Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

blade_

Member
Μηνύματα
184
Likes
174
Χαίρεται! Επανέρχομαι με μια ερώτηση για την περιοχή διαμονής! Το συγκεκριμένο διαμέρισμα θεωρείται ότι βρίσκεται σε ασφαλή περιοχή; Συγκρότημα ενοικιαζόμενων καταλυμάτων · Παρίσι · ★4,56 · 1 υπνοδωμάτιο · 3 κρεβάτια · 1 μπάνιο
Εμένα δεν μου αρέσει πάρα πολύ η περιοχή, αν και είναι σχετικά χαμηλά από τα δύσκολα σημεία.
Έχεις άλλη επιλογή?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.999
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Χαίρεται! Επανέρχομαι με μια ερώτηση για την περιοχή διαμονής! Το συγκεκριμένο διαμέρισμα θεωρείται ότι βρίσκεται σε ασφαλή περιοχή; Συγκρότημα ενοικιαζόμενων καταλυμάτων · Παρίσι · ★4,56 · 1 υπνοδωμάτιο · 3 κρεβάτια · 1 μπάνιο
Προφανώς, το 16ο και το 17ο είναι όσο πιο κυριλέ (και ασφαλές) πάει στο Παρίσι (μετά τη ζώνη του Σηκουάνα, φυσικά, που οι τιμές έχουν ξεφύγει κι από την τροχια του Άρη...)
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Προφανώς, το 16ο και το 17ο είναι όσο πιο κυριλέ (και ασφαλές) πάει στο Παρίσι (μετά τη ζώνη του Σηκουάνα, φυσικά, που οι τιμές έχουν ξεφύγει κι από την τροχια του Άρη...)
Εμένα δεν μου αρέσει πάρα πολύ η περιοχή, αν και είναι σχετικά χαμηλά από τα δύσκολα σημεία.
Έχεις άλλη επιλογή?
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έχω βρει αυτό στο booking που είναι 3ο διαμέρισμα αλλά λέει ότι είναι νέα καταχώρηση και δεν έχει κριτικές..θα το κλείνατε; Ή δεν θα το ρισκάρατε; (Επειδή δεν έχει κριτικές κλπ και η τιμή μου φαίνεται αρκετά χαμηλή για τόσο κεντρικό διαμέρισμα..και επειδή γενικά πολλά λέγονται..)
Large family apartment Marais, Παρίσι, Γαλλία
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.042
Likes
41.048
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έχω βρει αυτό στο booking που είναι 3ο διαμέρισμα αλλά λέει ότι είναι νέα καταχώρηση και δεν έχει κριτικές..θα το κλείνατε; Ή δεν θα το ρισκάρατε; (Επειδή δεν έχει κριτικές κλπ και η τιμή μου φαίνεται αρκετά χαμηλή για τόσο κεντρικό διαμέρισμα..και επειδή γενικά πολλά λέγονται..)
Large family apartment Marais, Παρίσι, Γαλλία
O τυπος που το νοικιαζει εβγαλε φωτογραφια την ατακτοποιητη κουζινα του και το καθιστικο με το παρκοκρεβατο του μωρου με τα παιχνιδια μεσα.
Εσενα σου φαινεται επαγγελματιας?
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
O τυπος που το νοικιαζει εβγαλε φωτογραφια την ατακτοποιητη κουζινα του και το καθιστικο με το παρκοκρεβατο του μωρου με τα παιχνιδια μεσα.
Εσενα σου φαινεται επαγγελματιας?
Έχεις δίκαιο 😅 Επίσης γενικά τα Airbnb που επίσης λένε ότι είναι νέα καταχώρηση, χωρίς κριτικές πως τα βλέπετε; Είναι αξιόπιστα;
 

dimitrastav

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κορσική
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουτάν
Καλησπερα !!! Σε ενα μηνα θα παω παρισι για 4 μερες . εχω βρει ενα ξενοδοχειο στη μονπαρτη (ποσο ειναι απο το κέντρο του παρισιου)..θα ηθελα να μου πειτε αν αυτη η περιοχη αξιζει να μεινει καποιος , ή να μου πειτε που θα ηταν καλυτερα να μεινω !!
Είναι πολύ ωραία περιοχή η περιοχή της Abbesses που βρίσκεται κάτω από τη Μονμάρτη κι έχει οικονομικά ξενοδοχεία. Αλλά κι η Μονμάρτη μια χαρά είναι, αλλά έχει πολλή ανηφόρα. Δεν έχει κέντρο το Παρίσι. Είναι όλα κεντρικά... Επίσης φτηνά ξενοδοχεία έχει στην περιοχή της όπερας αλλά προτιμώ την Abesses.
 

gle

Member
Μηνύματα
8
Likes
13
Καλησπέρα σας!

Ταξιδεύουμε στο Παρίσι τέλη Σεπτέμβρη ως ζευγάρι για 5 μερες.

Έχουμε βρει 2 airbnb. Το ένα 5 λεπτά απο το Gare de Lyon και το αλλο 5 λεπτά απο τον σταθμό μετρό Villiers.

Έχω δει οτι το Villiers ειναι πολύ πιο κεντρικά αλλα δυστυχώς το διαμέρισμα είναι μικρό (μόλις 13τμ έναντι περίπου 20 του άλλου, τιμή ίδια). Είμαστε νέοι, δεν θέλουμε καμία πολυτέλεια. Θεωρείτε οτι αξίζει να πάμε στο δεύτερο ώστε να είμαστε πιο κεντρικά και να γλιτώσουμε χρόνο από τις μετακινησεις;
 

porcelain

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Χαίρετε,

rue de rivoli 2 λεπτά από σταθμό Chatelet και 5 λεπτά από Λούβρο είναι καλό σημείο; ή πάρα πολύ κεντρικά και να δούμε για αλλού;
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
Είναι νέο κατάλυμα και προσπαθεί να κερδίσει θετικά σχόλια.
Κλείστε το αλλά ταυτόχρονα κλείστε και κάτι άλλο για παν ενδεχόμενο.
Περιμένετε φυσικά για τα πρώτα σχόλια.
Αλλά κλείστε το με δωρεάν ακύρωση τώρα.
Μου έχει συμβεί στο παρελθόν να κλείσω τόσο χαμηλά σε καινούρια καταλύματα.
Από ότι είδα είναι αίτημα κράτησης και όχι πραγματική κράτηση δεν το έχω ξαναδεί στην μπουκινγκ.
Φυσικά προκαταβολές και οτιδήποτε έκτος πλατφόρμας μην το κάνετε.
Βρήκα και αυτό.
64e3b417b6a2dc66395ddd4c
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
Είναι ανάμεσα στους 2 σταθμούς τρένων.
Επίσης δεν έχει κριτικές.
Αν είναι με δωρεάν ακύρωση, μπορείς να το κλείσεις κι εφόσον εν τω μεταξύ εμφανιστούν οι πρώτες κριτικές και σε συνδυασμό με τυχόν άλλα καταλύματα που βρήκες, αποφασίζεις
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom