Πληροφορίες για χειμερινό Πήλιο

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αν πάτε Πινάκατες δίπλα στις Μηλιές έχει ένα καφε μπαρ , αν θυμάμαι καλά Να ενα Μηλο το έλεγαν, πολύ καλό!
Πινάκατες είχα μείνει και εγώ πέρυσι κ.Δευτέρα (που χιόνιζε αλλά δεν είχαμε πρόβλημα με την προσβαση) σε ένα πολύ ωραίο ξενώνα αλλά με μια απίστευτα εκνευριστική ιδιοκτήτρια!!!!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Η Μακρυνιτσα & η Πορταρια,για εμενα,ειναι παρεξηγημενα χωρια.Το λεω αυτο γιατι εχω μεινει & στα δυο πολλες φορες,και καλοκαιρι & χειμωνα και περασα υπεροχα ΑΛΛΑ δεν πηγα περιοδο που να γινεται χαμος!Απ την αλλη μερια του Πηλιου,εχω μεινει Τσαγκαραδα αλλα δεν μου αρεσε μπορω να πω.Ενα χωριουδακι γραφικο,ησυχο & ομορφο ειναι ο Αγιος Λαυρεντης.Ειχαμε μεινει εκει πριν καποια χρονια,χειμωνα με πολυ κρυο,ειναι οτι πρεπει γι αυτους που ψαχνουν το "ησυχαστηριο" τους!
 

Spirosss

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Η κριτσα που είπαν προηγουμένως είναι η καλύτερη επιλογή για φαγητό και για καφέ πολύ ωραία είναι στο αέρικο μεταξύ πορταριάς μακρυνίτσας με καταπληκτική θέα όλο τον Βόλο .
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Χιόνισε χθες ψηλά όμως...αν πας χιονοδρομικό η Χάνια θα δεις χιόνι ...κατα τα άλλα έχει σύννεφα απο Πορταριά και πάνω και δεν μπορώ, απο το παράθυρό μου, να δω όλο το βουνό για να σου πω τι γίνεται.....:)
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Για φαγητο προτεινω ενα ταβερνακι στη μακρυνιτσα, δε θυμαμαι ονομα δυστυχως. ειναι στο αριστερο σου χερι στον "κεντρικο" δρομακο πριν βγεις στην πλατεια. Πολυ ωραια κρεατικα (και σουβλες) κ περα του οτι εχει θέα στον Παγασητικό, έχει κι ενα τζουκ μποξ! , ωστε αν σου αρεσουν τα παλια λαικα ακουσματα μπορεις να το λιωσεις. :p
Υγ: Αποφυγετε αν πατε να καθισετε κοντα στο τζακι. Ειχε τραγικη ζεστη κ παροτι ειμαι κρυουλιαρα αλλαξαμε τραπεζι.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Παραμυθένιο τετραήμερο στο Πήλιο που ντύθηκε στα πολύ γιορτινά του, χωριά αποκλεισμένα, απέραντο λευκό, ζεστοί περιπατητές, μυρωδιά πυρωμένου ξύλου.


afarm8.staticflickr.com_7032_6803526659_395fdd72f8_z.jpg


afarm8.staticflickr.com_7015_6803529619_d31e99b0da_z.jpg


afarm8.staticflickr.com_7142_6803519883_eb3ba1eea2_z.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.268
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom