Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

kalel4700

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παλι καλα που σε ακουσα φιλη μου anel γιατι σημερα το πρωι επερνα τηλ σε οσα ξενοδοχεια βρηκα στον αγιο νικητα και με το ζορι ειχαν δωματιο, αοποτε λογικα αν πηγαινα ετσι δεν θα εβρισκα με τιποτα. οποτε εκλεισα τελικα στο odyssey και ελπιζω να εινια καλο οπως φαινεται απο τις φωτογραφιες. ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!
 

irsak

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Έχω πάει δύο φορές στην Λευκάδα και με σιγουριά σου λέω ότι θα ήταν καλά να βρεις κατάλυμμα στην περιοχή του Αγίου Νικήτα. Το χωριό είναι πολύ γραφικό. Αντίθετα η άλλη πλευρά (Νυδρί) νομίζω ότι δεν λέει και πολλά. Γενικότερα το νησί είναι ωραίο. Α! και να έχεις υπόψιν ότι έχει λίγες οργανωμένες παραλίες. Επίσης έχει καλό ψαράκι στα Σύβοτα. Αυτά.... Καλά να περάσεις
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
παλι καλα που σε ακουσα φιλη μου anel γιατι σημερα το πρωι επερνα τηλ σε οσα ξενοδοχεια βρηκα στον αγιο νικητα και με το ζορι ειχαν δωματιο, αοποτε λογικα αν πηγαινα ετσι δεν θα εβρισκα με τιποτα. οποτε εκλεισα τελικα στο odyssey και ελπιζω να εινια καλο οπως φαινεται απο τις φωτογραφιες. ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!
καλό θα είναι!!εξασφάλισε όμως από τώρα πως θα έχεις δωμάτιο με κλιματισμό και ψυγειάκι..η Λευκάδα δεν έχει γενικά μεγάλα ξενοδοχεία,αλλά μικρές μονάδες,με ότι συνεπάγεται αυτό!!ο Αγ.Νικήτας θα σε ξετρελάνει,αλλά μην παραλείψεις να δεις το κάθισμα(2χιλ.απο αγ.νικήτα),το Πόρτο Κατσίκι (σταθερά ψηφίζεται 1 από τις καλύτερες παραλίες. 20χιλ. απόσταση,αλλά πας οδικώς ή με καίκι),τα πευκούλια,τον πόρο(υπέροχος κόλπος με γαλαζοπράσινα νερά),τα σύβοτα......και πολλά-πολλά άλλα!!
καλό ταξίδι και να περάσετε υπέροχα!!:)

(μα καλά,φέτος που δεν θα πάω εγώ θα πάτε όλοι???:(΄ή μήπως να το ξανασκεφτώ??):roll:
 

nati1985

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
δε ξερω ακομη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Λευκαδα...

Γεία σε όλους σας,φέτος σκέφτομαι να επισκευτώ το νησί της Λευκάδας!Έχει πάει κανείς απο 'σάς?Τι όμορφο έχετε να μου προτείνετε?:D
Γεια σου,μιας κ φετος λες να επισκευθεισ την λευκαδα θα σοθ προτεινα οποσδοιποτε να πασ στισ παρακατο παραλιες,
1.γκρεμνοι, ειναι οτι καλυτερο εχω δει ποτε σε παραλια,αρκει να εχεις διαθεσει για πολλα σκαλοπατια
2.καθισμα, αλλη μια τρελη παραλια με ωραια μπαρακια για να πιεις τα κοκτειλ σου
3.αγ.νικητας,γραφικη παραλια με εναν ομορφο πεζοδρομο κ μικρα μαγαζακια για τα δωρα σου
Για φαγητο θα σου προτεινα ενα ομορφο μεζεδοπωλειον στο κεντρο της λευκαδας,θυμαρι,ονομαζεται κ το εχουν δυο νεα παιδια κ υπαρχει μια πολυ ομορφη κατασταση κ καλο φαγητο σε μια υπεροχη αυλη.
ελπιζω να σε βοηθησα...καλες διακοπες;)
 

nati1985

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
δε ξερω ακομη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
γκαρσονιερα στη κερκυρα

Αν καποιοσ θελει να παει διακοπες στη πανεμορφη κερκυρα,μπορω να τον βοηθησω για την διαμονη του στο νησι.νοικιαζω γκαρσονιερα σε πολυ καλη:p τιμη κ κοντα στο κεντρο τησ κερκυρασ κ κοντα σε παραλια...φιλακια
 

asxetosmd

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λευκάδα
Σε λιγες μέρες προκειται και γω να πάω Λευκάδα και θα ήθελα να ρωτήσω για την κατάσταση του οδικού δικτύου στο νησί. Δε με απασχολουν οι στροφες αλλά κυρίως η κατάσταση του οδοστρώματος και το πλάτος των δρόμων και γενικά αν η κίνηση είναι επικίνδυνη. Ευχαριστώ και καλές διακοπές σε όλους!!!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ανάλογα με το που θέλεις να πας.γενικά τα τελευταία χρόνια έχουν φτιάξει μεγάλους δρόμους..αλλά υπάρχουν όλες οι ποιότητες στο νησί..αν θες να μείνεις στα παραλιακά,τον γύρο του νησιού δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα παρά μόνο όπου ο δρόμος περνά μέσα από ορεινά χωριά.πχ. εξάνθεια, εγκλουβή,κτλ. όπου θέλει μόνο λίγο προσοχή,τίποτα παραπάνω.
οι περισσότεροι δρόμοι είναι πια ασφαλτοστρωμένοι και το οδόστρωμα αρκετά καλό.
καλά να περάσεις...:p
ΥΓ. την αγάπη μου στη βασίλισσα του Ιονίου!
 

asxetosmd

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λευκάδα
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πηροφορίες!!!
Τα ορεινά δε με τρομάζουν για να μη σου πω ότι δε με απασχολούν καθολου.
Είμαι στη Ευρυτανία 7 μηνες τώρα οπότε... Οι δρόμοι εδώ δεν είναι και ότι καλύτερο, μάλλον ότι χειρότερο!
 

jetry

Member
Μηνύματα
41
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικό
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
παιδιά καλημέρα,
φέτος κ εμείς έχουμε προγραμματίσει διακοπές στη Λευκάδα και ήδη μετράω αντίστροφα για την άδειά μου :D εχουμε κλείσει δωμάτιο στο Νυδρί αν και πολλά ακούγονται αλλά τώρα έγινε ελπίζω να μην είναι τόοοοσο χάλια! Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα ενοικίασης ιστιοπλοικού για ολόκληρη μέρα όχι μέχρι τις 6 που είναι τα καραβάκια που μπορείς να κάνεις βόλτα σε Σκορπιό κτλ. Θσ μας άρεσε να μεινουμε 1-2 βράδια σε ιστιοπλοϊκό. Γνωρίζει κανείς κάτι; Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;
 

FELIXAKI

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γεια σας παιδια.Θα ειμαι Λευκαδα την πρωτη βδομαδα του Σεπτεμβρη! Ελπιζω να μην εχει πολυ κοσμο εκεινη την εποχη.. Το μονο που με ανησυχει ειναι ο καιρος. Εχω ακουσει οτι απο μεσα Αυγουστου ξεκινανε βροχες στο Ιονιο. Μπορει να μου απαντησει αν ξερει καποιος που ειναι απο εκει ή εχει τυχει να βρισκεται τον Σεπτεμβρη στην Λευκαδα τι καιρο να περιμενω? Ευχαριστω πολυ...
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
γεια σας παιδια.Θα ειμαι Λευκαδα την πρωτη βδομαδα του Σεπτεμβρη! Ελπιζω να μην εχει πολυ κοσμο εκεινη την εποχη.. Το μονο που με ανησυχει ειναι ο καιρος. Εχω ακουσει οτι απο μεσα Αυγουστου ξεκινανε βροχες στο Ιονιο. Μπορει να μου απαντησει αν ξερει καποιος που ειναι απο εκει ή εχει τυχει να βρισκεται τον Σεπτεμβρη στην Λευκαδα τι καιρο να περιμενω? Ευχαριστω πολυ...
1.κοσμο δεν θα εχει πολυ αρα θα εισαι οκ
2.ο καιρος να μην σε ανησυχει . ζεστη θα εχει ακομα . αν πεσει και καμια μπορα θα ειναι για μιση μερα. ασε που η θαλασσα ειναι φοβερη τον σεπτεμβρη και πολυ ποιο ζεστη απο ολο το καλοκαιρι.
αυτο που λες για της βροχες στο ιονιο δεν ισχυει. καλοκαιρι εχουμε και το σεπτεμβρη.
 

kalel4700

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλό θα είναι!!εξασφάλισε όμως από τώρα πως θα έχεις δωμάτιο με κλιματισμό και ψυγειάκι..η Λευκάδα δεν έχει γενικά μεγάλα ξενοδοχεία,αλλά μικρές μονάδες,με ότι συνεπάγεται αυτό!!ο Αγ.Νικήτας θα σε ξετρελάνει,αλλά μην παραλείψεις να δεις το κάθισμα(2χιλ.απο αγ.νικήτα),το Πόρτο Κατσίκι (σταθερά ψηφίζεται 1 από τις καλύτερες παραλίες. 20χιλ. απόσταση,αλλά πας οδικώς ή με καίκι),τα πευκούλια,τον πόρο(υπέροχος κόλπος με γαλαζοπράσινα νερά),τα σύβοτα......και πολλά-πολλά άλλα!!
καλό ταξίδι και να περάσετε υπέροχα!!:)

(μα καλά,φέτος που δεν θα πάω εγώ θα πάτε όλοι???:(΄ή μήπως να το ξανασκεφτώ??):roll:
γιαυτο που ειπες οτι πας με καικι στο καθισμα....απο που μπορω να το παρω? απο τον αγιο νικητα? ξερεις αν εχει και καικια που πανε σε αλλες παραλιες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom