Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

tzavi

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
γεια σας...εχει κανεις σας αποψη για το Hotel Malar που βρισκεται κοντα στο πυργο του Αιφελ?
 

loizos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
καλησπερα..εχει μεινει κανεις σ αυτο το ξενοδοχειο
Adagio City Aparthotel Aparthotel Paris XV
σκεφτομαστε να παμε οικογενειακως τελη ιουνιου κ εχω απογοητευτει απο τα σχολια στα ξενοδοχεια με την καθαριοτητα κ το μεγεθος των δωματιων
αν εχει να προτινει καποιος καποιο που να βολευει με τις συγκοινωνιες σχετικα καλη τιμη για παρισι κ περιοχη ακινδυνη για οικογενεια-παιδια ...(δεν ζηταω πολλα ) χαχαχα ευχαριστω
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
καλησπερα..εχει μεινει κανεις σ αυτο το ξενοδοχειο
Adagio City Aparthotel Aparthotel Paris XV
σκεφτομαστε να παμε οικογενειακως τελη ιουνιου κ εχω απογοητευτει απο τα σχολια στα ξενοδοχεια με την καθαριοτητα κ το μεγεθος των δωματιων
αν εχει να προτινει καποιος καποιο που να βολευει με τις συγκοινωνιες σχετικα καλη τιμη για παρισι κ περιοχη ακινδυνη για οικογενεια-παιδια ...(δεν ζηταω πολλα ) χαχαχα ευχαριστω
Εδώ έχουμε γράψει κάποια σχόλια..
http://www.travelstories.gr/community/threads/Περιοχή-διαμονής-στο-Παρίσι.32711/page-7#post-388469

http://www.travelstories.gr/community/threads/πού-να-μείνω-στο-παρίσι.28201/page-3#post-410764
 
Last edited:

loizos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ευχαριστώ...μήπως κάποιος να προτείνει κάποιο οικογενειακό ξενοδοχείο και περιοχή ? Τα διαμερίσματα που ενοικιάζονται από ιδιώτες λένε τίποτα?Γτ διαβάζω σε σχόλια ότι υπάρχει κάποιες φορές θέμα με το κλειδί κ την καθαριότητα
 
Last edited by a moderator:

loizos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
και κατι ακομη...τα διαμερισματα που ενοικιαζουν οι ιδιοκτητες φανταζομαι δεν μενουν κ αυτοι μεσα και απλως παραχορουνε τους χωρους ..
 

loizos

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ζητω την κατανοηση σας αν γινομαι κουραστικος ...εχω καταληξει στα εξης ξενοδοχεια με βαση τη βαθμολογια στο booking και την τιμη βεβαια:
Hotel Paris Bruxelles
Novotel Paris Gare Montparnasse
Grand Hôtel De Paris
Hôtel Crimée
Hipotel Paris Nation Gare de Lyon
Novotel Paris Charenton
Novotel Paris Porte d'Orléans
ποιο προτεινετε κ με ποια σειρα ως προς τοποθεσια κ εξυπηρετηση με μετρο τρενα κλπ
 
Last edited by a moderator:

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
καλησπέρα σας. Δευτερη φορα Παρισι, Πρωτη φορα μονη να το ογανωνω. Την πρωτη φορα πηγα οργανωμενο με πρακτορειο και το ξενοδοχειο μας ηταν μακρια από το κεντρο. Από τοτε ειπα όταν ξαναπαω θα μεινω πιο κεντρικα, αλλα βλεπω είναι πολύ ακριβα για 1 Μαιου που παμε με το συζυγο και το γιο μου 13 ετων. Από το Νοεμβριο του 2013 που εκλεισα τα εισητηρια, εκλεισα και 2 ξενοδοχεια και συνεχιζω να κοιταω μηπως βρω κατι καλυτερο αλλα δεν. Θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτά που σας αναφερω
http://www.booking.com/hotel/fr/kyriad-paris-10-gare-du-nord
http://www.booking.com/hotel/fr/mercure-chateau-landon-gare-de-l-est
Επισης αν αξιζει να μεινω στο montparnasse ή όχι
σας ευχαριστω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και τα δυο ξενοδοχεία είναι σε απόσταση αναπνοής από δυο πολύ μεγάλους σταθμούς. Η περιοχή τους δηλαδή δεν έχει και την καλύτερη φήμη. Εγώ θα τα απέφευγα. Για Montparnasse δεν έχω άποψη.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εχω μεινει στη περιοχη του gare de l est και δε με ενοχλησε τιποτα.
Κακοφημα δε θα το ελεγα , απλα λιγο απεριποιητη σαν περιοχη , that's all.
Θα εμενα ξανα εκει αν η τιμη του ξενοδοχειου ηταν χαμηλοτερη απο καποια αλλα ας πουμε κεντρικα . Το Μontparnasse ειναι το εντελως αντιθετο. Μαρεσει παρα πολυ σαν περιοχη , εχει ζωη το βραδυ , μια πολυ καλη επιλογη για διαμονη
 

YAz

Member
Μηνύματα
32
Likes
9

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όλα όσα έχεις βρει είναι σε πολύ καλές περιοχές, όσον αφορά στο τι θα ήθελε ένας τουρίστας κατά την επίσκεψή του στο Παρίσι: Είναι κεντρικές, έχουν μια σχετική ζωή, η οποία παρατείνεται και λίγο το βράδυ και δεν έχουν εγκληματικότητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom