Ιταλία Πληροφορίες για περιοχή Garda.

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εννοείς δεν κάνει το πάρκο για εφήβους;
Ισως ειναι πιο καταλληλο για πιο μικρους. Ο ανιψιος,16, μου λεει οτι βαρεθηκε λιγο. Περισσοτερο εννουσα οτι πρεπει οπως σωστα σχεδιαζεις να εχετε εναλλακτικη κ η περιοχη προσφερεται. Ιδιως για watersports, ιστιοπλοια αλλα κ mountain biking, hiking κλπ. Αναλογα τα γουστα. Κ εχει κ ενα σωρο μικροτερα παρκα. Δεν εχω παει, λενε οτι καποια αξιζουν.
Lake Garda’s amusement parks

Μάγδα

Member
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μπορούν να κάνουν άλλες δραστηριότητες στη λίμνη; ποδηλασία, ορειβασία, ανάβαση με τελεφερίκ αν γνωρίζετε;
Δυστυχώς εμάς η επίσκεψη μας ήταν μέρος ευρύτερου road trip στη βόρεια Ιταλία οπότε δεν καθίσαμε πολύ στην περιοχή. Το θέμα είναι αν σας αρέσουν τα θεματικά πάρκα ή όχι. Εμένα τα παιδιά τρελαίνονται ακόμη και τώρα που είναι 15-17. Όπως και εμείς που είμαστε μεγάλοι. Πάντα διασκεδάζουμε. Απλά δεν είναι πολύ μεγάλο. Το Europa park στη Γερμανία (Μέλα Δρυμό) ίσως έχει περισσότερα ρολεκόστερ. Απλά στη Γκαρνταλαντ προλαβαίνεις να κάνεις και δεύτερο γύρο τα παιχνίδια που σου αρέσουν.

makisg

Member
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Πελοπόννησο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μπορούν να κάνουν άλλες δραστηριότητες στη λίμνη; ποδηλασία, ορειβασία, ανάβαση με τελεφερίκ αν γνωρίζετε;
Τελεφερίκ έχει στο χωριό Malcesine που ανεβαίνει στο Monte Baldo.
Επίσεις αξίζει και μια επίσκεψη στο Santuario Madonna della Corona.

KaterinaJ

Member
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Θα πάμε με τη φίλη μιυ και τους γιους μας 14 χρ και 17 χρόνων στην Gardaland. Που είναι καλύτερα να μείνουμε; τι άλλες δραστηριότητες για εφήβους έχει η λίμνη; τι άλλα αξιοθέατα κοντά; πως θα μετά κινούμαστε; είναι ακριβή γενικά η περιοχή; ευχαριστωωωωω
Εμείς είχαμε μείνει στο ξενοδοχείο Campanello Hotel con camere vista lago di Garda που πας και με τα πόδια στη Gardaland. Eιναι πάνω στη λίμνη. Για τα παιδιά όμως ίσως είναι βαρετό γιατί είναι σε μιά πολύ ήσυχη περιοχή. Μάλλον καλύτερα να βρείτε κάτι στην Peschiera del Garda. Μικρή πόλη με διάφορα ενδιαφέροντα και κοντά στο Σιρμιόνε

tolismark

Member
Παιδιά καλησπέρα,
κατα την διαμονή μου στο Μιλανο, εκτός από μια ημέρα που θα πάμε στο Κόμο, υπολογίζω άλλη μια να πάμε στην Λίμνη Garda.
Βλέπω τρεις διαφορετικούς προορισμούς στην λίμνη μέσω τρένου…που είναι καλύτερα να πάω? Επίσης πιστεύεται ότι θα μπορέσω την ίδια ημέρα να επισκεφτώ και την Βερονα ή δεν βγαίνει?

paxinos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Παιδιά καλησπέρα,
κατα την διαμονή μου στο Μιλανο, εκτός από μια ημέρα που θα πάμε στο Κόμο, υπολογίζω άλλη μια να πάμε στην Λίμνη Garda.
Βλέπω τρεις διαφορετικούς προορισμούς στην λίμνη μέσω τρένου…που είναι καλύτερα να πάω? Επίσης πιστεύεται ότι θα μπορέσω την ίδια ημέρα να επισκεφτώ και την Βερονα ή δεν βγαίνει?
Καλησπέρα Επειδή θα πας με τρένο δεν βγαίνει... Για να δεις τα ωραιότερα χωριά της λίμνης θες αυτοκίνητο.. Οπότε καλύτερα κατά την γνώμη μου να πας στην υπέροχη Βερόνα.. Σου συνιστώ να πας για καφέ ή απεριτίφ στο terrazza al Ponte δίπλα στο Ponte Pietra και μετα να περάσεις απέναντι να ανέβεις το λόφο και να βγάλεις φοβερές φωτογραφίες από ψηλά την πόλη

tolismark

Member
Καλησπέρα Επειδή θα πας με τρένο δεν βγαίνει... Για να δεις τα ωραιότερα χωριά της λίμνης θες αυτοκίνητο.. Οπότε καλύτερα κατά την γνώμη μου να πας στην υπέροχη Βερόνα.. Σου συνιστώ να πας για καφέ ή απεριτίφ στο terrazza al Ponte δίπλα στο Ponte Pietra και μετα να περάσεις απέναντι να ανέβεις το λόφο και να βγάλεις φοβερές φωτογραφίες από ψηλά την πόλη
Αρχικα στο πλάνο είχα την Βερονα απλά τώρα βλέποντας και την λίμνη, έλεγα μήπως έβγαινε…
Η Βερονα να υποθέσω είναι ωραία για μονοήμερη?

paxinos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Για εμένα που έχω πάει πολλές φορές Ιταλία και σχεδόν πάντα περνάω από την περιοχή (έχω φίλους στο Σιρμιονε πχ) σου λέω ότι αξίζει και με το παραπάνω η βόλτα στην Βερόνα..

Sassenach77

Member
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία, Ανδόρα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Βλέπω τρεις διαφορετικούς προορισμούς στην λίμνη μέσω τρένου…
Καλησπέρα, ποιοι είναι αυτοί οι τρεις προορισμοί που βλέπεις;

Επειδή θα πας με τρένο δεν βγαίνει...
Γιατί δεν βγαίνει; Πας με τρένο έως το Ντεσενζάνο και μετά με λεωφορείο που έχει ανα ώρα για Σιρμιόνε.
Για εμένα που έχω πάει πολλές φορές Ιταλία και σχεδόν πάντα περνάω από την περιοχή (έχω φίλους στο Σιρμιονε πχ) σου λέω ότι αξίζει και με το παραπάνω η βόλτα στην Βερόνα..
Δεν έχω πάει Βερόνα, αλλά το Σιρμιόνε είναι κουκλίστικο!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.390
Μέλη
37.136
Νεότερο μέλος
Olina Mena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom