Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
καλωσηλθες στο forum.Εξαρταται τι θελεις παντα.Εκλεισα για τον Ιουλιο αεροπορικο απο Σοφια για Ντουμπαι στα 75 ευρω μετ επιστροφης και 5 αστερο 3διανυκτερευσεις στα 200 ευρω,Νομιζω σε καθε ταξιδι αυτα ειναι και τα μεγαλυτερα κοστη
 

JohnM69

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
καλωσηλθες στο forum.Εξαρταται τι θελεις παντα.Εκλεισα για τον Ιουλιο αεροπορικο απο Σοφια για Ντουμπαι στα 75 ευρω μετ επιστροφης και 5 αστερο 3διανυκτερευσεις στα 200 ευρω,Νομιζω σε καθε ταξιδι αυτα ειναι και τα μεγαλυτερα κοστη
Μήπως είναι λίγο θφηνα τα εισιτήρια λέω εγώ ; ....Όσο έχω ψάξει κυμαίνονται από 300 το minimum ,όπως και το ξενοδοχείο δεν μου ακούγονται λογικές τιμές
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μήπως είναι λίγο θφηνα τα εισιτήρια λέω εγώ ; ....Όσο έχω ψάξει κυμαίνονται από 300 το minimum ,όπως και το ξενοδοχείο δεν μου ακούγονται λογικές τιμές
Ισχύει... Μη ξεχνάς ότι 1) Η Σόφια έχει φθηνότερα αεροπορικά από ότι η Αθήνα 2) Ο Ιούλιος είναι φωτιά και λαύρα στη κυριολεξία από ζέστη εκεί κ θεωρείται low season.. Ακόμα κ στα πεντάστερα (αναλόγως κ τη περιοχή βέβαια) βρίσκεις τέτοιες τιμές... Αν αντέχεις τη (πολλή) ζέστη κάντο κ συ
 
Last edited:

JohnM69

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Ισχύει... Μη ξεχνάς ότι 1) Η Σόφια έχει φθηνότερα αεροπορικά από ότι η Αθήνα 2) Ο Ιούλιος είναι φωτιά και λαύρα στη κυριολεξία από ζέστη εκεί κ θεωρείται low season.. Ακόμα κ στα πεντάστερα (αναλόγως κ τη περιοχή βέβαια) βρίσκεις τέτοιες τιμές... Αν αντέχεις τη (πολλή) ζέστη κάντο κ συ
Hm.....δεν το ειχα σκεφτει αυτο
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εγώ δε θα το σκεφτόμουν καθόλου στη θέση σου. Αυτη η ζέστη δεν παλεύεται απλα!! Καλύτερα να πας μετά τον Οκτώβριο να το ευχαριστηθείς κιόλας. Φιλική συμβουλή...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εκλεισα για τον Ιουλιο ... για Ντουμπαι
Σε λυπάμαι. Θα τα δώσεις στα ταξί που θα σε πηγαίνουν από πολικό air-condition σε πολικό air-condition. Στο δρόμο την ημέρα δεν υπάρχει περίπτωση να αντέξεις πάνω από 5' .
 

JohnM69

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Δεν ξερω ακομα....απλα εγω θελω να μυο βγει φθινα για να παω να δω την ζωη τους εκει περα
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Δεν ξερω ακομα....απλα εγω θελω να μυο βγει φθινα για να παω να δω την ζωη τους εκει περα
αυτο που προσπαθει να σου πει η @giannoula και ο @taver ειναι οτι ακριβως λογο θερμοκρασιων και κυριως λογο υγρασιας που υπαρχει αυτην την εποχη στην περιοχη, εν αντιθεση με τους κλειστους χωρους οπου η θερμοκρασια ειναι υπερβολικα χαμηλη, αφενος οτι δεν θα την παλεψεις, και αφεταιρου οι περισσοτερες αν οχι ολες οι μετακινησεις σου θα γινουν με ταξι οπτε αυτο που λες να βγει φθηνα..μαλλον θα ανεβασει το κοστος

Τουλαχιστον, θα πας αφου εχει τελειωσει το Ραμαζανι, κατι ειναι και αυτο
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν ξερω ακομα....απλα εγω θελω να μυο βγει φθινα για να παω να δω την ζωη τους εκει περα
O προορισμός είναι ενδιαφέρων ειδικά αν πας τη σωστή περίοδο που έχει εξαιρετικό καιρό και θερμοκρασίες και σχετικά φθηνός αν δε θέλεις να τρως σε πανάκριβα εστιατόρια ή να κάνεις ακριβές δραστηριότητες. Έχε υπόψη ότι οι άνθρωποι που θα δεις και θα συναντήσεις κατά πολύ μεγάλο ποσοστό θα είναι μετανάστες και όχι ντόπιοι δηλαδή μην περιμένεις να μάθεις πολλά για τη ζωή των Εμιρατιανών ίσως μάθεις περισσότερα για τη ζωή των Ινδών ή των Πακιστανών. Εξαιρετικό και το αίσθημα ασφάλειας στην πόλη, πολύ υψηλότερο από ευρωπαϊκές πρωτεύουσες.
 

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
Πιστευω οτι οποιος παει στο Ντουμπαι δεν παει για να δει μια τυπικη αραβικη χωρα,αλλα να ζησει την εμπειρια του μοναδικα καινουργιου,του λιγο κιτς.Γι αυτο και για μενα δεν εχει σημασια η θερμοκρασια των 50 βαθμων,δεν προκειται εξαλλου να επισκευθω τα τοπικα σουκ,εχει πολλες αλλες χωρες για να τα δεις στην original μορφη τους.
 

JohnM69

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Ναι τελικα θα πρεπει να το σκεφτω πολυ αυτο.....οσο για αυτο που λες το οικονομικο δεν εχω σκοπο να παω και να τα ξεπεταξω απο εδω και απο εκει... Θα ειναι πολυ απλη η 5 ημερη που σκεφτομαι να παω, ουτε νε αγοραζω , ουτε τιποτα απλα θα παω και θα τριγυρναω να βλεπω τα διαφορα τεχνητα και εξελιγμενα πραγματα ....Μια αλλη ερωτηση : εκει εχουν πιτσαριες?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Απ' όλα έχουν... η Pizza Hut βλέπω ότι έχει προσφορά Ραμαζανιού 3 πίτσες, 1 σαλάτα, 6 σκορδόψωμα, 1 Hershey's cookies και μία μεγάλη Pepsi με 99AED... θα τους πέσει βαρύ το ιφτάρ με τέτοιο μενού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom