Δανία Ισλανδία Πλήρης γύρος Ισλανδίας, κεντρική έρημος, Δυτικά Φιορδ και μια τζούρα από Γροιλανδία

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Εξαιρετικές περιγραφές τοπίων και απόδοση συναισθημάτων. Απίστευτες φωτογραφίες. Ενώ πριν ταξιδέψω είχα διαβάσει την ιστορία σου και είχα ενθουσιαστεί, τώρα μετά το ταξίδι μου, ακόμα κι αν δεν επισκέφθηκα τη μαγευτική ενδοχώρα (δεν υπήρχε ούτε χρόνος ούτε κότσια), έχω συγκλονιστεί. Κλείνω τα μάτια και ζω κι εγώ μαζί σου στη χώρα αυτή τη μοναδική, την απόκοσμη,την πλανεύτρα.. Κάτι μέσα μου μου λέει ότι δε μπορεί,θα υπάρξει και δεύτερη φορά...για να συμπληρωθεί το παζλ με όλα εκείνα τα κομματάκια που λείπουν.Σ' ευχαριστώ...
Χαίρομαι που συνταξιδέψαμε (έστω και νοερά σε ορισμένα τμήματα).:)
Και να'σαι βέβαιη ότι η σκέψη μιας δεύτερης (και τρίτης, και τέταρτης) φοράς θα επανέρχεται όλο και συχνότερα στο μυαλό σου. Με την Ισλανδία είναι να μην κάνεις την αρχή. Μετά δεν γλιτώνεις με τίποτε!
(Η ενδοχώρα δεν χρειάζεται κανενός είδους κότσια. Μονάχα μια δόση εξερευνητικής διάθεσης και καλή παρέα για να μοιραστείς το τσουχτερό κόστος του απαραίτητου 4χ4)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.403
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ταξιδιωτική πλεονεξία;
Υπάρχει τέτοιο πράγμα στα ταξίδια;;; Ειδικά σε τέτοια μέρη ;;; Ούτε καν ! Ειδικά στην Ισλανδία...όλα.-
Την δική σου ιστορία την άφησα για το τέλος. Για να την απολαύσω ! Αφού όλα :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.403
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για να πώ την αλήθεια.....τα αγνοούσα !!! Τώρα είναι που θέλω να πάω σαν τρελή στην Ισλανδία.-
Σήμερα θα κοιμηθώ σαν πουλάκι, με τόσες εικόνες απαράμιλλης ομορφιάς !!! Να σαι καλά Isabelle !!!
Αύριο θα την τελειώσω την ιστορία και ανυπομονώ απο τώρα !
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.403
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καπου προς το Νεστοριο αν θυμαμαι καλα. Πανε πια πανω απο 25 χρονια...
Χαίρομαι που πέρασες απο τον τόπο που μεγάλωσα ! Τότε εγώ ήμουν 15 και πήγαινα ακόμα σχολείο :)
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Υπάρχει τέτοιο πράγμα στα ταξίδια;;; Ειδικά σε τέτοια μέρη ;;; Ούτε καν ! Ειδικά στην Ισλανδία...όλα.-
Την δική σου ιστορία την άφησα για το τέλος. Για να την απολαύσω ! Αφού όλα :)
Εδω που τα λεμε δικιο εχεις! Η εννοια της πλεονεξιας δεν υφισταται για την Ισλανδια. Κι ακομα λιγοτερο η εννοια του κορεσμου. Η χωρα δικαιως δεν χορταινεται!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Χαίρομαι που πέρασες απο τον τόπο που μεγάλωσα ! Τότε εγώ ήμουν 15 και πήγαινα ακόμα σχολείο :)
Δεν ξερω πως εχει διαμορφωθει η περιοχη σημερα, τοτε παντως μου αφησε κορυφαιες εντυπωσεις. Ασε που ηταν περιπου απατητη. Ωραιες εποχες...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.403
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ότι και να πώ για το ταξίδι σας στην Ισλανδία, θα είναι πολύ λίγο....γι' αυτό δεν θα πώ τίποτ' άλλο !
Ένα μεγάλο ευχαριστώ μόνο, για τις τόσο σημαντικές πληροφορίες που δίνεις για ένα ταξίδι που έχω σκοπό να κάνω σε δύο χρόνια απο τώρα ! Να σαι πάντα καλά !
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.403
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν ξερω πως εχει διαμορφωθει η περιοχη σημερα, τοτε παντως μου αφησε κορυφαιες εντυπωσεις. Ασε που ηταν περιπου απατητη. Ωραιες εποχες...
Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό άνθρωπο που μεγάλωσα εκεί ! Είχα τα πιο όμορφα παιδικά χρόνια που μπορεί να έχει ένα παιδί απο πολλές απόψεις ! Εξού και η μεγάλη αγάπη προς την φύση και τα "κρυερά" μέρη :)
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Ότι και να πώ για το ταξίδι σας στην Ισλανδία, θα είναι πολύ λίγο....γι' αυτό δεν θα πώ τίποτ' άλλο !
Ένα μεγάλο ευχαριστώ μόνο, για τις τόσο σημαντικές πληροφορίες που δίνεις για ένα ταξίδι που έχω σκοπό να κάνω σε δύο χρόνια απο τώρα ! Να σαι πάντα καλά !
Σου ευχομαι ολοψυχα να το κανεις, και μακαρι να πας παντου!
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Με αφορμή την ταξιδιωτική ιστορία του μήνα έπεσα πάνω στην ιστορία σου , η οποία μου είχε διαφύγει..
Πανέμορφη περιγραφή..ήθελα που ήθελα να πάω στην Ισλανδία η ιστορία σου ήρθε να με αποτελείωσει:haha:
Ευχαριστούμε που μας ταξίδεψες έστω και από το σπίτι..και εύχομαι κάποια στιγμή η ιστορία σου να μου χρησιμεύσει σαν οδηγός για την επισκεψή μου στην πανέμορφη αυτή χώρα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.121
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom