Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.130
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Πάνω στην avenue Gabriel Peri 5 λεπτά από τη στάση του μετρό Marie de Saint
Δε θα ειμαι απόλυτος. Εξαρταται και στο ατομο. Θελει κοινη λογική που λενε οσον αφορά την ασφαλεια,ταξι ίσως βραδυ που δεν έχει τόσο κόσμο.. Την ημέρα μονο από πορτοφολαδες κινδυνεύεις.. Μεχρι και στην Μονμαρτη πιο κάτω νιώθεις unsafe που λένε κάποιες φορές..
 

k.stravojohn

Member
Μηνύματα
12
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Ασία
Καλησπέρα,

πρόκειται για 5 βράδια το Δεκέμβρη να επισκεφτούμε το Παρίσι. Έχουμε βρεί το κάτωθι για διαμονή το
Sonder Quintinie που μας βγαίνει περίπου €650 για 2 άτομα.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα πάμε παρακαλούμε για την γνώμη σας.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα,

πρόκειται για 5 βράδια το Δεκέμβρη να επισκεφτούμε το Παρίσι. Έχουμε βρεί το κάτωθι για διαμονή το
Sonder Quintinie που μας βγαίνει περίπου €650 για 2 άτομα.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα πάμε παρακαλούμε για την γνώμη σας.
Ασφαλης περιοχη. Οχι σουπερ κεντρικα αλλα μαλλον αυτο το ξερεις. Ας μην ειμαστε ομως υπερβολικοι. Μια χαρα ειναι και με καλη γραμμη μετρο που εξυπηρετει.
 

Ferrari_84

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σας. Θα πάμε Παρίσι με τη κοπέλα μου 9-14 Δεκεμβρίου. Θα ήθλεα βοήθεια σχετικά με τη διαμονή κυρίως. Ψάχνουμε κάτι οικονομικό σε μια απο τις "μη κακόφημες περιοχές" του Παρισιού που να είναι κοντά το μετρό και όχι με κάποιο κοινόχρηστο μπάνιο κλπ.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία - συμβουλή για το ταξίδι μας, καλοδεχούμενη! :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Καλησπέρα σας. Θα πάμε Παρίσι με τη κοπέλα μου 9-14 Δεκεμβρίου. Θα ήθλεα βοήθεια σχετικά με τη διαμονή κυρίως. Ψάχνουμε κάτι οικονομικό σε μια απο τις "μη κακόφημες περιοχές" του Παρισιού που να είναι κοντά το μετρό και όχι με κάποιο κοινόχρηστο μπάνιο κλπ.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία - συμβουλή για το ταξίδι μας, καλοδεχούμενη! :)
Διάβασε το παρακάτω θέμα προς τα πίσω,διάλεξε μερικές περιοχές και ξενοδοχεία ανάλογα με το μπάτζετ σας και ρώτησε στο θέμα για να πούμε την γνώμη μας.

Γαλλία - Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα σας. Θα πάμε Παρίσι με τη κοπέλα μου 9-14 Δεκεμβρίου. Θα ήθλεα βοήθεια σχετικά με τη διαμονή κυρίως. Ψάχνουμε κάτι οικονομικό σε μια απο τις "μη κακόφημες περιοχές" του Παρισιού που να είναι κοντά το μετρό και όχι με κάποιο κοινόχρηστο μπάνιο κλπ.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία - συμβουλή για το ταξίδι μας, καλοδεχούμενη! :)
Καλη τυχη! Πολυ δυσκολα τα πραγματα. Το μοναδικο κεντρικο κ αξιοπρεπες διαμερισμα που βρηκα ειναι αυτο.
PARIS RIVOLI NOTRE DAME Chambre d'Hôtes Studio Private, Παρίσι, Γαλλία
Και αν σου φαινεται ακριβο, σε πληροφορω οτι ειναι απο τα φθηνοτερα. Κλειστο οσο προλαβαινεις γιατι δεν υπαρχει τιποτα αλλο.
 

Ferrari_84

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλη τυχη! Πολυ δυσκολα τα πραγματα. Το μοναδικο κεντρικο κ αξιοπρεπες διαμερισμα που βρηκα ειναι αυτο.
PARIS RIVOLI NOTRE DAME Chambre d'Hôtes Studio Private, Παρίσι, Γαλλία
Και αν σου φαινεται ακριβο, σε πληροφορω οτι ειναι απο τα φθηνοτερα. Κλειστο οσο προλαβαινεις γιατι δεν υπαρχει τιποτα αλλο.
Σε ευχαριστώ πολύ, ήταν πολύ καλή περίπτωση αλλά καθυστέρησα μάλλον! Ευχαριστώ πολύ παντως
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.542
Likes
8.529
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Για τους γνώστες του Παρισιού, γνώμες, έχω κλείσει στο
Hôtel Aida Opéra · 11 Rue Richer, 75009 Paris
Για το ξενοδοχείο δεν έχω ιδέα. Σαν περιοχή μου αρέσει από την άποψη ότι βρίσκεται κοντά σε ενδιαφέροντα πράγματα που μπορείτε να πάτε με τα πόδια (αν αντέχετε το κρύο αν πάτε χειμώνα).
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σε φάση αναζήτησης κάποιου ξενοδοχείου ή ιδανικότερα κάποιου airbnb για 5 άτομα (4γυναίκες κ 1 παιδί). Άρα αρχικά κοιτάμε κάτι σε ασφαλή περιοχή. Βρίσκω γενικά στη Μονμάρτη κάτι ισόγεια αλλά νιώθω ανασφάλεια. Έχετε να προτείνετε κάτι οικονομικό για τον Φεβρουάριο; Γενικά είμαι στα χαμένα όσον αφορά το ψάξιμο διαμονής. Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.974
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom