Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Η στιγμή έφτασε!!
Σακίδιο έτοιμο, φωτογραφικές μηχανές φορτισμένες, μνήμες άδειες και έτοιμες να γεμίσουν, διάθεση στα ύψη... Σε λίγες ώρες θα κάνω βόλτες στο πολύβουο Καιρο...:clap:
Τα λέμε ξανά περίπου σε ένα μήνα με εντυπώσεις, εμπειριες και χορταστικές ιστορίες...
Γειααααα :p
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
στο καλό,καλά να περάσεις και να προσέχεις.καλή αντάμωση.
 

irene14978

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Σε αυτό το δίλημμα είχα μπει και εγώ. Είχαμε πει με το σύζυγο να πάμε το Σεπτέμβριο 2 βδομάδες ή Τυνησία ή Αίγυπτο (Σαρμ Ελ Σεϊχ και Ασουάν) γιατί δεν είχαμε πάει πέρισυ και είχαμε επιλέξει την Ταυλάνδη για το ταξίδι του μέλιτος. Όμως μετά από πολλές συζητήσεις με φίλους που ταξιδεύουν συχνά και με μία φίλη που δουλεύει σε ταξιδιωτικό πρακτορείο, αποφασίσουμε να το αναβάλουμε για φέτος τουλάχιστο. Ψιλοφοβάμαι η αλήθεια είναι. Τόσα γίνονται γμτ! Είναι να φοβάμαι. Πάντως αφού το πήρες το ρίσκο, καλά να περάσεις και περιμένουμε νέα με την επιστροφή σου.:p
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Γεια σας!! επεστρεψα από την "φλεγόμενη Μέση Ανατολή"! Προσεχώς, πολλά νέα και ιστορίες...:)
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
θα σε περιμενουμε πως και πως στην συναντηση για να τις ακουσουμε!!!!!!!
καλως ορισες!!!!!!
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εντελώς απρογραμμάτιστα (ξανά)πάω Αίγυπτο, Κάιρο, στις 22/5/2011.
Αν κάποιος έχει νέα ας ενημερώσει. Αν και θα μείνουμε σε φίλους οι οποίοι μας είπαν ότι η κατάσταση είναι μια χαρά, καλύτερη και απο πριν και δεν υπάρχει πρόβλημα.
Είδωμεν...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εντελώς απρογραμμάτιστα (ξανά)πάω Αίγυπτο, Κάιρο, στις 22/5/2011.
Αν κάποιος έχει νέα ας ενημερώσει. Αν και θα μείνουμε σε φίλους οι οποίοι μας είπαν ότι η κατάσταση είναι μια χαρά, καλύτερη και απο πριν και δεν υπάρχει πρόβλημα.
Είδωμεν...
Αφού έχεις φίλους εκεί να σε ενημερώνουν, τι θέλεις να σου πούμε εμείς?

Καλό ταξίδι....
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μετά και τα προχθεσινά γεγονότα στην Αίγυπτο, τι με έπιασε κι εμένα τώρα να στείλω μέιλ στην πρεσβεία μας εκεί????????????
Η απάντηση που πήρα ήταν η εξής:
Kalimera sas,

Se synexeia tou e-mail sas apo 9/5 sas enimeronoume oti i katastasi den einai akomi statheri. An tha erthete stin Aigypto afto tha einai me diki sas efthini.
Boreite na epikoinonisete me to Ypoyrgeio Eksoterikon gia perissoteres plirofories.


Consulate General of Greece in Cairo
tel.: +202 25753833, 25741140, 25741085, 25791429
fax: +202 25753962
e-mail: [email protected]
address: 14, Emad El Din str., Down Town - Cairo
Από τη μια σκέφτομαι ότι οι φίλοι μας εκεί μας λένε οτι είναι όλα καλά, ίσως έχουν συνηθίσει και την κατάσταση εκεί...αλλά πάλι αν ήταν ζόρικα τα πράγματα δεν θα μας το έλεγαν?? Μετά πάλι σκέφτομαι την απάντηση της πρεσβείας μας, αλλά δεν εννοείται ότι όπου πάμε , με δική μας ευθύνη δεν είναι, είται στην Αίγυπτο ή οπουδήποτε στην Ευρώπη? Και στο υπουργείο εξωτερικών τι θα μου πούνε???????????
Με έχει πιάσει ένα ψιλοάγχος βέβαια, τώρα τι σας λέω κι εσάς, απλά τις σκέψεις μου γράφω, πείτε μου ότι όλα θα είναι καλά να ησυχάσω:roll::roll:Ευχαριστώ παιδιά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom