Αυστρία Σλοβακία Πληροφορίες για ταξίδι Βιεννη-Μπρατισλάβα

matina1

Member
Μηνύματα
29
Likes
44
Ταξίδι-Όνειρο
To επόμενο!
Για να δεις καποιος την Βιεννη καλό θα ήταν να είναι η βάση του στη Βιεννη...Έχει πολλά πράγματα να κανεις και να δεις...Όντας απλωμένη σαν πόλη χρειάζεσαι αρκετό χρονο...το ελάχιστο ένα πενθημερο
Εννοείται αυτό! Εγώ με τις λίγες ώρες που κάναμε βόλτα στη Βιέννη, δεν λέω καν ότι έχω πάει στη Βιέννη. Λέω μόνο ότι έχω πάει στις χριστουγεννιάτικες αγορές της Βιέννης. :D
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
Εννοείται αυτό! Εγώ με τις λίγες ώρες που κάναμε βόλτα στη Βιέννη, δεν λέω καν ότι έχω πάει στη Βιέννη. Λέω μόνο ότι έχω πάει στις χριστουγεννιάτικες αγορές της Βιέννης. :D
Χαχαχαχα...κάτι είναι και αυτό! Αξίζει πολύ να έρθεις άνοιξη και καλοκαίρι..Ιουνιο..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Όντας απλωμένη σαν πόλη χρειάζεσαι αρκετό χρονο...το ελάχιστο ένα πενθημερο
Η Βιέννη είναι το αντίθετο μιας απλωμένης πόλης. Ο δακτύλιος-δρόμος που περιβάλλει το ιστορικό κέντρο και τα περισσότερα απ' τα αξιοθέατα που θα θέλει να δει ένας τουρίστας περπατιέται σε μια ώρα, άρα μιλάμε για μια εξαιρετικά κόμπακτ πόλη.
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
Η Βιέννη είναι το αντίθετο μιας απλωμένης πόλης. Ο δακτύλιος-δρόμος που περιβάλλει το ιστορικό κέντρο και τα περισσότερα απ' τα αξιοθέατα που θα θέλει να δει ένας τουρίστας περπατιέται σε μια ώρα, άρα μιλάμε για μια εξαιρετικά κόμπακτ πόλη.
Αν θες να δεις μόνο τα γνωστά αξιοθέατα ναι..αν οχι θέλεις παραπάνω χρονο
 

karman13

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Καλησπέρα. Έχω κλείσει για Μπρατισλάβα από 27 μέχρι 30 Δεκεμβρίου. Δεν έχω κλείσει ακόμα ξενοδοχείο, αλλά σκέφτομαι να κλείσω στο apollo hotel, αν και είδα ότι δεν είναι τόσο κεντρικά. Θέλω να πάω μία μέρα στη Βιέννη. Σκέφτομαι να πάω με τρένο και να γυρίσω με καραβάκι μέσω Δούναβη. Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η διαδρομή με το καραβάκι και πόση ώρα διαρκεί;
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
Η Βιέννη είναι το αντίθετο μιας απλωμένης πόλης. Ο δακτύλιος-δρόμος που περιβάλλει το ιστορικό κέντρο και τα περισσότερα απ' τα αξιοθέατα που θα θέλει να δει ένας τουρίστας περπατιέται σε μια ώρα, άρα μιλάμε για μια εξαιρετικά κόμπακτ πόλη.
Έχεις πάει στα παλάτια? Στον ζωολογικό? Βόλτα στον Δουναβη? Μάλλον οχι..Η Βιέννη είναι απλωμένη αν θες να τα δεις ολα και όχι μόνο τα τουριστικά μερη
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Καλησπέρα. Έχω κλείσει για Μπρατισλάβα από 27 μέχρι 30 Δεκεμβρίου. Δεν έχω κλείσει ακόμα ξενοδοχείο, αλλά σκέφτομαι να κλείσω στο apollo hotel, αν και είδα ότι δεν είναι τόσο κεντρικά. Θέλω να πάω μία μέρα στη Βιέννη. Σκέφτομαι να πάω με τρένο και να γυρίσω με καραβάκι μέσω Δούναβη. Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η διαδρομή με το καραβάκι και πόση ώρα διαρκεί;
Μια μερα στη βιεννη;;;; και ουτε! Τζαμπα θα χασεις χρονο απ το να δεις κατι κοντινοτερο στη μπρατισλαβα!
 

karman13

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Μια μερα στη βιεννη;;;; και ουτε! Τζαμπα θα χασεις χρονο απ το να δεις κατι κοντινοτερο στη μπρατισλαβα!
Δηλαδή,να μην το τολμήσω; Με απογοητεύεις. Ούτε μια ματιά να μην ρίξω; Η αλήθεια είναι ότι για εκεί ξεκίνησα, αλλά εκτοξεύτηκαν τα αεροπορικά. Τουλάχιστον θέλω να δω λίγο τα χριστουγεννιάτικα μαγαζάκια; Θα υπάρχουν μέχρι τότε ή μετά τα Χριστούγεννα τα βγάζουν;
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
Δηλαδή,να μην το τολμήσω; Με απογοητεύεις. Ούτε μια ματιά να μην ρίξω; Η αλήθεια είναι ότι για εκεί ξεκίνησα, αλλά εκτοξεύτηκαν τα αεροπορικά. Τουλάχιστον θέλω να δω λίγο τα χριστουγεννιάτικα μαγαζάκια; Θα υπάρχουν μέχρι τότε ή μετά τα Χριστούγεννα τα βγάζουν;
Μια μέρα στη Βιέννη είναι πολύ λιγο..σε μια μερα μόνο δύο πράγματα στο κέντρο θα δεις
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Δηλαδή,να μην το τολμήσω; Με απογοητεύεις. Ούτε μια ματιά να μην ρίξω; Η αλήθεια είναι ότι για εκεί ξεκίνησα, αλλά εκτοξεύτηκαν τα αεροπορικά. Τουλάχιστον θέλω να δω λίγο τα χριστουγεννιάτικα μαγαζάκια; Θα υπάρχουν μέχρι τότε ή μετά τα Χριστούγεννα τα βγάζουν;
Εννοειτε θα υπαρχουν! Εγω ειχα παει τελη νοεμβρη κ υπηρχαν! Εμεινα 2 βραδια κ δεν προλαβα να δω ουτρ τα μισα.. μονο απ εξω εννοειτε! Η γνωμη μου ειναι να πας ενα ταξιδι αποκλειστικα στην βιεννη! Κ ισως μια μονοημερη στην μπρατισλαβα! Σορρυ για την απογοητευση!
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
Εννοειτε θα υπαρχουν! Εγω ειχα παει τελη νοεμβρη κ υπηρχαν! Εμεινα 2 βραδια κ δεν προλαβα να δω ουτρ τα μισα.. μονο απ εξω εννοειτε! Η γνωμη μου ειναι να πας ενα ταξιδι αποκλειστικα στην βιεννη! Κ ισως μια μονοημερη στην μπρατισλαβα! Σορρυ για την απογοητευση!
Επειδή κατοικώ στη Βιεννη δυστυχώς ναι έτσι ειναι . Η Βάση πρέπει να είναι στην Βιέννη και από εκεί να πας έξτρα είτε στην Μπρατισλάβα ειτε Βουδαπεστη
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα. Έχω κλείσει για Μπρατισλάβα από 27 μέχρι 30 Δεκεμβρίου. Δεν έχω κλείσει ακόμα ξενοδοχείο, αλλά σκέφτομαι να κλείσω στο apollo hotel, αν και είδα ότι δεν είναι τόσο κεντρικά. Θέλω να πάω μία μέρα στη Βιέννη. Σκέφτομαι να πάω με τρένο και να γυρίσω με καραβάκι μέσω Δούναβη. Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η διαδρομή με το καραβάκι και πόση ώρα διαρκεί;
Αφού δεν έκλεισες ακομα τα ξενοδοχεία μείνε 2 βραδυα Βιέννη και το τελευταίο Μπρατισλάβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom