Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο, κάθε φορά επιλέγω ξενοδοχείο λαμβάνοντας υπόψιν και την τιμή που έχει στις μέρες που με ενδιαφέρουν.
Απλά 250 ευρώ τη βραδιά, έστω και σε αυτήν την περιοχή, έστω και σε high season, για (όχι κάτι το εξαιρετικό) ξενοδοχείο 3 αστέρων δε θα έδινα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
θα μπορούσατε να μου πείτε μια γνώμη για αυτό το ξενοδοχείο
http://www.hotellouvrebonsenfants.com/en/
το βρίσκω για 2 νυχτες 500 ευρώ (14 και 15/6) τρία άτομα. Από περιοχή και από τιμή πως σας φαίνονται?
- Υπερβολικά κεντρικό (αλλά υπό την έννοια του γεωγραφικού κέντρου, όχι του που είναι η δράση). Είσαι στο Παρίσι, οι αποστάσεις είναι μεγάλες, δεν είναι ότι θα μπαινοβγαίνεις εύκολα επειδή είναι κεντρικό...
- Υπερβολικά ακριβό για τριών αστέρων.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
θα μπορούσατε να μου πείτε μια γνώμη για αυτό το ξενοδοχείο
http://www.hotellouvrebonsenfants.com/en/
το βρίσκω για 2 νυχτες 500 ευρώ (14 και 15/6) τρία άτομα. Από περιοχή και από τιμή πως σας φαίνονται?
Με αυτα τα χρηματα ισως να μπουρουσες να βρεις και σε καλυτερη περιοχη. Οχι πως αυτο δεν ειναι σε καλη αλλα ειναι αυτο που ειπε ο @taver δεν ειναι σε μερος με πολυ δραση. Ειδικα τη νυχτα.

Οχι ιδιαιτερα για τις μετακινησεις σου στην εκθεση.

Τουλάχιστον έχεις πολλές γραμμές μετρό κοντά...
Που δεν εξυπηρετουν καθολου για το Parc des Expositions
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Που δεν εξυπηρετουν καθολου για το Parc des Expositions
To "καθόλου" είναι μεγάλη κουβέντα. Μια αλλαγή θα κάνει (RER E - RER B) στο Gare du Nord με λίγο υπόγειο περπάτημα, δε χάλασε κι ο κόσμος...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
To "καθόλου" είναι μεγάλη κουβέντα. Μια αλλαγή θα κάνει (RER E - RER B) στο Gare du Nord με λίγο υπόγειο περπάτημα, δε χάλασε κι ο κόσμος...
Το καθολου πηγαινε στις γραμμες του μετρο, οχι στην Ε.
 

rhodes12

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλημέρα.. ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.. στις ημερομηνίες που ψαχνω είναι όλα ακριβα. Η νυχτερινή ζωή δεν με ενδιαφέρει μιας και θα πάω με την κόρη μου.. Η ιδέα για Παρίσι ήρθε λόγω της Disneyland!!Δεν γίνεται όμως να πάμε Παρίσι και να μείνουμε μόνο εκεί. Είναι ένα ταξίδι που δεν ξέρω πότε και εάν το ξανακάνουμε.. Ετσι είπαμε 2 μέρες κέντρο(στην ουσία μια μέρα μιας και φτάνουμε απόγευμα) και δυο μέρες διαμονή Disneyland..ποια η γνώμη σας σε ποιο διαμερισμα να μείνω για να δω τα περισσότερα με ένα περπάτημα.. και όσον αφορά την Disneyland απο που να κλείσω τη διαμονή ,απο το επίσημο site? Στην τιμη περιλαμβάνονται και οι εισοδοι στα πάρκα? αν τα κλείσω από εδω με κάρτα έχει εξτρα χρεώσεις... Κάθε βοήθεια πολύτιμη... ευχαριστώ και πάλι!!!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Για τοσο λιγο χρονο παραμονης η καλυτερη λυση ειναι το τουριστικο λεωφορειο που περναει απο τα σημαντικοτερα αξιοθεατα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom