Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Κάποιος μια γνώμη βρε παιδιά για την ερώτηση μου πιο πάνω? Ξέρω έχετε δώσει άπειρες πληροφορίες για διαμονή στο Παρίσι εδώ μέσα αλλα επειδή ειδικά το συγκεκριμένο μου αρέσει και ως ξενοδοχείο και σαν τετραγωνικά δωματίου και είναι σε budget που μπορώ να διαχειριστώ , το μόνο που μου μένει για να κλείσω είναι μια επιβεβαίωση αν θα είναι σωστή επιλογή σαν περιοχή. Και οταν λέω σωστή εννοώ , προσβάσιμη σε βολικές γραμμές μετρό και ακόμα πιο ιδανικά κοντά σε μαγαζιά για ένα ποτό το βράδυ.
 

tispoula

Member
Μηνύματα
20
Likes
26
Και γω στο ψάξιμο είμαι και αν και δεν έχω επισκεφτεί το Παρίσι ακόμη, η περιοχή μου φαίνεται πολύ καλή απο άποψη ζωής. Εχει πάρα πολλά μέρη τριγύρω για πότο/φαγητό και επίσης εχει αρκετά καλές κριτικές! Κοίταξε μεσώ google maps αν σε βολεύουν και οι μετακινήσεις για τα μέρη που θες να πάς και μη το σκέφτεσαι πολύ!
 

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Και γω στο ψάξιμο είμαι και αν και δεν έχω επισκεφτεί το Παρίσι ακόμη, η περιοχή μου φαίνεται πολύ καλή απο άποψη ζωής. Εχει πάρα πολλά μέρη τριγύρω για πότο/φαγητό και επίσης εχει αρκετά καλές κριτικές! Κοίταξε μεσώ google maps αν σε βολεύουν και οι μετακινήσεις για τα μέρη που θες να πάς και μη το σκέφτεσαι πολύ!
'Οπως τα λες μου φαίνεται και εμένα , καλή επιλογή , απλώς ξέρεις ,νιώθεις μια παραπάνω ασφάλεια όταν στο επιβεβαιώνουν και οι έμπειροι του forum :) Εύχομαι και εσύ να μείνεις ευχαριστημένη απο τις επιλογές που θα κάνεις για το ταξίδι σου !
 

Pel

Member
Μηνύματα
753
Likes
3.850
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Πολύ καλή είναι η περιοχή. Στα 10-15 λεπτά περπάτημα (ή και λιγότερο) θα έχεις πολύ καλές επιλογές για βράδυ ή και για πολλά μουσεία και βόλτες την ημέρα. Έχει και 3-4 στάσεις μετρό τριγύρω, απ' ότι βλέπω
 

maggie33

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα!
Θα βρεθούμε στο Παρίσι για πρώτη φορά 10-15 Αυγούστου.
Ψάχνοντας για διαμονή βρήκα ενα δωμάτιο Airbnb κοντά στα Ηλύσια Πεδία.Είναι ασφαλής η περιοχή για ζευγάρι;Διάβασα στο site οτι η καλύτερη περιοχή για διαμονή είναι η saint germain αλλά είναι ελάχιστα δωμάτια διαθέσιμα,τα οποία είναι πανάκριβα.
Tο δωμάτιο:https://www.airbnb.gr/rooms/1944368...-08-15&guests=2&adults=2&children=0&infants=0
Επίσης,μια άποψη για το τι θερμοκρασίες παίζουν στο Παρίσι τον Αύγουστο γιατί σχεδόν κανένα δωμάτιο δεν παρέχει κλιματισμό.
Ευχαριστώ :)
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Καλησπερα !
Προκειτε να επισκευτω το Παρισι τον Αυγουστο με την συζηγο και τις 2 κορες μου. Επειδει θα εχω ενοικιάσει αυτοκινητο, που ειναι καλυτερα και οικονομικοτερα να μεινω ? κέντρο? εκτός ? και που? η να μείνω κονταστην Disneyland μιας που θα την επισκεφτούμε για μια ημερα?
Ευχαριστω!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Καλύτερα κέντρο.
Οικονομικότερα εκτός.
Το ένα είναι αντιστρόφως ανάλογο του άλλου.
Εξαρτάται τις προτεραιότητές σου, το budget σου, τις μέρες που θα μείνετε κλπ.
Αλλά είναι αμαρτία να λες ότι θα πας Παρίσι και θα μείνεις κοντά στη... Disneyland!
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Καλησπερα! Βλεπω οτι ειμαστε πολλοι που θα βρεθουμε τον Αυγουστο στο Παρισι!
Δεν εχω ιδεα που να μεινουμε και τι θα κανουμε, δεν εχω κλεισει ακομα τιποτα και την επομενη εβδομαδα θα πρπει να ειμαι εκει! Καμια προταση για διαμονη? Μηπως με συμφερει να κλεισω με πρακτορειο ή σε καμια περιπτωση?

Ευχαριστω !
 

milt94

Member
Μηνύματα
49
Likes
103
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Παιδιά έκλεισα για Δεκέμβρη στο ξενοδοχείο Hôtel Baby το οποίο βρίσκεται εδώ: 1 Rue Chenier
2nd arr. Ποια η γνώμη σας για την περιοχή, είναι ασφαλής ; Θα είμαστε 2 ζευγάρια
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αν διαβάσεις τα σχόλια στο booking θα καταλάβεις ότι από κάτω έχει studio και είναι κακόφημη περιοχή.
 
Μηνύματα
19
Likes
2
χωρίς να το ψάξω ιδιαίτερα έμενα στο 5ο διαμέρισμα στο les bulles de paris hotel . Τα 2 πιο σημαντικα για εμενα τα είχε δλδ αρκετά καθαρό και αριστη τοποθεσία. Γενικά το 5ο διαμέρισμα ειναι φουλ κεντρικό σημείο αν και πριν πάω είχα τρομάξει με τις γραμμές του μετρό κτλ και τις αποστάσεις όλα ήταν πολύ κοντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom