Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
Είναι σε αρκετα κακόφημη γειτονιά. Πολλά παλιά κτίρια στο Παρίσι δε διαθετουν ασανσερ, ίσως είναι σε ψηλό όροφο σε τέτοιο κτίριο.
 

porcelain

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Έκανα αίτημα σε 3 τέτοια καταλύματα "νεα στη booking΅ και δεν απάντησαν ποτέ. Τελικά έκανα κράτηση σε κάποιο στην airbnb με την ένδειξη "νεο" με απευθείας πληρωμή δίχως αίτημα κράτηση και όπως είπα πριν στη rue de rivoli 2 λεπτά από σταθμό Chatelet και 5 λεπτά από Λούβρο με 100€ το βράδυ - βεβαια είναι πολύ πολύ μικρό και μάλλον δίχως ανσασερ... Δεν έχει σχόλιο, ωστόσο ο οικοδεσπότης έχει σχόλια από άλλα διαμερίσματα του. Υπάρχει περίπτωση να είναι επίφοβο να μας ακυρώσει;
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Θα παω Παρισι τον Φλεβαρη για 6 μερες. Εχω κανει καποιες κρατησεις μεσω booking με δωρεαν ακυρωση, αλλα το θεμα της διαμονης το ψαχνω ακομα. Αν γινεται να μου προτεινει καποιος που να ξερει την πολη. Θα ηθελα να ειναι σε ασφαλη και ομορφη γειτονια, να εχει να κανεις κατι το βραδυ, να ειναι κοντα σε μετρο και να ειναι σχετικα οικονομικο, γυρω στα 100/διανυκτερευση περιπου. Υπαρχει καποια προταση?
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
118
Likes
463
Θα παω Παρισι τον Φλεβαρη για 6 μερες. Εχω κανει καποιες κρατησεις μεσω booking με δωρεαν ακυρωση, αλλα το θεμα της διαμονης το ψαχνω ακομα. Αν γινεται να μου προτεινει καποιος που να ξερει την πολη. Θα ηθελα να ειναι σε ασφαλη και ομορφη γειτονια, να εχει να κανεις κατι το βραδυ, να ειναι κοντα σε μετρο και να ειναι σχετικα οικονομικο, γυρω στα 100/διανυκτερευση περιπου. Υπαρχει καποια προταση?
Επειδή έψαχνα κι εγώ δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι στα 100€ ανά ημέρα σε καλή περιοχή.
Εγώ έκλεισα στα 180€ ανά ημέρα στο 6ο arrondissment.
Επίσης αν καταλήξεις κάπου δοκίμασε και απευθείας το site του ξενοδοχείου, γιατί θα είναι πιο φτηνό από το booking.
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Επειδή έψαχνα κι εγώ δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι στα 100€ ανά ημέρα σε καλή περιοχή.
Εγώ έκλεισα στα 180€ ανά ημέρα στο 6ο arrondissment.
Επίσης αν καταλήξεις κάπου δοκίμασε και απευθείας το site του ξενοδοχείου, γιατί θα είναι πιο φτηνό από το booking.
Το βλεπω κι εγω οτι ειναι αρκετα δυσκολο. Εστω μεχρι 150 ελεγα αν υπηρχε κατι.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Το βλεπω κι εγω οτι ειναι αρκετα δυσκολο. Εστω μεχρι 150 ελεγα αν υπηρχε κατι.
Υπαρχουν καποια πολυ καλα διαμερισματα σε εξαιρετικες τοποθεσιες ομως ειναι νεες καταχωρησεις χωρις κριτικες. Στα παραθετω :

Superb apartment II -2P- Champs Elysées, Παρίσι, Γαλλία

Bel appartement à Paris, Παρίσι, Γαλλία

Appartement de luxe d'une chambre dans le centre de Paris, Παρίσι, Γαλλία

Bonito piso en París, Παρίσι, Γαλλία

Superbe appartement à Paris, Παρίσι, Γαλλία

Bel appartement à Paris, Παρίσι, Γαλλία
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση! Επιχειρησα να κανω κρατηση σε καποιο απο αυτα, μου βγαζει σαν επιλογη "αιτημα" οχι κρατηση. Και μετα απο 24 ωρες μου ερχεται mail οτι δεν απαντησε ο ιδιοκτητης οποτε ακυρωνεται το αιτημα. Φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα με αυτα
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση! Επιχειρησα να κανω κρατηση σε καποιο απο αυτα, μου βγαζει σαν επιλογη "αιτημα" οχι κρατηση. Και μετα απο 24 ωρες μου ερχεται mail οτι δεν απαντησε ο ιδιοκτητης οποτε ακυρωνεται το αιτημα. Φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα με αυτα
Γενικα ειναι ενα χαλι οι τιμες παντου φετος. Δες κ αυτα :

★★★ Hôtel Elysées Flaubert, Παρίσι, Γαλλία

Walled off Hotel Paris, Παρίσι, Γαλλία

★★ Hotel Luxia, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Libertel Montmartre Opéra, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel Istria by Magna Arbor, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Arcadie Montparnasse, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel des Ecrivains, Παρίσι, Γαλλία
 
Last edited:

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Γνωρίζει κανείς αν η περιοχή είναι καλή για να μείνει κανείς?
Saint-Ouen-sur-Seine
Οχι η καλύτερη, θέλει προσοχή ιδιως το βραδυ.. Εξαρταται που θα μείνεις βέβαια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom