Αυστραλία Πληροφορίες για Τασμανία

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
γειας σας μηπως εχει παει καποιος τασμανια και μπορει ναμου δωσει καποιες βασικες πληροφοριες?
αξιζει να πας?
θα παω εκδρομη στην αυστραλια ν.ζηλανδια και εχει ημερησια εκδρομη σε αυτο το κρατος..επειδη η τιμη για ημερησια εκδρομη ειναι αρκετα ακριβη ..πανωαπο 600ε θα θελα να ξερω αν αξιζει .τι αξιζει να δεις εκει..ευχαριστω.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
θα παω εκδρομη στην αυστραλια ν.ζηλανδια και εχει ημερησια εκδρομη σε αυτο το κρατος..επειδη η τιμη για ημερησια εκδρομη ειναι αρκετα ακριβη ..πανωαπο 600ε θα θελα να ξερω αν αξιζει .τι αξιζει να δεις εκει..ευχαριστω.
Το "κράτος" της Τασμανίας είναι γεμάτο από διαβόλους της Τασμανίας, αν γουστάρεις τέτοιους διαβόλους είναι το μέρος σου...


Υ.Γ.1. Και μετά λες γιατί στην λέω... Ετοιμάζεσαι να πας στου διαόλου την άκρη και δεν ανοίγεις ένα ρημάδι βιβλίο να δεις οτι η Τασμανία δεν είναι κράτος αλλά νησί που ανήκει στην Αυστραλία...
Υ.Γ.2 Ημερήσια εκδρομή στην Τασμανία με 600??? Ή είναι τρελοί οι τύποι ή δεν κατάλαβες τι σου είπαν...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.593
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Ο δαίμων της Τασμανίας, γνωστός και από τα παιδικά καρτούν.:lol: Εάν υποψιάστηκα καλά το πρακτορείο που θα πάς και το ταξίδι, σου ζητούν να πληρώσεις για μιά ημερήσια εκδρομή 670 ? , που περιλαμβάνει μιά κοντινή πτήση από Μελβούρνη, μιά διαδρομή 150 km με πούλμαν και ξεναγήσεις σε δύο πόλεις - ούτε καν διανυκτέρευση. Δεν θέλω να σου δώσω γνώση γιατί δεν είμαι πιό ταξιδεμένος από σένα, αλλά βρίσκω υπερβολικό, για να μην πω εξωπραγματικό αυτό το κόστος. Με τα ίδια χρήματα πας ένα εβδομαδιαίο ταξίδι στην Ευρώπη.:rolleyes:
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
τελικα κανενας νορμαλ που να μη κανει κριτικη αλλα να δινει πληροφοριες για τασμανια υπαρχει?
.και η τιμη της ημερησιας λογω αεροπλανων ειναι με τους φορους περιπου 680ε....ευχαριστω
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.593
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Το βιβλίο "1000 μέρη που πρέπει να δεις..." της Patricia Schultz για Τασμανία γράφει γιά το Εθνικό Πάρκο Freycinet και το πέρασμα Overland Track.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κοίτα εγώ νορμάλ ασφαλώς και δεν είμαι αλλά άμα δώσεις 680? για μια ημερίσια εκδρομή που τα αεροπορικά της δεν ξεπερνάνε τα 130? μάλλον θα με ξεπεράσεις στην τρέλα...

Τίποτε δεν θα δεις αν πας ημερίσια... Το πολύ-πολύ μια ξενάγηση του Hobart και κανένα διάολο... για να δεις το διάολο 680? μου φαίνονται πολλά... Η Τασμανία, από ότι λένε, είναι συμπαθητική αλλά και μεγάλη συνάμα... χρειάζεσαι διανυκτέρευση και συνενόηση με τοπικό γραφείο για να πας σε εθνικό πάρκο...

Το 680? σα νούμερο είναι εξωπραγματικό.Ρίξε μια ματιά στο site της Virgin Blue για να καταλάβεις τι σου λέμε........

Αν και μουρλός καταλαβαίνω το αυτονόητο, ΣΕ ΚΛΕΒΟΥΝΕ!!!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
τελικα κανενας νορμαλ που να μη κανει κριτικη αλλα να δινει πληροφοριες για τασμανια υπαρχει?
.και η τιμη της ημερησιας λογω αεροπλανων ειναι με τους φορους περιπου 680ε....ευχαριστω
Mας λες για ημερήσια εκδρομή που στοιχιζει κοντά 1400 δολάρια Αυστραλίας και δεν θες και κριτική .
Το φόρουμ δεν ειναι νορμάλ για τα μετρα σου μου φαινεται...:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ασε που και ο διαβολος της Τασμανιας υποφερει απο ενα ειδος ενδημικου καρκινου και ειναι πλεον ειδος απειλουμενο με εξαφανιση, πραγμα που σημαινει οτι μαλλον δε θα εχεις την ευκαιρια να κανεις τη γνωριμια του....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κοίτα εγώ νορμάλ ασφαλώς και δεν είμαι αλλά άμα δώσεις 680? για μια ημερίσια εκδρομή που τα αεροπορικά της δεν ξεπερνάνε τα 130? μάλλον θα με ξεπεράσεις στην τρέλα...
Μήπως είναι σε Business class?
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.593
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
FAMEK καλωσήρθες από το ταξίδι σου στην μακρυνή ήπειρο. Το κοινό αδημονεί για εξιστόρηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.675
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom