Σλοβενία Πληροφορίες για Λιουμπλιάνα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Λουμπλιανα βγαινει σε μια μερα απο το πρωι ως το βραδυ? Γενικα δεν με τρελαινει το να μεινουμε πολυ, τη βλεπω πολυ μικρη και δεν βλεπω κανενα αξιοθεατο που θα μας φαει χρονο, σε παρκα δεν συχναζω.
E βγαίνει. Τώρα έχει και μέρη που μπορείς να πας με ημερήσιες. Πάντως είναι όμορφη το βράδυ. Βέβαια πήγα χειμώνα, φοβάμαι ότι το καλοκαίρι θα είναι γεμάτη με βρετανομεθύστακες.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Η Λουμπλιανα βγαινει σε μια μερα απο το πρωι ως το βραδυ? Γενικα δεν με τρελαινει το να μεινουμε πολυ, τη βλεπω πολυ μικρη και δεν βλεπω κανενα αξιοθεατο που θα μας φαει χρονο, σε παρκα δεν συχναζω.
Βγαίνει ανετα, ολα τα αξιοθεατα μαζεμενα είναι.. Απλα ειναι όμορφη και βράδυ για φαγητό ποτό
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
E βγαίνει. Τώρα έχει και μέρη που μπορείς να πας με ημερήσιες. Πάντως είναι όμορφη το βράδυ. Βέβαια πήγα χειμώνα, φοβάμαι ότι το καλοκαίρι θα είναι γεμάτη με βρετανομεθύστακες.
Υπερβολικη φυση για τα γουστα μας πιο εξω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Βγαίνει ανετα, ολα τα αξιοθεατα μαζεμενα είναι.. Απλα ειναι όμορφη και βράδυ για φαγητό ποτό
Δεν εχω ξαναδει πιο υπερτιμημενη βραδινη διαμονη στην περιοχη. Με τα μισα λεφτα θα μεινουμε σε ισοτιμο ξενοδοχειο στην Τεργεστη, 1,5 ωρα απο κει. Διαβαζω οτι θα χασουμε σνιτσελ το βραδυ. Οκ, θα το φαμε μεσημερι. Παμε μονο για να βαλει 10η καρφιτσα ο γιος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν εχω ξαναδει πιο υπερτιμημενη βραδινη διαμονη στην περιοχη. Με τα μισα λεφτα θα μεινουμε σε ισοτιμο ξενοδοχειο στην Τεργεστη, 1,5 ωρα απο κει. Διαβαζω οτι θα χασουμε σνιτσελ το βραδυ. Οκ, θα το φαμε μεσημερι. Παμε μονο για να βαλει 10η καρφιτσα ο γιος.
Σνίτσελ; Έχει φανταστικά εστιατόρια, γιατί να φάτε σνίτσελ; Δεν ξέρω τι διαμονή βρήκες, ξαναλέω ότι πήγαμε χειμώνα, πολύ ωραίο μπουτίκ ξενοδοχειάκι με 32€/δίκλινο στο κέντρο της παλιάς πόλης. Ήταν ελάχιστα ακριβότερα από το -σαφώς υποδεέστερο- Ζάγκρεμπ.

Tώρα αν πας για αγγαρεία ή για να πεις ότι πήγες και τη συγκρίνεις... με την Τεργέστη, ε εντάξει, περί ορέξεως λαχανοντολμάδες (εξαιρετικούς τους έκανα, να ευλογήσω το μουσάκι μου).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Χειμωνα βρισκεις σε ολη την Ευρωπη με 32 σε περιοδο σχολειου. Ελα να σε δω Ιουλη Αυγουστο στον νοτο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χειμωνα βρισκεις σε ολη την Ευρωπη με 32 σε περιοδο σχολειου. Ελα να σε δω Ιουλη Αυγουστο στον νοτο.
Δεν είναι εποχές αυτές. Αυτοί οι μήνες έπρεπε να λείπουν από το ημερολόγιο στο νότο. Με ένα νόμο κι ένα άρθρο αν είναι ανάγκη.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.703
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
λαχανοντολμάδες (εξαιρετικούς τους έκανα, να ευλογήσω το μουσάκι μου).
Είναι το γονίδιο! Στερεά και ειδικά Φωκίδα έχουν στο αίμα τους,τους λαχανοντολμάδες.
Μουσάκι πότε άφησες;
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Στη Λουμπλιάνα ενδιαφέρον έχει το κάστρο, αλλά και μία βόλτα στο πάρκο Τίβολι.

Για ξενοδοχείο, εγώ έμεινα στο Best Western Hotel Slon, καθαρό, περιποιημένο, πολύ καλό πρωινό και κεντρικότατο, μόλις 3 λεπτά με τα πόδια από την πλατεία Preseren.
Σ' αυτό σκέφτομαι να κλείσω τον επόμενο μήνα που θα πάμε για μια μέρα, απλά θα πάμε με ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο, το πάρκινγκ του ξενοδοχείου είναι με χρέωση?? Γνωρίζεις??
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
E βγαίνει. Τώρα έχει και μέρη που μπορείς να πας με ημερήσιες. Πάντως είναι όμορφη το βράδυ. Βέβαια πήγα χειμώνα, φοβάμαι ότι το καλοκαίρι θα είναι γεμάτη με βρετανομεθύστακες.
Καλησπερα!!! Εσεις που πηγατε χειμωνα ηταν καλα ;; γιατι με εχουν δειλιασει λιγο κ εγω σκεφτομαι να παω δεκεμβρη! Τι λετε ;; συνδυαζεται με αλλη χωρα ;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπερα!!! Εσεις που πηγατε χειμωνα ηταν καλα ;; γιατι με εχουν δειλιασει λιγο κ εγω σκεφτομαι να παω δεκεμβρη! Τι λετε ;; συνδυαζεται με αλλη χωρα ;;
Φανταστικά ήταν και με ελάχιστο κόσμο, πολύ καλές τιμές. Προφανώς συνδυάζεται με τις γύρω χώρες, καλή πρόσβαση με συγκοινωνίες ακόμη και off season. Kι έχει και πολλά ωραία μέρη εντός Σλοβενίας προφανώς.
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Φανταστικά ήταν και με ελάχιστο κόσμο, πολύ καλές τιμές. Προφανώς συνδυάζεται με τις γύρω χώρες, καλή πρόσβαση με συγκοινωνίες ακόμη και off season. Kι έχει και πολλά ωραία μέρη εντός Σλοβενίας προφανώς.
Ευχαριστω πολυ!! Η λιμνη δηλαδη ειναι ανοιχτη εκεινη την περιοδο ;; επισης λεμε να παμε και πλιτβιτσε ζαγκρεμπ κλπ ... ειναι οκ χειμωνα ;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom