Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Όπως βλέπετε και από κάτω, στην αντίστροφη μέτρηση, σε μία βδομάδα (27/2) προγραμματίζω ταξίδι στην Μέση Ανατολή, με πρώτη στάση την Αίγυπτο..΄Μετά τα διάφορα γεγονότα, υπήρξε αρκετή σκέψη όσο αφορά τη πραγματοποίηση του ταξιδιού..Ολος ο κόσμος προσπάθησε να με πείσει να μην κάνω αυτό το ταξίδι.. Ωστόσο, η απόφασή μου δίνεται από κάτω, στην αντίστροφή μέτρηση...

Αν και η απόφασή μου είναι αμετάκλητη, θα ήθελα πολύ να ακούσω τι θα κάνατε εσείς (ως ταξιδευτές) σε αυτή την περίπτωση..

Ενημέρωση προσεχώς...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Προσωπικα δεν θα πηγαινα...ηδη επικρατει χαος και ομαδικες διαδηλωσεις δεν εχουν ηρεμησει τα πραγματα
Καπου διαβασα οτι το 96% των κρατησεων εχουν ακυρωθει και το 4% ειναι απεσταλμενοι δημοσιογραφοι
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εγώ θα πήγαινα, δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

εγώ ακόμα θυμάμαι το ταξίδι στην Σερβία ένα μήνα μετά την λήξη του πολέμου. Αντάρτες στο δρόμο να κοιτάνε τα αυτοκίνητα, στρατιώτες κάθε 1500 μέτρα, γέφυρες παντού καταστραμένες κι αλλά πράγματα που δε θυμάμαι.
2 πράγματα μισώ από αυτό το ταξίδι
που δε είχα μηχανή κι που δε ήμουν μεγάλος για να καταλάβω το τι είχε γίνει τότε
 

alis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Κι εγώ ήταν να πάω Αίγυπτο 18/02 αλλα το ανέβαλα, αρχικά έτσι έλεγα κι εγώ ότι και άν μου έλεγαν οι άλλοι εγώ επέμενα ότι θα πάω αλλά έπειτα έκατσα και σκέφτηκα καλύτερα να το κάνω μετά απο κανα χρόνο που θα έχει συνέλθει λίγο η κατάσταση. Δε ξέρω ίσως και να μη συμβεί τίποτα αλλά είναι ρίσκο όσο να ναι.
 
Μηνύματα
46
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ασία παντού
Την επόμενη βδομάδα θα βρισκόμουν στο Κάιρο. Το ακύρωσα όμως μετά από συζήτηση που είχα με τον πρόξενο εκεί. Οτιδήποτε τουριστικό εκεί υπολειτουργεί ή δεν λειτουργεί καν. Το Αιγυπτιακό μουσείο είναι σχεδόν κλειστό, οι αγορές το ίδιο. Επικρατεί ακόμα χάος στους δρόμους με εντονη την αστυνομική παρουσία στους δρόμους και με συνεχείς ελέγχους. Το Κοπτικό Κάιρο φρουρείται με τον φόβο των Ισλαμιστών. Νομίζω θέλει κότσια το πράγμα...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ θα πήγαινα. Να πας. Κι αν χάσεις μερικά τουριστικά δεν πειράζει..
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
μιας και θα εισαι ηδη ετοιμος γι αυτο το ταξιδι, σιγουρα δεν το ακυρωνεις!οχι οτι θα κινδυνευσεις,αλλα επειδη σιγουρα θα εισαι περιορισμενος και δεν θα το απολαυσεις....και επειδη εχεις ξαναπαει,απλα λιγοστευεις τις μερες στην αιγυπτο και μενεις αλλου περισσοτερο!!!
αντε και καλο ταξιδι φιλαρακι!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω οτι τα δύσκολα πέρασαν,εγώ θα πήγαινα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.424
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
το σκεφτηκα κι εγω αλλα δε θα το κανω εν τελει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom