Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλησπέρα και από εμένα.
έχει κανένας να μου προτείνει διαμέρισμα να μείνω στο παρίσι τον Σεπτέμβριο? Θέλουμε να πάμε 14 Σεπτεμβρίου, 2 άτομα...τα ξενοδοχεία έχουν τιμές απλησίαστες. Είδα αυτό το site airbnb και το housetrip, για τα οποία δεν είχα ιδέα. Είναι αξιόπιστα?
Για το housetrip δε γνωρίζω αλλά το airbnb είναι σίγουρα αξιόπιστο. Το έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές.
Σίγουρα θα βρεις κάτι αλλά είναι και οι ημερομηνίες κοντινές.
 

nionios

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
ευχαριστώ.ξενοδοχείο σε τιμές που παίζουν τα διαμερίσματα δεν πρόκειται να βρω λογικά ε?
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
Μολις γυρισα απο παρισι και εμεινα στο art hotel batignole και ειμαι πολυ ικανοποιημενη, το προτεινω με 1000... Μικρο δωματιακι αλλα περιποιημενο καθαρο και ντισαινατο (συμφωνα με τα δικα μου γουστα παντα). ειχε μπανιερα και οχι ντουζ, εφερναν καθε μερα σαμπουνακια και σαπουνακια. Για το πρωινο επρεπε να πληρωσεις επιπλεον, φυσικα και δεν πληρωσαμε, ειχε ψυγειακι στο δωματιο οποτε εφοδιαστικαμε με καφε φραπε ατελειωτη ευχαριστηση, ποτηρακια και διαφορες λιχουδιες απο το σουπερ μαρκετ. Ειχε 2 στασεις μετρο κοντα βεβαια περπατουσες κανα 5 λεπτο. Οριστε και το link http://www.booking.com/hotel/fr/art...eckout_year_month=2013-12#availability_target
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπέρα, σκοπεύω να ταξιδέψω οικογενειακώς και με 2 παιδιά στο Παρίσι και ήθελα τη γνώμη σας για τις ακόλουθες περιοχές για διαμονή. Είναι δύο διαμερίσματα και τα δύο στη Μονμάρτη, το ένα σχεδόν απέναντι από το σταθμό Anvers στη Rue Seveste και το άλλο στην Boulevard Barbès. Ξέρω ότι δεν είναι και οι καλύτερες περιοχές, όμως αν παραμείνω ανάμεσα σε αυτά τα δύο ποιο θα ήταν προτιμότερο να επιλέξω;
 
Last edited by a moderator:

virginiatsoka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
καλημερα.ετοιμαζομαι για παρισι στις 24 σεπτεμβρη και πραγματικα εμαθα πολλα απο εδω.θα μεινουμε στο διαμερισμα 6.καπου διαβασα οτι με τα ποδια μπορεις να δεις καποια καλα αξιοθεατα εκει,ισχυει κατι τετοιο?δυστυχως θα μεινουμε μονο 2 μερες γιατι αλλη μια μερα θα μεινουμε ντισνευλαντ.στο παρισι θα μεινουμε στο des canettes και στην ντισνευλαντ στο park & suites prestige val d'europe.ειναι καλα τι λετε?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ναι, είναι γεγονός ότι μπορείς να δεις αρκετά πράγματα περπατώντας στο Παρίσι...

Το location του ξενοδοχείου σου στο Παρίσι είναι μια χαρά... το ξενοδοχείο βέβαια είναι πάτος...

Το να έχεις 3 μέρες για να δεις το Παρίσι και να τρέχεις στην φαιδρότητα της Eurodisney αποτελεί κορυφαίο ολίσθημα... συνεπώς όπου και να διανυκτερεύσεις αποτελεί όνειδος...
 

virginiatsoka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ναι, είναι γεγονός ότι μπορείς να δεις αρκετά πράγματα περπατώντας στο Παρίσι...

Το location του ξενοδοχείου σου στο Παρίσι είναι μια χαρά... το ξενοδοχείο βέβαια είναι πάτος...

Το να έχεις 3 μέρες για να δεις το Παρίσι και να τρέχεις στην φαιδρότητα της Eurodisney αποτελεί κορυφαίο ολίσθημα... συνεπώς όπου και να διανυκτερεύσεις αποτελεί όνειδος...
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.τοσο χαλια ειναι δηλ το ξενοδοχειο?βεβαια φανταζομαι εναν υπνο θα κανουμε μονο οποτε.......ντισνευλαντ θελω παρα πολυ να παω,γιαυτο
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Όχι... στο ξενοδοχείο δεν κάνεις μόνο έναν ύπνο και αυτή η λογική είναι μακριά από την φιλοσοφία μου... το ξενοδοχείο είναι τόπος χαλάρωσης, ταξινόμησης σκέψεων και εντυπώσεων και φυσικά προγραμματισμού των δραστηριοτήτων στην πόλη... φυσιολογικά λοιπόν το ξενοδοχείο πρέπει να πληρεί κάποιες μίνιμουμ προδιαγραφές... είμαι σίγουρος ότι αν ψάξεις καλύτερα θα βρεις κάτι καλύτερο...

http://www.travelhippo.gr/category/europe/γαλλία/

Όσο για την ντίσνευλαντ αν είσαι πάνω από 20 ετών σοβαρέψου και προσπάθησε να καταλάβεις ότι ένα ταξίδι την μαγική πόλη του φωτός πραγματικά χαντακώνεται αν το συνδυάσεις με εύπεπτες σαχλαμάρες τύπου ντισνευλαντ... έχει τόσα να δεις και να απολαύσεις στο Παρίσι που μια φασόν επίσκεψη στην απρόσωπη ντίσνευλαντ μάλλον θα σε απογοητεύσει παρά θα σε γοητεύσει, ειδικά αν αναλογιστείς τα πράγματα που θα χάσεις για χάρη της...
 

virginiatsoka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Όχι... στο ξενοδοχείο δεν κάνεις μόνο έναν ύπνο και αυτή η λογική είναι μακριά από την φιλοσοφία μου... το ξενοδοχείο είναι τόπος χαλάρωσης, ταξινόμησης σκέψεων και εντυπώσεων και φυσικά προγραμματισμού των δραστηριοτήτων στην πόλη... φυσιολογικά λοιπόν το ξενοδοχείο πρέπει να πληρεί κάποιες μίνιμουμ προδιαγραφές... είμαι σίγουρος ότι αν ψάξεις καλύτερα θα βρεις κάτι καλύτερο...

http://www.travelhippo.gr/category/europe/γαλλία/

Όσο για την ντίσνευλαντ αν είσαι πάνω από 20 ετών σοβαρέψου και προσπάθησε να καταλάβεις ότι ένα ταξίδι την μαγική πόλη του φωτός πραγματικά χαντακώνεται αν το συνδυάσεις με εύπεπτες σαχλαμάρες τύπου ντισνευλαντ... έχει τόσα να δεις και να απολαύσεις στο Παρίσι που μια φασόν επίσκεψη στην απρόσωπη ντίσνευλαντ μάλλον θα σε απογοητεύσει παρά θα σε γοητεύσει, ειδικά αν αναλογιστείς τα πράγματα που θα χάσεις για χάρη της...
σε αυτην την περιοχη που θα μεινουμε μπορειτε να μου πειτε ποια αξιοθεατα ειναι κοντα με τα ποδια ετσι για να εχω μια εικονα.ευχαριστω πολυ!
 

virginiatsoka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
στην περιοχη Saint Germain τι μπορουμε να δουμε με τα ποδια(αξιοθεατα).που δεν θα χρειαστει δηλ να παρουμε μετρο.και κατι τελευταιο αυτο που διαβασα για βολτα στις κατακομβες?μπορειτε να με πληροφορησετε σχετικα με αυτο?
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
στην περιοχη Saint Germain τι μπορουμε να δουμε με τα ποδια(αξιοθεατα).που δεν θα χρειαστει δηλ να παρουμε μετρο.και κατι τελευταιο αυτο που διαβασα για βολτα στις κατακομβες?μπορειτε να με πληροφορησετε σχετικα με αυτο?
Γενικά στην αριστερή όχθη, μολονότι είναι μεγάλες οι αποστάσεις, μπορείς να δεις πολλά πράγματα με τα πόδια αν έχεις όρεξη για περπάτημα. Αναφέρθηκες ειδικά για St Germain αλλά θα σου πω γενικά για αρ. όχθη (Latin quarter st germain κλπ). Ενδεικτικά, το μουσείο μεσαίωνα- μέγαρο Cluny, St Sulpice, Κήποι Λουξεμβούργου, Σορβόνη, πλατεία St Michel, Πάνθεον, Jardin des Plantes και arenes de lutece. Πάνω στη Λεωφόρο St Germain μπορείς να δεις την εκκλησία του St Germain de Pres, τα γνωστά cafe Les deux Magots και De flore. Επίσης, μην παραλήψεις το Musee d' Orsay, το οποίο είναι το αγαπημένο μου μουσείο στο Παρίσι. Με το περπάτημα σίγουρα θα απολαύσεις το Παρίσι .
Όσον αφορά τις κατακόμβες, η είσοδος είναι πιο χαμηλά στο ύψος του πύργου του Μονπαρνάς. http://www.catacombes.paris.fr/
 

virginiatsoka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γενικά στην αριστερή όχθη, μολονότι είναι μεγάλες οι αποστάσεις, μπορείς να δεις πολλά πράγματα με τα πόδια αν έχεις όρεξη για περπάτημα. Αναφέρθηκες ειδικά για St Germain αλλά θα σου πω γενικά για αρ. όχθη (Latin quarter st germain κλπ). Ενδεικτικά, το μουσείο μεσαίωνα- μέγαρο Cluny, St Sulpice, Κήποι Λουξεμβούργου, Σορβόνη, πλατεία St Michel, Πάνθεον, Jardin des Plantes και arenes de lutece. Πάνω στη Λεωφόρο St Germain μπορείς να δεις την εκκλησία του St Germain de Pres, τα γνωστά cafe Les deux Magots και De flore. Επίσης, μην παραλήψεις το Musee d' Orsay, το οποίο είναι το αγαπημένο μου μουσείο στο Παρίσι. Με το περπάτημα σίγουρα θα απολαύσεις το Παρίσι .
Όσον αφορά τις κατακόμβες, η είσοδος είναι πιο χαμηλά στο ύψος του πύργου του Μονπαρνάς. http://www.catacombes.paris.fr/
σευχαριστω παρα πολυ γιατις πληροφοριες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.583
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom