Ισπανία Περιοχες για επιλογη ξενοδοχειου στη Barcelona

toples50

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Και εμείς θα είμαστε Βαρκελώνη από 24-28 Αυγούστου(μετά την Ίμπιζα) και κλείσαμε ξενοδοχείο στο Residencia Campus del Mar λόγω χαμηλού κόστους...Ελπίζω να κάναμε καλή επιλογή.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
η περιοχη ειναι μια χαρα,το ξενοδοχειο δεν το ξερω αλλα φαινεται ενταξει
 

fenaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Εγω θα πάω δεκεμβριο και εχω κολλησει με το θέμα του ξενοδοχείου..θα γράψω όσα έχω βρει και σας παρακαλώ βοηθείστε γιατι οπως πάω θα μείνω με τα εισητήρια!

Rialto hotel 3*, carrer de ferran 40-42, για πέντε βράδια 300 ευρώ, πολύ βολικό στην τοποθεσία αλλά παλιό.

Evenia Rocafort 3*, Rocafort 23-25, 315 E, λιγοτερο βολικο, μαλλον πιο ησυχα.

Gbb hotel 4, 4*, Carrer Doctor Trueta 164, 300 Ε, πιο μακρια αλλα απο ότι θυμαμαι και απο τη Βιέννη, δεν υπαρχει λογος να εισαι τελειως κεντρικα με τα μεσα μεταφορας που εχουν..καινουργιο, οσον αφορα τις παροχες καμια συγκριση με τα παραπανω..αλλα παλι ενας υπνος ειναι..

Sagrada Familia, 3*, Carrer de Còrsega 541, 295 E ( το μονο χωρις πρωινο), μαλλον σε καλη ησυχη τοποθεσια με ωραια θεα..σχετικα καινουργιο.

Τι λετε? κέντρο και παλιο?
'Η πιο εξω και καινουργιο?

προφανως ειμαι αναμεσα σε GBB 4 (κυριως) και rialto...αλλα περιμενω απαντησεις αν και ομιζω ειχα ξαναγραψει κατι πριν λιγο καιρο..αλλα δε βγαζω ακρη!!!!
 

panoz

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
fenaki πήγα στη Barcelona το καλοκαιρι...


Γυρισα ολη τη Barcelona και ενα θα σου πω τιποτα δεν ειναι μακρια... Καθε γειτονια μπορει να σε κρατησει και απο μονη της αν δεις σε ενα ταξιδι ολα τα αξιοθέατα... Αν εχει μετρο ξεχασε το θεμα αποστασης. Η Barcelona αλλωστε δεν ειναι και η πιο μεγαλη πολη του κόσμου.

Αν έπρεπε να διαλεξω ενα απο τα τεσσερα που εχεις ξεχωρισει θα ηταν καποιο απο τα GBB και Evenia Rocafort.
To Rialto προτεινω να το ξεχάσεις λογω περιοχής... δεν ειναι και οτι καλυτερο για βραδυ μου φάνηκε...

Δεν ξερω βεβαια τα γουστα σου και τι σου αρέσει. Αν θες μου δινεις πληροφοριες για το που θα γουσταρες να μεινεις αν ησουν τουριστας στην Αθηνα και γιατι και θα σου πω...

Στη περιοχη της Sagrada familia καλυτερα μην μεινεις γιατι καθε πρωι θα χάνεις το πρωινο, αν το παραθυρο σου βλεπει στο κτισμα... χεχεχε...

Πες μου και τις ημερομηνιες σου να δω και τιποτα κοντα εκει που εμενα εγω και ημου ευχαριστημενος απολυτα απο ολες τις αποψεις...
 

fenaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Βασικα μαλλον ήδη βγηκε από τη λίστα το rialto που μου ειχε μπει στο μυαλο απο την αρχή..εφοσον δε σου φανηκε και καλη η περιοχη το βράδυ δε το συζητω..
Μάλλον gbb 4 , το οποίο το ανακάλυψα πρόσφατα γιατι είχα αποκλείσει κάποιο που θα είναι μακρια, αλλα έτσι την πάτησα και στην βιεννη καθως έκλεισα ένα μέτριο ξενοδοχειο κοντα στο κέντρο ( θα μπορούσα να κλεισω μακρια ,κοντα σε σταση μετρο πολυ καλυτερο) και τελικα μετακινούμασταν κυριως με μετρο και οχι ποδαρατοι απο και προς το ξενοδοχειο! και τώρα πήγα πάλι το ίδιο να κάνω!
Θα πάω 1 με 5 Δεκεμβρίου.. αν καποιο βράδυ θέλουμε να μείνουμε λίγο παραπανω έξω( αν και δε το νομιζω λόγω κουρασης!) υπαρχουν επιλογές σε αυτήν την περιοχή ή ειναι νεκρη το χειμώνα.?
οσον αφορα την περιοχη δε θελω κάτι ιδιαίτερο..εύκολη μετακίνηση στα αξιοθέατα..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
To gbb 4 το γνωριζω ειναι καλο ξενοδοχειο με πολυ καλο πρωινο.
Να εχεις υπ οψιν σου οτι ζητανε με την αφιξη ενα ποσο σαν εγγυηση
για την χρηση του μπαρ η του τηλεφωνου,η οποια επιστρεφετε στο ακεραιο
αν δεν γινει χρηση.Μπορεις να δωσεις και την πιστωτικη αν εχεις.
Ειναι σχετικα καινουριο ξενοδοχειο και εχει κοντα την σταση του μετρο
L4
 

fenaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου, ευχαριστω! για τί ποσο περιπου προκειται; φανταζομαι οχι κατι το ιδιαιτερο, απλως να ξερω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Οσο για το Ριαλτο που απεκλεισες καλα εκανες οχι τοσο για την περιοχη
αλλα ειναι ενα ξενοδοχειο που συνηθως πηγαινουν τα ζευγαρακια για λιγες
ωρες και θα δυσκολευτης να κοιμηθεις την νυχτα απο τα αχ και βαχ :haha:
εκτος αν δεν σε πειραζει ο θορυβος :haha:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου, ευχαριστω! για τί ποσο περιπου προκειται; φανταζομαι οχι κατι το ιδιαιτερο, απλως να ξερω.
αν θυμαμε ειναι 50 ευρω.
ειναι μια συνηθισμενη πολιτικη των ξενοδοχειων εδω.
 

fenaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
χααχαααχα, να τι μαθαίνεις ρωτώντας! Να πω ότι του φαίνονταν; μπα... εντάξει έχει βγει από τη λίστα..παλι καλα που δεν το εκλεισα πριν λίγο καιρό!!!
 

panoz

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καταρχήν η γνώμη μου ειναι να μην αποκλεισεις ξενοδοχεια που σου φαινονται πιο μακρι απο το κεντρο μονο και μονο απο αυτον το λογο... Δεν νομιζω πως τιποτα ειναι μακρια αν ειναι κοντα σε μετρο...

Εμενα στο Les Corts και δε μου φανηκε ποτε...

Στο Poble Nou που ειναι το GBB4 σαφώς και θα βρεις να κανεις το βράδυ κάτι. Εκει έκανα ενα απο τα καλυτερα φαγητα μου οσο ημουν εκει το καλοκαιρι. Βεβαια μιας και πηγαινα πρωτη φορα ψαχτα και κατεβηκα ενα σταθμο πριν και το περπατησα βραδυ μου φάνηκε καπως η περιοχή. Μπορεί να μην ισχύει βεβαια αλλα αυτο δεν εχει αν κανει με το προσωπικο μου γούστο αλλα με το αν θα το πρότεινα σε κάποιον για διαμονή.



Βεβαια ακου ευλαβικα τον panpan μιας κι εγω αυτον συμβουλευτηκα πριν πάω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom