάνω τον διαιτητή προτιμώ να κάνω τον προπονητή...

Εγώ λίγη μπαλίτσα θέλω να δω ο έρμος και όποτε παρακολουθώ ελληνικό ποδόσφαιρο ακόμα και ερασιτεχνικό εκνευρίζομαι .... και το λιγότερο είναι οι διαιτητές ... πιο πολύ με το παιχνίδι το ίδιο που καμιά φορά με παίρνει ο ύπνος (καλά άμα είμαι κουρασμένος δεν το συζητώ), απο τους οπαδούς και τους διάφορους παράγοντες και τη συμπεριφορά τους και τελευταία οι διαιτητές...

Για τον ημιτελικό κυπέλλου στη Τούμπα να πω τα εξής.... είδα το αγώνα και έκλεισα την τηλεόραση όταν μπήκαν μέσα τα όρκ...μέγα λάθος του Σαββίδη που συντάχθηκε με τους μπαχαλάκηδες οι οποίοι έχουν κάνει πολύ μεγαλη ζημιά στον ΠΑΟΚ... αυτόν τον π@π@@α που πέταξε το νερό στον Σίλβα να τον κρεμάσει μην πω απο που έξω απο την θύρα4... ο διαιτητής ήταν κακός αλλά δεν δικαιολογεί σε καμιά περίπτωση είσοδο οπαδών επειδή δεν σφύριξε πέναλτυ... Ο Ολυμπιακός σαφώς καλύτερος και ο Τούντορ παραπαίει και ζητάει άλλοθι... ο Σαββίδης δεν ξέρω πως διαχειρίζεται τις επιχειρήσεις του αλλά απο διαχείριση ποδ. ομάδος παίρνει μηδέν...

Παρακολουθώ ξένο ποδόσφαιρο και παρατηρώ ότι και κει κάνουν οι διαιτητές λάθη και δεν δίνουν και πολύ σημασία ο κόσμος ...εμείς έχουμε μάθει αλλιώς...βέβαια εκεί δίνουν πέναλτυ μέσα στο Μπερναμπέου και στο 90' δεν χαμπαριάζουν...

υγ υπάρχουν μπαοκτσήδες που είναι κανονικοί άνθρωποι :D ...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Εγώ λίγη μπαλίτσα θέλω να δω ο έρμος
Δίπλα από το σπίτι μου έχω το γήπεδο του
http://www.uesantandreu.cat/
Είναι τρίτης κατηγορίας και παίζουν καλύτερο ποδόσφαιρο από αρκετές
ομάδες Α εθνικής δικής μας.

ο Τούντορ παραπαίει και ζητάει άλλοθι.
Δεν κάνει ούτε για ερασιτεχνικές ομάδες.

υγ υπάρχουν μπαοκτσήδες που είναι κανονικοί άνθρωποι
Σ'όλες τις ομάδες δυστυχώς υπάρχουν κοπρίτες που δημιουργούν προβλήματα.
Πρέπει να απομονωθούν και αυτό μπορούν να το κάνουν οι ίδιες οι ομάδες.
Απλά δεν θέλουν.
υγ
Ο γυιός μου Παοκτσής είναι.
Του έκανα θεραπεία,αλλά δεν έπιασε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Όπως αποκάλυψε ο ΣΠΟΡ FM 94,6 o Σάββας Θεοδωρίδης έμαθε για την επερχόμενη απομάκρυνση του Κροάτη από τον ίδιο το Σαββίδη σε έναν διάλογο που έγινε μπροστά σε τουλάχιστον 40 ανθρώπους.

Θεοδωρίδης: Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερη ομάδα από τον ΠΑΟΚ. Το είπε και ο προπονητής σου.

Σαββίδης: O Ολυμπιακός ποτέ δεν μπορεί να είναι καλύτερος από τον ΠΑΟΚ. Το ακούς; Ποτέ!

Θεοδωρίδης: Μα το είπε και ο προπονητής σου.

Σαββίδης: Ε, γι αυτό τον έδιωξα.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/o-dialogos-sabbidi-sabba-gia-ton-toudor/3149003

Kαθαρά ποδοσφαιρικά κριτηρια, όπως ο θείος είχε δίωξει τον Κατανετς επειδη ειχε μιλησει για ψυχωση.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.343
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom