1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Δανία Ισλανδία Πλήρης γύρος Ισλανδίας, κεντρική έρημος, Δυτικά Φιορδ και μια τζούρα από Γροιλανδία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος isabelle, στις 12 Ιανουαρίου 2012.

1. isabelle

isabelle Member

Χαίρομαι που συνταξιδέψαμε (έστω και νοερά σε ορισμένα τμήματα).:)
    Και να'σαι βέβαιη ότι η σκέψη μιας δεύτερης (και τρίτης, και τέταρτης) φοράς θα επανέρχεται όλο και συχνότερα στο μυαλό σου. Με την Ισλανδία είναι να μην κάνεις την αρχή. Μετά δεν γλιτώνεις με τίποτε!
    (Η ενδοχώρα δεν χρειάζεται κανενός είδους κότσια. Μονάχα μια δόση εξερευνητικής διάθεσης και καλή παρέα για να μοιραστείς το τσουχτερό κόστος του απαραίτητου 4χ4)

Sassenach77 and FILBO like this.
  2. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Υπάρχει τέτοιο πράγμα στα ταξίδια;;; Ειδικά σε τέτοια μέρη ;;; Ούτε καν ! Ειδικά στην Ισλανδία...όλα.-
    Την δική σου ιστορία την άφησα για το τέλος. Για να την απολαύσω ! Αφού όλα :)

isabelle likes this.
  3. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Που ;;;;

isabelle likes this.
  4. isabelle

isabelle Member

Καπου προς το Νεστοριο αν θυμαμαι καλα. Πανε πια πανω απο 25 χρονια...

Sassenach77 likes this.
  5. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Για να πώ την αλήθεια.....τα αγνοούσα !!! Τώρα είναι που θέλω να πάω σαν τρελή στην Ισλανδία.-
    Σήμερα θα κοιμηθώ σαν πουλάκι, με τόσες εικόνες απαράμιλλης ομορφιάς !!! Να σαι καλά Isabelle !!!
    Αύριο θα την τελειώσω την ιστορία και ανυπομονώ απο τώρα !

isabelle likes this.
  6. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Χαίρομαι που πέρασες απο τον τόπο που μεγάλωσα ! Τότε εγώ ήμουν 15 και πήγαινα ακόμα σχολείο :)

7. isabelle

isabelle Member

Εδω που τα λεμε δικιο εχεις! Η εννοια της πλεονεξιας δεν υφισταται για την Ισλανδια. Κι ακομα λιγοτερο η εννοια του κορεσμου. Η χωρα δικαιως δεν χορταινεται!

Sassenach77 likes this.
  8. isabelle

isabelle Member

Δεν ξερω πως εχει διαμορφωθει η περιοχη σημερα, τοτε παντως μου αφησε κορυφαιες εντυπωσεις. Ασε που ηταν περιπου απατητη. Ωραιες εποχες...

Sassenach77 likes this.
  9. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Ότι και να πώ για το ταξίδι σας στην Ισλανδία, θα είναι πολύ λίγο....γι' αυτό δεν θα πώ τίποτ' άλλο !
    Ένα μεγάλο ευχαριστώ μόνο, για τις τόσο σημαντικές πληροφορίες που δίνεις για ένα ταξίδι που έχω σκοπό να κάνω σε δύο χρόνια απο τώρα ! Να σαι πάντα καλά !

isabelle likes this.
  10. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό άνθρωπο που μεγάλωσα εκεί ! Είχα τα πιο όμορφα παιδικά χρόνια που μπορεί να έχει ένα παιδί απο πολλές απόψεις ! Εξού και η μεγάλη αγάπη προς την φύση και τα "κρυερά" μέρη :)

11. isabelle

isabelle Member

Σου ευχομαι ολοψυχα να το κανεις, και μακαρι να πας παντου!

Sassenach77 likes this.
  12. KostasLia

KostasLia Member

Επόμενο Ταξίδι:
    για Βαλκάνια το κόβω
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Βιετνάμ
    Με αφορμή την ταξιδιωτική ιστορία του μήνα έπεσα πάνω στην ιστορία σου , η οποία μου είχε διαφύγει..
    Πανέμορφη περιγραφή..ήθελα που ήθελα να πάω στην Ισλανδία η ιστορία σου ήρθε να με αποτελείωσει:haha:
    Ευχαριστούμε που μας ταξίδεψες έστω και από το σπίτι..και εύχομαι κάποια στιγμή η ιστορία σου να μου χρησιμεύσει σαν οδηγός για την επισκεψή μου στην πανέμορφη αυτή χώρα..

isabelle likes this.