Δανία Ισλανδία Πλήρης γύρος Ισλανδίας, κεντρική έρημος, Δυτικά Φιορδ και μια τζούρα από Γροιλανδία

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Ωχ Παναγία μου...τι μας περιμένει πάλι...
Θα δημοσιεύσεις και χαρτη Ισαβελλα ή το αφηνεις σε μας;
Vagantos βρες γρήγορα τρεις ακόμα πρόθυμους, νοικιάστε ένα γερό αυτοκίνητο και βουρ κατά κει. Έτοιμο σε βλέπω.

Και εννοείται ότι και χάρτη θα βάλουμε κι απ' όλα. Αμ πως, έτσι θα σας αφήσω :xmas_biggrin:!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ίσως με καταλάβετε...

Ξυπνάς στις 6.30 το πρωί και δε βλέπεις την ώρα να πάς δουλειά, αν και είναι Παρασκευή (και 13)! Μόλις φτάσεις, παρκάρεις άτσαλα και ανεβαινεις τις σκάλες τρέχοντας. Ευτυχώς, κάποιος έχει ήδη ζεστάνει το νερό και φτιάχνεις ζεστό καφέ χωρίς καθυστέρηση.
Στο μάτι σου έχει μπεί μια βλεφαρίδα, αλλά κάθεσαι ήδη μπροστά στον υπολογιστή (που ευτυχώς έχεις αφήσει αναμένο απο χθές το μεσημέρι). Ξεκινάς το διάβασμα για έναν απο τους προορισμούς-προτεραιότητές σου...Ισλανδία!

Πάω τώρα να βγάλω τη βλεφαρίδα, τέλειωσα το κεφάλαιο!
Μην αργείς σε παρακαλώ!!!!!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Ίσως με καταλάβετε...

Ξυπνάς στις 6.30 το πρωί και δε βλέπεις την ώρα να πάς δουλειά, αν και είναι Παρασκευή (και 13)! Μόλις φτάσεις, παρκάρεις άτσαλα και ανεβαινεις τις σκάλες τρέχοντας. Ευτυχώς, κάποιος έχει ήδη ζεστάνει το νερό και φτιάχνεις ζεστό καφέ χωρίς καθυστέρηση.
Στο μάτι σου έχει μπεί μια βλεφαρίδα, αλλά κάθεσαι ήδη μπροστά στον υπολογιστή (που ευτυχώς έχεις αφήσει αναμένο απο χθές το μεσημέρι). Ξεκινάς το διάβασμα για έναν απο τους προορισμούς-προτεραιότητές σου...Ισλανδία!

Πάω τώρα να βγάλω τη βλεφαρίδα, τέλειωσα το κεφάλαιο!
Μην αργείς σε παρακαλώ!!!!!
Αντώνη μου πως να σε προλάβω η δόλια που οοοολους σχεδόν τους προορισμούς τους έχεις σε προτεραιότητα;;!! :xmas_mrgreen:
Και όχι μην φοβάσαι, δεν θα σε εκθέσω (περισσότερο) . Άσε που στο κάτω κάτω το ομολογείς μόνος σου φαρδιά πλατιά με το σλόγκαν κάτω από την υπογραφή σου. Τα θέλεις όλα και καλά κάνεις (ταξιδιωτικά μιλώντας εννοείται!):xmas_lol:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντώνη μου πως να σε προλάβω η δόλια που οοοολους σχεδόν τους προορισμούς τους έχεις σε προτεραιότητα;;!! :xmas_mrgreen:
Και όχι μην φοβάσαι, δεν θα σε εκθέσω (περισσότερο) . Άσε που στο κάτω κάτω το ομολογείς μόνος σου φαρδιά πλατιά με το σλόγκαν κάτω από την υπογραφή σου. Τα θέλεις όλα και καλά κάνεις (ταξιδιωτικά μιλώντας εννοείται!):xmas_lol:
Υπερβάλλεις... Στο Τουρκμεκιστάν δε σε πίεσα καθόλου!
Εδώ όμως, τι να κάνω, πως να μην το ζητήσω;
Μη μου απαντήσεις τώρα, γράψε μιά παράγραφο απο το επόμενό σου κεφάλαιο! :D
Δε με εκθέτεις καθόλου-είσαι διακρητικότατη, έτσι κι αλλιώς (δεν ειρωνεύομαι-πλέον το διευκρινίζω κάθε φορά, γιατί ο γραπτός λόγος μπορεί να επιφέρει παρεξηγήσεις, λέμε τώρα...).
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
@isabelle Εσείς την οργώσατε την κεντρική Ισλανδία.:xmas_evil:

Και για να κλείνω με το κεφάλαιο των οικονομικών, σημειώστε ότι γνωστό ταξιδιωτικό γραφείο της Αθήνας διαφήμιζε για την ίδια εποχή πακέτο μόλις 14 ημερών Ισλανδία-Γροιλανδία στα 4070 ευρώ…
Με την κορώνα στις 180 το ένα ευρώ εκείνη την ωραία εποχή του 2009, πιστεύω έβγαζαν καλό κέρδος (αν συμπληρώνονταν τα απαιτούμενα άτομα της εκδρομής).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ζεζεμπελ το παιζετε σε διπλο ταμπλο κυρια μου ..(και πολυ καλα κανετε !!!)
Ανυπομονουμε για τη συνεχεια (κυριως για Γροιλανδια)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Vagantos βρες γρήγορα τρεις ακόμα πρόθυμους, νοικιάστε ένα γερό αυτοκίνητο και βουρ κατά κει. Έτοιμο σε βλέπω.

Και εννοείται ότι και χάρτη θα βάλουμε κι απ' όλα. Αμ πως, έτσι θα σας αφήσω :xmas_biggrin:!
Θέλω μόνο 2 πρόθυμους ( εγώ και η vagantaina οι αλλοι 2).
Μόλις θα εχω την ιστορια τυπωμένη αρχίζω το ψάξιμο.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Υπερβάλλεις... Στο Τουρκμεκιστάν δε σε πίεσα καθόλου!
Έχεις δίκιο, το παραδέχομαι! Κύριος με το Τουρκμενιστάν, καμία πίεση. Όταν ωστόσο πιάσουμε την Αφρική κάτω από τον Ισημερινό, ή όταν πετάξουμε για Λατινική Αμερική, εκεί βέβαια δεν παίρνω όρκο ότι θα δείξεις την ίδια υπομονή. :xmas_cheesygrin:

@isabelle Εσείς την οργώσατε την κεντρική Ισλανδία.:xmas_evil:
Ε, ότι μπορούσαμε κάναμε. Να μην βγάλει το ρημάδι το Wrangler τα λεφτά του;:xmas_mrgreen:


Ζεζεμπελ το παιζετε σε διπλο ταμπλο κυρια μου ..(και πολυ καλα κανετε !!!)
Ανυπομονουμε για τη συνεχεια (κυριως για Γροιλανδια)
Ναι, η αλήθεια είναι ότι έβαλα διπλό βάρος στην καμπούρα μου. Άντε να δω πως θ' ανταποκριθώ. :xmas_rolleyes:
Πάντως μακάρι ν' ανυπομονούσες για την Ισλανδία για την οποία έχω πολύ ψητό. Από Γροιλανδία όπως ήδη είπα πήραμε μονάχα μια τζούρα. Τι να σου κάνουνε μονάχα δυομιση μέρες. Βέβαια από τα ολότελα...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Θέλω μόνο 2 πρόθυμους ( εγώ και η vagantaina οι αλλοι 2).
Μόλις θα εχω την ιστορια τυπωμένη αρχίζω το ψάξιμο.
Σήμερα έμαθα ότι έχω μεγάλη άδεια για το 2012 (λες να μου έλεγαν με τρόπο ότι κοντεύει η απόλυση; ) και ω! τι σύμπτωση, ξεκίνησε η ιστορία της Isabelle!! Αυτό σημαίνει ότι εκτός το ένα ταξίδι που ήδη ετοίμαζα, τώρα μάλλον ξεκινάω να σκέφτομαι για δεύτερο! Και να δείς τι είναι η π*****α η μοίρα! Έχω πάρει μέρος σε 2 παγκόσμια συνέδρια για κάποιο θέμα που ασχολούμαι και με ενημέρωσαν ότι εφέτος τον Αύγουστο είναι στην...Ισλανδία!! Το θέμα είναι ότι η Νορβηγία που σκεφτόμουν μάλλον πάει στην άκρη, αλλά η Ισλανδία ήταν πάντα πάνω στη λίστα μου. Αν λεω, αν είμαι στο γκρούπ του συνεδρίου (γιατί έχει περιορισμένο αριθμό συμμετεχόντων απο κάθε χώρα), συνήθως γίνεται τέλος Αυγούστου και έλεγα να μείνω εγώ ακόμη κανένα 10ήμερο....θα δούμε!!

Έχεις δίκιο, το παραδέχομαι! Κύριος με το Τουρκμενιστάν, καμία πίεση. Όταν ωστόσο πιάσουμε την Αφρική κάτω από τον Ισημερινό, ή όταν πετάξουμε για Λατινική Αμερική, εκεί βέβαια δεν παίρνω όρκο ότι θα δείξεις την ίδια υπομονή. :xmas_cheesygrin:
Ωχ ωχ ωχ!! Ένα ένα... μη μας το κάνεις τώρα αυτό! Τέλειωσε τις τρέχουσες και μετά! Πόσα σοκ μαζί θα πάθω σ'αυτό το φόρουμ;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
... μεχρι να δω τη τελικη σουμα(συνολο) κοντεψα να παθω :xmas_sad:εγκεφαλικο...οχι βεβαια πως μετα ησυχασα αλλα λεμε τωρα μηπως τωρα θα ειναι πιο φτηνα?:xmas_sad::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Σήμερα έμαθα ότι έχω μεγάλη άδεια για το 2012 (λες να μου έλεγαν με τρόπο ότι κοντεύει η απόλυση; ) και ω! τι σύμπτωση, ξεκίνησε η ιστορία της Isabelle!! Αυτό σημαίνει ότι εκτός το ένα ταξίδι που ήδη ετοίμαζα, τώρα μάλλον ξεκινάω να σκέφτομαι για δεύτερο! Και να δείς τι είναι η π*****α η μοίρα! Έχω πάρει μέρος σε 2 παγκόσμια συνέδρια για κάποιο θέμα που ασχολούμαι και με ενημέρωσαν ότι εφέτος τον Αύγουστο είναι στην...Ισλανδία!! Το θέμα είναι ότι η Νορβηγία που σκεφτόμουν μάλλον πάει στην άκρη, αλλά η Ισλανδία ήταν πάντα πάνω στη λίστα μου. Αν λεω, αν είμαι στο γκρούπ του συνεδρίου (γιατί έχει περιορισμένο αριθμό συμμετεχόντων απο κάθε χώρα), συνήθως γίνεται τέλος Αυγούστου και έλεγα να μείνω εγώ ακόμη κανένα 10ήμερο....θα δούμε!!
O Coehlo θα έλεγε πως το σύμπαν συνωμοτεί υπέρ σου για να πας. Ετοιμάσου λοιπόν!


Ωχ ωχ ωχ!! Ένα ένα... μη μας το κάνεις τώρα αυτό! Τέλειωσε τις τρέχουσες και μετά! Πόσα σοκ μαζί θα πάθω σ'αυτό το φόρουμ;
Όχι, όχι δεν θα το κάνω. Πρώτα οι τρέχουσες. Δεν προβλέπεται άλλο σοκ (για την ώρα τουλάχιστον).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom