Ισπανία Περιδιαβαίνοντας τη Βόρεια Ισπανία

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Ναι! Και διαβάζω και τα fonts.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ωραια διαβασε την ιστορια και στειλε μου τα sos!!!! :) :)
Μπορείς να κάνεις copy - paste την ιστορία, ολόκληρη ή μόνο το κομμάτι που σε ενδιαφέρει σε ένα επεξεργαστή κειμένου και να αλλάξεις από εκεί το μέγεθος. Ανάμεσα στο κείμενο έχουν μπει εντολές για τα fonts. Αγνοησέ τες.:p
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Δεν ξέρω τι έγινε με τις αλλαγές. Εγώ χρησιμοποιώ τα ίδια γράμματα. Θα προσπαθήσω να τα αλλάξω.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Aspa να σε ρωτησω για το Picos βρίσκω ωραία ξενοδοχεία και στο Potes και στο Cangas de onis εσύ έμεινες στο Potes μπορεις να μου πεις λιγα πράγματα για τα δυο αυτά μέρη; Ευχαριστώ.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα τα δύο χωριά είναι εξίσου πανέμορφα. Εμένα μου άρεσε πιο πολύ το Πότες. Έχουν ξύλινα σπιτάκια με στέγες, πολύ όμορφη φύση και είναι μικρά. Έχω και φωτογραφία από το χωριό και το ξενοδοχείο. Εμείς πήγαμε όμως τέλος Σεπτέμβρη και ο τουρισμός είχε φύγει, γιαυτό ήταν και πολύ ωραία. Έχεις να πας σε διάφορα μέρη γύρω γύρω, έχει νερά, ποτάμια, βλάστηση ωραία μαγαζιά και ταβερνούλες για φαγητό.
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Γειά σας παιδιά,
Πρόκειται να ταξιδέψω και γω αυτό το καλοκαίρι Β. Ισπανία και Πορτογαλία (17/7 με 2/8). Πετάω Μπιλμπάο (ενοικίαση αυτοκινήτου), μέχρι Σαντιάγο δε Κομποστέλα (παράδοση αυτοκινήτου), κατόπιν οδικώς Πόρτο, ενοικίαση αυτοκινήτου πάλι και παράδοσή του Λισαβώνα απ΄όπου και πετάμε για Ελλάδα.
Θα ήθελα κάποια βοήθεια στον προγραμματισμό της εκδρομής αυτής.
Σκεφτόμαστε:
2 βράδια Μπιλμπάο (με ημερήσια στο Σαν Σεμπάστιαν), φθάνουμε πολύ πρωί.
1 βρ. Σαντιγιάνα (σπήλαια Αλταμίρα),
1 βρ. ενδιάμεσα μέχρι Σαντιάγο δε Κομποστέλα,
2 βρ. Σαντιάγο δε Κομποστέλα,
από κει Πόρτο κλπ ......... σε Πορτογαλία.
Και τώρα προβληματισμοί:
Το ενδιάμεσα που? Να γίνει στο Πίκος δε Εουρόπα ή παρλιακά? Να προσθέσουμε άλλο 1 βράδυ ενδιάμεσα, κόβοντας από Πορτογαλία? Να μην δούμε τα παράλια?
Ο δρόμος του αγίου Ιακώβου είναι ηπειρωτικά. Που είδατε προσκυνητές, στην πόλη ή στην διαδρομή?
Αυτοκίνητο νοικιάσατε εκεί ή έχεις κάποιο σάιτ?
Εγώ όσο έψαξα για ενοικίαση δεν είδα να αναφέρεται κάτι για καύσιμο. Θα τους στείλω μέιλ μάλλον, ή μπορώ κάπου να το βλέπω και δεν ξέρω πως?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ααα βλέπω μαζευόμαστε πολλοί στην Ισπανία!
Εγώ έκλεισα αυτοκίνητο απο www.rentalcars.com
είχαν καλή τιμή,(είχα βρει και λιγο φτηνότερο) άφησα ένα μήνυμα σχετικά με την ασφάλεια και με πήραν τηλέφωνο το κανονίσαμε ακριβώς όπως το ήθελα. Για μένα αυτό είχε μεγάλη σημασία.
Για τα καύσιμα που λες εγώ διάλεξα full/full .
Το δικό μας δρομολόγιο θα είναι Bilbao/Leon/Santiago de Compostela /Cudillero/Picos de Europa/Bilbao/
Οσοι εχουν ήδη κάνει το ταξίδι θα ξέρουν περισσότερα αλλά αν μπορώ να βοηθήσω πες μου!
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Γειά σου. Ο δρόμος του Αγίου δεν είναι ηπειρωτικά. Πηγαίνει πλάι στην παλιά παραλιακή οδό και άλλοτε μπαίνει στο δάσος άλλοτε βλέπεις το μονοπάτι δίπλα σου, άλλοτε το χάνεις, Τους προσκυνητές τους βλέπεις πολύ συχνά. Εμείς κάναμε διανυκτέρευση στη Γκουάρντα παραλιακά, ήταν πολύ όμορφα. Υπάρχουν πολλά παραλιακά χωριά να διανυκτερεύσεις.
Το καύσιμο να επιμείνετε να είναι πετρέλαιο. Εμείς δώσαμε 75 ευρώ για όλη αυτή τη διαδρομή.
Εάν θέλεις να πας στα πίκος πρέπει να βάλεις κι άλλη διανυκτέρευση.
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Σας ευχαριστώ πολύ. Αν χρειαστώ κάτι άλλο, τα ξαναλέμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom