Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ωραια, επειδη το ερωτημα σου ειναι λιγο γενικο, θα σου προτεινα να πας εκει που λεει αναζητηση και βαλε τη λεξη Αιγυπτος και θα σου βγαλει ενα σωρο πληροφοριες, ιστοριες που εχουν γραφτει εδω μεσα για την Αιγυπτο.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
ή έστω πες μας τι σε απασχολεί.

Διαμονή, φαγητό, μετακινήσεις. Πότε πας ταξίδι, πόσες μέρες. κάτι...
 

diafano

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΥΠΤΟς
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
καλημερα ολα αυτα που ειπες παραπανο, συγνωμη αλλα εχτες την εχασα την σελειδα και δεν μπορεσα να ητην βρω το βραδυ οταν γυρησα απο την δουλεια
 

diafano

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΥΠΤΟς
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
γεια σας θελω να μαθω τι δεν πρεπει να χασω απο καιρο και αλεξαντρηα να παω και αλλου?τι να φαω τι να παρω μαζι μου για εκει και τι να παρω απο εκει για δω και που γα βρω οικονομηκα πακετα και ποσες μερες ειναι καλα?
 

billaras

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Μην οδηγήσεις στο Κάιρο!!!
Στο Καιρο όπως και σε οποιαδήποτε άλλη πόλη θεωρώ (δεν έχω πάει αλλά το σκέφτομαι εδώ και πολύ καιρο) ότι το αυτοκίνητο είναι περιττο λόγω των αστικών μεταφορών (νομίζω το Καιρο εχει και μετρο) - πρέπει να βρίσκεις parking κλπ κλπ

Τι λέτε όμως για οδήγηση εκτός Καιρου? Στην ενδοχώρα?
Γίνεται? Μήπως θα ήταν καλύτερα 2-3 αυτοκίνητα (κομβόϊ;)

Η δυτική Αίγυπτος όπως επίσης και η χερσ. του Σινά είναι προσβάσιμες με αυτοκίνητο (που θα έχει μέσα οδηγό και συνοδηγο τουρίστες, Έλληνες - χωρίς γνώση της τοπικής γλώσσας κλπ κλπ);

Βασίλης
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αλλωστε δεν νομιζω οτι υπαρχουν καν γραφεια ενοικιασεως αυτοκινητων.
 

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδηποτε ταξιδι
Πολυ ωραιο βιντεο..!κι εγω φευγω Αιγυπτο σε 20 μερες...!εντελως ανεξαρτητος..!θα κατσω 10 μερες αλλα σκεφτομαι να παρω sleeper train και να παω μεχρι το ασσουαν 2-3 μερες και μετα αλλες 2-3 μερες στο λουξορ!Ποια η αποψη σας για το τρενο!απ΄οτι εχω ψαξει το συγκεκριμενο ειναι μια χαρα!ξερω οτι θα ειναι ταλαιπωρια,καθως θελει 12 ωρες να παει Ασσουαν,αλλα εκει ειναι ολη η μαγεια!το αλλο που σκεφοτμαι ειναι οτι θα εχει ωραια τοπια αφου θα πηγαινουμε παραλληλα με το Νειλο..!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλά να περάσετε όλοι στην Αίγυπτο.Ήθελα να πάω πάρα πολύ εκεί φέτος δυστυχώς δεν μπόρεσα δεν πειράζει όμως θα δς τις φωτογραφίες σας :)
 

damianos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Νοεμβριος 2010

Καλημερα σε ολους.

προκειτε να παω 1 νοεμβριου με 6 καιρο μεμονομενα.:clap:

6 μερες 5 νυχτες. τι να πρωτοπρολαβω...? :shock:

θελω να μου πει καποιος αν ξερει πληροφοριες για 2 μερες καιρο τα πιο σημαντικα και μετα απο καιρο ασουαν με τρενο για να κανουμε την 3ημερη κρουαζιερα προς το λουξορ. :roll:

ευχαριστω εκ των προτερων

Δαμιανος
Χανια
:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.949
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom