Δανία Ισλανδία Πλήρης γύρος Ισλανδίας, κεντρική έρημος, Δυτικά Φιορδ και μια τζούρα από Γροιλανδία

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
(σιγά μη βρώ κανέναν να θέλει να κάνει τέτοια πράγματα μαζί μου!!)
Εγώ πάντως γνωρίζω τουλάχιστον μία ψυχωμένη (ή και θεοπάλαβη, όπως το πάρει κανείς :bleh:) που σίγουρα θέλει να κάνει ανάλογα πράγματα, μη σου πω και χειρότερα. Και μάλιστα την ξέρεις κι εσύ, αφού ανάμεσα στα άλλα βίτσια της, έχει και το συνήθειο να συχνάζει εδώ στο τραβελστόρις.
Ονόματα δεν δίνουμε, υπολήψεις δεν θίγουμε - αλοίμονο - απλά για να σου δώσω μια τόσο δα βοήθεια, το όνομά της αρχίζει από fen και τελειώνει σε ia42.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Iceland live update: σωστα αναφερει η isabelle, ο 862 που οδηγει στον Dettifoss δεν ειναι πια F και η προσβαση με "κανονικο" αυτοκινητο ειναι απλη..
Μοναδικα υπεροχη Ισλανδια, καθε μερα κατι πιο ιδιαιτερο, πιο ομορφο.. Ποσο ακομα! Περισσοτερες λεπτομερειες οταν επιστρεψω!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Iceland live update: σωστα αναφερει η isabelle, ο 862 που οδηγει στον Dettifoss δεν ειναι πια F και η προσβαση με "κανονικο" αυτοκινητο ειναι απλη..
Μοναδικα υπεροχη Ισλανδια, καθε μερα κατι πιο ιδιαιτερο, πιο ομορφο.. Ποσο ακομα! Περισσοτερες λεπτομερειες οταν επιστρεψω!
piccolo_mondo, αυτή η live ανταπόκριση είναι ό,τι πιο συγκινητικό και συνάμα δροσερό μπορούσες να προσφέρεις σε μας, τους κολασμένους των Αθηνών. Καλή συνέχεια, και εννοείται ότι σε περιμένουμε επί ποδός πολέμου να μας τα ομολογήσεις όλα με κάθε λεπτομέρεια!

Ααααχ να το εγκεφαλικό.....
Hydronettάκο μου κουράγιο, στο ίδιο καζάνι βράζουμε, αν αυτό μπορεί να σου προσφέρει μια κάποια παρηγοριά...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Hydronettάκο μου κουράγιο, στο ίδιο καζάνι βράζουμε, αν αυτό μπορεί να σου προσφέρει μια κάποια παρηγοριά...
Αχ πόσο κουράγιο να κάνω ο δόλιος.... αυτό το καταραμένο 2012 δίσεκτο και με τη βούλα πια...
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Αχ πόσο κουράγιο να κάνω ο δόλιος.... αυτό το καταραμένο 2012 δίσεκτο και με τη βούλα πια...
Hydronetta μου δεν θέλω να σε κακοκαρδίσω, αλλά πολύ φοβάμαι ότι και το 2013 δίσεκτο θα είναι επί της ουσίας, κι ας μην είναι με τη βούλα.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Για να μην γκρινιάζω, αναμένω τη φίλη συμφορουμίτισσα να μας μεταφέρει φρέσκιες εμπειρίες απο την Ισλανδία. Χαίρομαι τουλάχιστον που αππ'όσους έχουν πάει μόνο καλά λόγια ακούμε
ΥΓ και τη συνέχεια της ιστορίας για να αναπολούμε εμείς της πόλης οι κολασμένοι
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Krafla - Leirhnjukur..

Θα χρειαστει να προσπαθησω πολυ για να βρω λεξεις να σας περιγραψω αυτες τις εικονες..
Και μετά το εγκεφαλικό έρχεται το έμφραγμα.... αν συνεχίσεις έτσι με βλέπω σε μονάδα εντατικής στο τέλος
Εννοείται ότι αν δεν αποζημιώσεις με κείμενο τουλάχιστον με φωτοιστορία
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
hydronetta said:
Και μετά το εγκεφαλικό έρχεται το έμφραγμα.... αν συνεχίσεις έτσι με βλέπω σε μονάδα εντατικής στο τέλος
Εννοείται ότι αν δεν αποζημιώσεις με κείμενο τουλάχιστον με φωτοιστορία
Hydronetta I'll do my best! Προς το παρον ειμαι σε τροπο αναζητησης μεταβασης στα Westman Islands.. Τα ferries που δραστηριοποιουνται εκει δεν εχουν διαθεσιμη θεση για οχημα τις ημερομηνιες που μας ενδιαφερει.. Κ προσπαθω να αξιολογησω αν εχει νοημα να παμε χωρις αυτοκινητο.. Φυσικα οποιαδηποτε πληροφορια εχετε θα βοηθησει! Takk!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Και μετά το εγκεφαλικό έρχεται το έμφραγμα.... αν συνεχίσεις έτσι με βλέπω σε μονάδα εντατικής στο τέλος
Εννοείται ότι αν δεν αποζημιώσεις με κείμενο τουλάχιστον με φωτοιστορία
Κρατα και το διπλανο κρεβατι γιατι... εεεερχομαστεεε και μεις σε λιγο! Ποσα χτυπηματα ν αντεξουμε;
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Hydronetta I'll do my best! Προς το παρον ειμαι σε τροπο αναζητησης μεταβασης στα Westman Islands.. Τα ferries που δραστηριοποιουνται εκει δεν εχουν διαθεσιμη θεση για οχημα τις ημερομηνιες που μας ενδιαφερει.. Κ προσπαθω να αξιολογησω αν εχει νοημα να παμε χωρις αυτοκινητο.. Φυσικα οποιαδηποτε πληροφορια εχετε θα βοηθησει! Takk!

piccolo_mondo, να πας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ χωρίς δεύτερη σκέψη

1. Είναι ένα από τα ελάχιστα μέρη που δεν χώρεσαν στη δική μου γύρα, άρα το φόρουμ χρειάζεται επειγόντως ανταπόκριση. Αν δεν το κατάλαβες, απ' αυτή τη στιγμή είσαι σε διατεταγμένη υπηρεσία εξερεύνησης. :3519:

2. Αν ψάξεις λίγο, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα βρεις οργανωμένες εκδρομες με εκκίνηση το Heimaey τόσο χερσαίες όσο και θαλάσσιες. Τελείως πρόχειρα βρήκα αυτό Visit Westman Islands - Visit Vestmannaeyjar
Επί τόπου, λογικα θα εντοπίσεις και άλλες εναλλακτικές λύσεις.
Αν αφαιρέσεις το κόστος του πηγαινελα του αυτοκινήτου με το φέρρυ μποτ δεν νομίζω το "πακέτο" να σας κοστίσει πολύ παραπάνω. Επιπλέον μπορείς να κάνεις ωραιότατες εκδρομές με τα πόδια τόσο στο ηφαίστειο όσο και σε σημείο όπου μαζεύονται τα puffins. Τέλος έχεις την δυνατότητα να πάρεις καραβάκι για τον γύρο του νησιού, whale watching και άλλα συναφή.
Σε μια μέρα, τα βασικά τα προλαβαίνεις, αλλά αν έχεις χρόνο για μια διανυκτέρευση, ακόμα καλύτερα!


Hydronnetta, Anna-Panos, καλή μας δύναμη! Με την piccolo_mondo και τις live ανταποκρίσεις της είναι σαφές ότι μας περιμένουν πολλές ακόμα δύσκολες μέρες για την ψυχική μας υγεία. Στην εντατική και πάλι-πλάι θα το βγάλουμε το υπόλοιπο καλοκαίρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.378
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom