Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αυγουστο δεν ειναι χαμηλες οι τιμες ειναι στα υψη

Οχι, φιλοι μου. Επενδυση ειναι οι επενδυσεις, οχι ο χρονος 20 λεπτων.
Σε 2 μηνες που εξαργυρωνω κανονικη επενδυση που φερνει καλα λεφτα, θα σας εξηγησω :p
Ειπα εγω οτι ειναι επενδυση; Τελος παντων. Ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του ετσι κ αλλιως!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.054
Likes
41.223
Ειπα εγω οτι ειναι επενδυση; Τελος παντων. Ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του ετσι κ αλλιως!
Φυσικα και οχι, ειπες μονο οτι εξοικονομειται ο χρονος.
Εγω ειπα ξεκαθαρα οτι με 300 εξτρα ευρω μπορω να βγαλω αλλα 300 και να ξαναπαω long weekend στο Παρισι αντι να εξοικονομησω 3×40= 120 λεπτα απο τη μετακινηση. Παντα συμφωνα με τον δικο μου τροπο ζωης.
Ο καθενας οπως βολευεται.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Φυσικα και οχι, ειπες μονο οτι εξοικονομειται ο χρονος.
Εγω ειπα ξεκαθαρα οτι με 300 εξτρα ευρω μπορω να βγαλω αλλα 300 και να ξαναπαω long weekend στο Παρισι αντι να εξοικονομησω 3×40= 120 λεπτα απο τη μετακινηση. Παντα συμφωνα με τον δικο μου τροπο ζωης.
Ο καθενας οπως βολευεται.
Μα το 300€ παραπανω πως προκυπτει; Δεν ειναι παντα 300€ παραπανω. Παιρνεις μια συγκεκριμενη περιπτωση και γενικευεις. Αν μιλαμε για 300€ προφανως κ συμφερει αυτο που λες. Αν μιλαμε πχ. για 50€, αν βαλεις τον εξτρα χρονο, τα πιο ακριβα εισιτηρια μετακινησης (αν υπαρχουν ζωνες) και την πιθανη ταλαιπωρια, μαλλον δεν συμφερει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.054
Likes
41.223
Μα το 300€ παραπανω πως προκυπτει; Δεν ειναι παντα 300€ παραπανω. Παιρνεις μια συγκεκριμενη περιπτωση και γενικευεις. Αν μιλαμε για 300€ προφανως κ συμφερει αυτο που λες. Αν μιλαμε πχ. για 50€, αν βαλεις τον εξτρα χρονο, τα πιο ακριβα εισιτηρια μετακινησης (αν υπαρχουν ζωνες) και την πιθανη ταλαιπωρια, μαλλον δεν συμφερει.
Δεν γενικευω, απαντησα στον @Señor_Nada και τονισα 2 φορες οτι για Αυγουστο που παμε εμεις, 3αστερο με πληρωμενο πρωινο ειναι 100 τη μερα πανω, αρα 300 ευρω τα 3 βραδια για να εξοικονομησω 40 λεπτα της ωρας ημερησιως. Μετα βρεθηκα να διαβαζω για τις χειμωνιατικες διαφορες των 30 ευρω , δεν καταλαβα καν πως αφου παμε Αυγουστο.
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Δεν γενικευω, απαντησα στον @Señor_Nada και τονισα 2 φορες οτι για Αυγουστο που παμε εμεις, 3αστερο με πληρωμενο πρωινο ειναι 100 τη μερα πανω, αρα 300 ευρω τα 3 βραδια. Μετα βρεθηκα να διαβαζω για τις χειμωνιατικες διαφορες των 30 ευρω , δεν καταλαβα καν πως αφου παμε Αυγουστο.
Επειδη εγω θα παω φλεβαρη και μιλουσαμε για τιμες φεβρουαριου🙂
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Δεν γενικευω, απαντησα στον @Señor_Nada και τονισα 2 φορες οτι για Αυγουστο που παμε εμεις, 3αστερο με πληρωμενο πρωινο ειναι 100 τη μερα πανω, αρα 300 ευρω τα 3 βραδια για να εξοικονομησω 40 λεπτα της ωρας ημερησιως. Μετα βρεθηκα να διαβαζω για τις χειμωνιατικες διαφορες των 30 ευρω , δεν καταλαβα καν πως αφου παμε Αυγουστο.
Ναι γιατι μιλουσα με τη συντροφισσα και νομιζα οτι μιλουσες γενικα. Δεν καταλαβα οτι ειχες κ εσυ συζητηση. Γραψε λαθος. Τοσες διαφορες βρηκες; Εχω που παω μεσα Ιουνη βρηκα αρκετα κεντρικα με 110 - 140€ με πρωινο. Θα μου πεις λιγα; Οχι. Αλλα δεν βρηκα κ αρκετα φθηνοτερα πιο εξω. Κατω απο 95€ δεν επαιζε τιποτα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.054
Likes
41.223
Μεσα Ιουνη δεν εχουν κλεισει ακομη τα σχολεια στην Ευρωπη. Ο Αυγουστος ειναι ο μηνας διακοπων και ειναι ο χειροτερος μηνας για πτησεις και ξενοδοχεια.
Επισης αναγκαστηκα να βγαλω προγραμμα να ειμαστε πσκ γιατι τις καθημερινες ηταν ακομη πιο ακριβα. Αστα...
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Μεσα Ιουνη δεν εχουν κλεισει ακομη τα σχολεια στην Ευρωπη. Ο Αυγουστος ειναι ο μηνας διακοπων και ειναι ο χειροτερος μηνας για πτησεις και ξενοδοχεια.
Επισης αναγκαστηκα να βγαλω προγραμμα να ειμαστε πσκ γιατι τις καθημερινες ηταν ακομη πιο ακριβα. Αστα...
Φετος τον αυγουστο θα ειναι και οι ολυμπιακοι στο παρισι θα ειναι σιγουρα πιο ακριβα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Φετος τον αυγουστο θα ειναι και οι ολυμπιακοι στο παρισι θα ειναι σιγουρα πιο ακριβα
Του χρόνου, 2024, δε θα ΄θελα να ξέρω πόσο θα κοστίζει η διαμονή τότε... :haha:

Επισης αναγκαστηκα να βγαλω προγραμμα να ειμαστε πσκ γιατι τις καθημερινες ηταν ακομη πιο ακριβα.
Αλήθεια; Πολύ περίεργο, σε αρκετές χώρες έχω διαπιστώσει ακριβώς το αντίθετο, υπερ-αυξημένες τιμές τα ΠΣΚ και διαχειρίσιμες τις καθημερινές.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Του χρόνου, 2024, δε θα ΄θελα να ξέρω πόσο θα κοστίζει η διαμονή τότε... :haha:
Νεφρό!

@paefstra τσεκαρε κατα διαστηματα τις ημερομηνιες σου αν εχεις ορεξη (που εχεις δλδ :p) Παρουσιαζονται ευκαιριες σε ξενοδοχεια ακομα κ τελευταια στιγμη, πιθανα απο ακυρωσεις. Συνηθως σκανε αρκετα πρωί ή πολυ αργα το βραδυ. Τουλαχιστον τοτε μου εχουν σκασει εμενα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.054
Likes
41.223
Νεφρό!

@paefstra τσεκαρε κατα διαστηματα τις ημερομηνιες σου αν εχεις ορεξη (που εχεις δλδ :p) Παρουσιαζονται ευκαιριες σε ξενοδοχεια ακομα κ τελευταια στιγμη, πιθανα απο ακυρωσεις. Συνηθως σκανε αρκετα πρωί ή πολυ αργα το βραδυ.
Δεν εχεις αδικο. Περσι εσκασε 10.μερες πριν στη Βενετια απο το πουθενα.
Θα το δω..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αλήθεια; Πολύ περίεργο, σε αρκετές χώρες έχω διαπιστώσει ακριβώς το αντίθετο, υπερ-αυξημένες τιμές τα ΠΣΚ και διαχειρίσιμες τις καθημερινές.
Δεν το είχα διαπιστώσει στο Παρίσι, αλλά Βρυξέλλες σίγουρα έπεφταν οι τιμές τα σκ που έφευγαν οι εργαζόμενοι και οι λοιποί.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.237
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom